reklama

Kanonýr Růžička se z KHL znovu vrátí mezi třinecké Oceláře

Martin Růžička opět oblékne dres Třince. Martin Růžička opět oblékne dres Třince. autor: Marian Ježowicz
Další návrat do Třince hlásí hokejový kanonýr Martin Růžička. V pondělí by měl s Oceláři podepsat smlouvu.

Třinec - Hokejový útočník Martin Růžička se po dvou letech v Čeljabinsku vrací do Třince. Rekordman extraligy v kanadském bodování základní části oblékne znovu dres Ocelářů, s nimiž před pěti lety slavil titul. Mistr světa z roku 2010 podepíše smlouvu v pondělí. Bližší informace třinecký klub na svém webu nezveřejnil.

Jednatřicetiletý Růžička vytvořil extraligový rekord v sezoně 2012/13, kdy nasbíral v základní části 83 bodů za rovněž rekordních 40 branek a také 43 asistencí. Prožil tak vydařený návrat do Třince po neúspěšném angažmá v Chabarovsku při první štaci v KHL.

Klub dnes informoval i o dalších novinkách v kádru. V týmu bude nadále působit Kamil Kreps, jenž prodloužil smlouvu, naopak končí jiná hvězda Slovák Tomáš Kopecký. Oceláři vyzkoušejí také svého bývalého slovenského útočníka Štefana Ružičku, který se rozhodl obnovit kariéru.

Na zkoušku je v kádru kouče Vladimíra Kýhose obránce Lukáš Kozák z brněnské Komety. Naopak do Karlových Varů odešli na hostování Radim Matuš a do Liberce Vladimír Svačina.

reklama