Karlovy Vary doma vyhrály pošesté v řadě, v dohrávce přetlačily Brno 5:4

24. 11. 2018 18:41
Hokejisté Karlových Varů porazili v dohrávce 21. kola extraligy Brno 5:4 a připsali si šestou domácí výhru v řadě. Energie se posunula na 10. místo tabulky. Gólem a dvěma asistencemi se na vítězství podílel útočník Jakub Flek, tři asistenci si připsal Dávid Gríger. Mistrovská Kometa je po třetí prohře za sebou šestá.
Radost hokejistů Karlových Varů
Radost hokejistů Karlových Varů | Foto: ČTK

Kometě se vydařil vstup do utkání. Již po 20 sekundách se dostala do vedení, když Němcovo nahození tečoval Zaťovič mimo dosah brankáře Novotného.

Ve 2. minutě mohl zvýšit Hruška, ale přestřelil. I díky tomu mohli domácí vyrovnat. Za záda Kašíka, který nastoupil za Brno poprvé po návratu z KHL, prošla Rachůnkova střela. Gól útočníka Energie ale musel potvrdit videorozhodčí.

Úřadující mistr pak nevyužil první přesilovou hru a v úvodním oslabení sám inkasoval. Beránek ještě dvě své šance nezužitkoval, obránce Šenkeřík ale osvědčil svůj důraz a posunul Karlovy Vary do vedení.

Zápas následně rozkouskovala série vyloučení, hosté nedokázali zužitkovat ani 64 sekund dlouhou přesilovku čtyři na tři. Další gól padl při vyrovnaném počtu hráčů na ledě. Ve 26. minutě vyrovnal Štencel. První šanci brněnského obránce ještě Novotný se štěstím zastavil, na dorážku však již nestihl zareagovat.

Západočeši se opět dostali do vedení. Gorčíkův brejk hosté za cenu faulu zastavili, pohotově dorážející Stloukal ale možný trest zrušil. V závěru druhé třetiny se Energie prosadila v oslabení, Kohout svůj brejk jistě proměnil.

Následně ale ke Grígerovi, jenž na trestné lavici seděl místo Novotného, přisedl Rohan a Kometa výhodu pět na tři využila. Dvě sekundy před koncem druhé třetiny snížil Holík. V pokračující početní výhodě se hosté neprosadili a další zajímavé momenty přišly až v závěru duelu. Nejprve se po ukázkovém rychlém protiútoku prosadil Flek, ale hosté ještě zápas zdramatizovali. Při power play snížil druhým gólem Holík, vyrovnat se již Kometě nepodařilo.

Dohrávka 21. kola hokejové extraligy:

HC Energie Karlovy Vary - HC Kometa Brno 5:4 (2:1, 2:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 4. T. Rachůnek (Gríger, Flek), 9. Šenkeřík (Gríger, Flek), 30. Stloukal (Gorčík), 39. Kohout (O. Beránek), 57. Flek (Šenkeřík, Gríger) - 1. Zaťovič (O. Němec), 26. Štencel (Zaťovič, Bartejs), 40. P. Holík (Kašpar, O. Němec), 58. P. Holík (O. Němec). Rozhodčí: Roman Svoboda, Pražák - Jindra, Zíka. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4764.

Karlovy Vary: Novotný - Plutnar, Šenkeřík, Kovačevič, Podlipnik, Sičák, Kozák, M. Rohan - Flek, Gríger, T. Rachůnek - O. Beránek, Roman Vlach, T. Mikúš - Gorčík, Skuhravý, Stloukal - Kohout, Balán, Lapšanský. Trenéři: Pešout a Mariška.

Brno: Kašík - O. Němec, Barinka, Štencel, Gulaši, Bartejs, Malec, Schaus - Mueller, P. Holík, Zaťovič - Kašpar, L. Čermák, R. Zohorna - Mallet, J. Hruška, Dočekal - Köhler, Střondala, Horký. Trenéři: L. Zábranský st. a Pokorný.