reklama

Kapitán hokejistů Karlových Varů Skuhravý ukončil ve 42 letech kariéru

Václav Skuhravý Václav Skuhravý autor: Milan Kammermayer
Kapitán hokejistů Karlových Varů Václav Skuhravý ukončil kariéru. Dvaačtyřicetiletý centr sehrál v extralize za 21 sezon 1001 zápasů a v roce 2009 získal s Energií mistrovský titul.

"Venca? Je to pro mě unikátní hráč, výborný člověk a osobnost, která se naprosto nesmazatelně zapsala do historie našeho klubu. Nebojím se ho přirovnat už teď k legendárním hráčům, jakými byli Jiří Feureisl, Václav Šinágl, Josef Koller, Václav Freiberg, Franta Potužák nebo Josef Martinovský," přirovnal majitel karlovarské Energie Karel Holoubek na klubovém webu Skuhravého k největším legendám klubu.

Skuhravý drží klubové rekordy v celkovém počtu zápasů za Energii (996), gólů (219), asistencí (269) a bodů (488). V extralize má na kontě dohromady 499 bodů za 218 branek a 269 přihrávek a nasbíral také 2057 trestných minut. Třikrát se stal nejtrestanějším hráčem extraligy (2006, 2007 a 2015). V ročníku 2014/154 vytvořil s 212 minutami rekord základní části.

S Karlovými Vary získal Skuhravý také stříbro v roce 2008. Do západočeského klubu se definitivně vrátil v roce 2016 poté, co ročník 2015/16 strávil převážně v tehdy prvoligovém Kladnu. V reprezentaci nastoupil k 37 utkáním a vstřelil pět branek.

I po konci kariéry bude Skuhravý působit v Karlových Varech, nově se stane členem vedení klubu. Vedle toho bude takzvaným projektovým manažerem a bude i trénovat. Stane se hlavním koučem dorosteneckého týmu do 16 let a asistentem u "sedmnáctky". A bude také spolupracovat s marketingovým a obchodním oddělením.

"Ze společného sezení s Vencou mám výborný dojem, Vašek má obrovskou chuť učit se novým věcem a intenzivně se zapojit do nové práce v klubu. Je to veliký varský srdcař a pro nás muž, který má v našem klubu do budoucna velkou perspektivu," uvedl Holoubek.

Nekončící Jágr? Je to smutné, elitní um dávno ztratil, napsal kanadský deník Nekončící Jágr? Je to smutné, elitní um dávno ztratil, napsal kanadský deník Čtěte zde
reklama