reklama

Kalous: Odešlo nám 150 kanadských bodů, ty hráče je těžké nahradit. Sráží nás individuální chyby

Jiří Kalous při včerejším zápase v Třinci. Jiří Kalous při včerejším zápase v Třinci. autor: Lukáš Filipec
Měli patřit mezi nejžhavější favority na titul, ale zatím tápou. Hokejisté Sparty po včerejší prohře v Třinci vypadli z elitní šestky. V říjnu neporazili jediný tým z ligového čela, trápí je zejména koncovka. "Náš hlavní problém je ten, že nedáváme branky. Před sezonou nám odešlo 150 bodů v podobě Buchteleho, Přibyla, Saboliče či Poláška. Děláme všechno pro to, abychom se s tím vyrovnali, ale zatím se nám to moc nedaří," přiznal po včerejší prohře 2:3 s Oceláři hlavní trenér Pražanů Jiří Kalous.

Třinec – Mezi největší aspiranty na extraligový titul patřily v předsezónních odhadech Třinec, Brno, Liberec a Sparta. První dva jmenované celky zatím šlapou parádně a jsou na čele soutěže. Ze čtvrtého místa je stíhají Bílí Tygři, ale Sparta? Po včerejší prohře na ledě Ocelářů dokonce vypadla z elitní šestky a na vedoucí Kometu už ztrácí 14 bodů.

"Musíme každý zabrat, každý jednotlivec, jeden vedle druhého. Chce to zápas, kdy nám to tam napadá. Musíme hrát jako tým. Děláme velké individuální chyby, které rozhodují. Bylo by potřeba tu hru zjednodušit a hrát důrazněji," řekl zklamaně po poslední porážce nejproduktivnější hráč týmu Lukáš Pech.

Extraliga: Program, výsledky, tabulky Extraliga: Program, výsledky, tabulky Prohlédněte zde

Za poslední měsíc vyhráli Pražané venku jen jedinkrát, na ledě tehdy v hluboké krizi zabředlé Plzně. Utkali se taky se všemi svými největšími konkurenty, se kterými by se chtěli měřit. Vedli si ale hrůzostrašně. Od Komety schytali nářez 2:6 a od Liberce 1:4. Až včera v Třinci sehráli s top týmem vcelku vyrovnanou partii, která jim ale body stejně nepřinesla.

Sparta přitom Oceláře výrazně přestřílela. Na Tomáše Pöpperleho šlo 22 střel, zatímco na domácího Šimona Hrubce mířilo puků celkem 38! Ani to ale více než dva góly nepřineslo. "Hodně střel bylo od modré nebo od červené. Vyložených šancí jsme ale moc neměli," hlesl Pech.

Nepodařilo se nahradit odchody

Nepříznivé bilance s týmy ze špice tabulky si je vědom i trenér Jiří Kalous. "S těmi týmy jsme odehráli vyrovnaná utkání, jen v Liberci nám ten zápas vyloženě nevyšel. Náš hlavní problém je ten, že nedáváme branky. Před sezonou nám odešlo 150 kanadských bodů v podobě Buchteleho, Přibyla, Saboliče či Poláška. To je obrovská ztráta. Děláme všechno pro to, abychom se s ní vyrovnali, ale zatím se nám to moc nedaří," přiznal.

Nenápadný hrdina Nosek dvakrát zaskočil za Hrubce. Bylo to rychlé. Jsem rád, že mě to trefilo, říká Nenápadný hrdina Nosek dvakrát zaskočil za Hrubce. Bylo to rychlé. Jsem rád, že mě to trefilo, říká Čtěte zde

Proti Ocelářům ale Sparta v první třetině dominovala. Domácí téměř k ničemu nepustila a zaslouženě šla do kabin s jednobrankovým vedením. Pak se ale její hra sesypala. Ve druhé periodě třikrát inkasovala a na zvrat už síly nenašla.

"Od druhé části se to ale totálně obrátilo. My jsme začali dělat naprosto nepochopitelné chyby, které Třinec potrestal. Hodně mě to mrzí. Takové chyby opakujeme často a sráží nás to. Na to, kolik si vytvoříme šancí dáváme strašně málo branek. Opravdu ještě máme na čem pracovat," pokračoval Kalous, který ještě touto dobou stál na lavičce moravskoslezského celku.

Volno? Kdepak. Liga mistrů

Teď čeká extraligu pauza v podobě reprezentačního turnaje Karjaly. Sparta však může na odpočinek zapomenout. Ve volném týdnu je čekají dva zápasy Ligy mistrů se švédským HV 71.

Jak sám kriticky poznamenal Kalous, Sparta má hodně na čem pracovat, on sám jí k tomu ale v nejbližších trénincích velmi nepomůže, jelikož si bude plnit povinnosti u národního mužstva. "Tréninky máme dané společně s kolegy, takže si nemyslím, že by to byl nějaký zásah do týmu. Navíc ono ani moc jednotek nebude, hned v úterý hrajeme CHL a pak dáme určitě hráčům před odvetou jeden dva dny volna," uzavřel.

reklama