reklama

Kalous ustál čtvrtfinálové vyřazení Sparty a na lavičce ho doplní Nedvěd

Zdeněk Moták (vlevo) a Jiří Kalous Zdeněk Moták (vlevo) a Jiří Kalous autor: Lukáš Filipec
Hlavní trenér hokejistů Sparty Jiří Kalous bude nadále ve své funkci pokračovat. Jeho asistentem bude nově dosavadní trenér mladšího dorostu Jaroslav Nedvěd, v realizačním týmu skončili asistenti Zdeněk Moták a Jiří Veber.

Praha - Hokejová Sparta mění složení realizačního týmu. U extraligového týmu končí dosavadní asistenti Zdeněk Moták a Jiří Veber, nově ho povedou ve dvojici dosavadní hlavní trenér Jiří Kalous a Jaroslav Nedvěd.

Další video už ho nerozhází. Růžička opět sklízí ovace, jeho Piráti jsou v semifinále zjevením Další video už ho nerozhází. Růžička opět sklízí ovace, jeho Piráti jsou v semifinále zjevením Čtěte zde

Dvaapadesátiletý Kalous už nebude dále zastávat post sportovního manažera, nového klub hledá. Změny jsou důsledkem nepovedeného vystoupení Pražanů v letošním play off, kde jakožto úřadující finalista extraligy a finalista Ligy mistrů ztroskotali již ve čtvrtfinále na Kometě Brno, s níž prohráli hladce 0:4 na zápasy.

"Přiznám se, že stejně tak jako fanoušci a partneři klubu, se i já cítím být zrazen výkonem týmu ve čtvrtfinále play off, kde mužstvo během šesti dnů hodilo do koše svoji devítiměsíční tvrdou práci v základní části i Lize mistrů," uvedl na klubovém webu předseda představenstva Petr Bříza.

"Zároveň znehodnotilo práci představenstva a celého managementu klubu a stejně tak zklamalo své fanoušky a partnery Sparty. Bylo to fatální selhání mužstva od našich lídrů až po posledního hráče na soupisce," dodal Bříza.

Nedvěd se přesouvá od mládeže

Bývalý dlouholetý zadák Sparty Nedvěd ukončil aktivní kariéru v sezoně 2012/13, kdy působil v Berouně. Následně přešel k mládežnickému výběru Sparty do 18 let na pozici asistenta, posléze vedl už jako hlavní kouč šestnáctku Sparty. V této sezoně dovedl mladší dorost Sparty k úspěšné obhajobě titulu mistrů republiky.

Kluby extraligy nepřesvědčily. Zkraje baráže slaví Budějovice a Jihlava Kluby extraligy nepřesvědčily. Zkraje baráže slaví Budějovice a Jihlava Čtěte zde

Sedmačtyřicetiletý extraligový šampion z let 2000 a 2002 právě se Spartou vede od této sezony jako hlavní trenér také reprezentaci do 16 let. S Kalousem má vytvořit rovnocennou trenérskou dvojici. Moták působil na pozici asistenta ve Spartě od sezony 2013/14, Veber zastával tuto pozici od loňského léta.

Po odvolání Kalouse z funkce sportovního manažera dočasně přebírá tuto pozici klubové představenstvo. Přes papírově silný kádr lze očekávat i hráčské změny. O těch ale klub zatím mlčí a bude o nich informovat podle aktuálního vývoje.

reklama