Liberec ve šlágru kola vynuloval Třinec a snížil jeho náskok v čele ligy, Piráti vyloupili Spartu

Aktualizováno 26. 12. 2016 20:19
Na Štěpána se hrálo téměř kompletní 32. kolo hokejové extraligy. Karlovy Vary si doma vyšláply na Kometu Brno a zvítězily 4:2. Vítkovice na domácím ledě přetlačily v základní hrací době Mladou Boleslav 3:2. Olomouc zvítězila v Plzni po samostatných nájezdech a uhájila, tak pře Plzní postavení v tabulce. Chomutov zvítězil na ledě pražské Sparty 3:2, Piráti se trefili v přesilovce, oslabení i rovnovážném počtu hráčů na ledě. Pardubice otočily zápas proti Zlínu a vyhrály po prodloužení 3:2. Ve šlágru kola zvítězil Liberec doma s Třincem 3:0 a snížil jeho náskok na čele extraligové tabulky.
Roman Will vychytal 7. nulu v sezoně
Roman Will vychytal 7. nulu v sezoně | Foto: Lukáš Filipec

Ostrava - Hokejisté Vítkovic vydřeli v 32. kole extraligy v souboji sousedů v tabulce nejtěsnější vítězství 3:2 nad Mladou Boleslaví. Rozhodující úder podnikli v úvodu třetí části, když nerozhodné skóre během 73 sekund převážili dvěma góly Jana Hudečka a Vojtěcha Tomiho. Ostravané posedmé v řadě zabodovali, naopak Boleslav už sedm kol na plný bodový zisk čeká.

Karlovy Vary zvítězily nad Brnem 4:2 a radovali se teprve z druhé výhry z posledních devíti zápasů. Kometa prohrála venku už poosmé za sebou.

Chomutov zvítězil na ledě Sparty 3:2. Pražany porazili Piráti potřetí v sezoně i přesto, že dvakrát prohrávali. Vítězný gól dal obránce Brett Skinner při přesilovce ve 34. minutě. Severočeši tak dosáhli na vůbec první extraligovou výhru na ledě Sparty v novodobé historii po předchozí sérii šesti porážek, z níž vytěžili jediný bod.

Olomouc vyhrál na ledě Plzně 2:1 po samostatných nájezdech a i podruhé v sezoně uspěli na západě Čech v nastavení. Domácím vyšla úvodní třetina a díky trefě Michala Moravčíka drželi hubené vedení, ale pak převzali otěže zápasu hosté. Po vyrovnání Tomáš Mikúše ve 43. minutě ubránili Indiáni zápas do nájezdů, v nichž rozhodl jediný úspěšný exekutor Jan Eberle.

Předposlední Pardubice zvítězily na domácím ledě nad Zlínem 3:2 v prodloužení a dočkali se teprve druhé výhry z posledních sedmi duelů. Dynamo po první třetině prohrávalo o dvě branky, ale dokázalo srovnat a bonusový druhý bod získalo díky brance Davida Tomáška v čase 64:03.

Liberec rozložil góly rovnoměrně do všech třetin

Druhý Liberec porazil vedoucí Třinec 3:0 a snížili jeho náskok na pouhý bod. Bílí Tygři potvrdili svou dobrou formu a po reprezentační pauze vyhráli potřetí za sebou. Oceláři poznali hořkost porážky po šňůře šesti výher. Liberecký gólman Roman Will vychytal už posedmé v sezoně čisté konto.

Lépe začal domácí Liberec a Hamerlík, který v třinecké brance nahradil nemocného Hrubce, musel být hned od začátku ve střehu. Se střelami Vitáska a Jánošíka si ale poradil. Na druhé straně protáhnul Willa tvrdou ranou Nosek. Poté se v ideální pozici ocitnul domácí Ordoš, Hamerlík jeho ránu vytěsnil ramenem.

Třinečtí zahrozili z protiútoku, Will však stačil sklapnout své betony proti ráně Hrni. V 16. minutě pak měl domácí brankář velké štěstí, protože střela Kanea se hned dvakrát odrazila od tyče. Do vedení tak šli v samém závěru první třetiny Bílí Tygři, když se krásnou individuální akcí blýsknul Ordoš a otevřel skóre.

Třinecký Kane trefoval jen tyče

Hned po minutě druhé části trefil tyč dělovkou od modré čáry Vitásek. Následně hráli Oceláři přesilovku, největší šanci měl však domácí Vantuch. V polovině utkání pak překazila Kaneovi již podruhé v zápase gólovou radost tyč Willovy branky. Na druhé straně najížděl na Hamerlíka osamocený Vantuch, tváří v tvář třineckému brankáři ale neuspěl.

Dalšího okénka v hostující obraně poté využil Jelínek, ani jeho únik ale ke gólu nevedl. Ve 38. minutě už se však Severočeši dočkali. Po Stránského přiťuknutí se tvrdou ranou bez přípravy prosadil Krenželok. Stejný hráč pak ještě chvíli před druhou sirénou orazítkoval horní tyč třinecké branky.

Potřetí pak dostal kotouč za Hamerlíka v úvodu třetí třetiny Pyrochta. Rozhodčí však po poradě s kolegou u videa branku neuznal kvůli kopnutí puku. Třinec se mohl dostat do hry v početní výhodě, Maroszovu střelu ale pokryl Will. Ve 49. minutě tak znovu udeřili Bílí Tygři a do tříbrankového vedení je poslal Stránský. Třinec se ještě snažil s výsledkem něco udělat, v pohodě hrající Liberec ho však do žádných šancí nepouštěl a v poklidu kontroloval své vítězství.

32. kolo hokejové extraligy:

HC Energie Karlovy Vary - HC Kometa Brno 4:2 (0:0, 3:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 24. Tuominen (Mikulík, Benák), 24. Gríger (Rýgl), 32. Harkabus (D. Kindl, Gríger), 60. Gorčík (Vachovec, Skuhravý) - 21. O. Němec (M. Erat, M. Kvapil), 58. Vincour (Štencel). Rozhodčí: Lacina, Pražák - Lhotský, Kokrment. Vyloučení: 6:4, navíc Skuhravý (Karlovy Vary) 10 min. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 4253.

Karlovy Vary: Honzík - Dujsík, Harant, Sičák, M. Rohan, Rýgl, T. Dvořák, Benák - Mikulík, Tuominen, T. Rachůnek - Gorčík, Skuhravý, Vachovec - V. Tomeček, Dušek, Mullane - D. Kindl, Gríger, Harkabus - Davídek. Trenéři: Tlačil a Antonik.

Brno: Vejmelka (32. Jekel) - O. Němec, Trška, Kováčik, Gulaši, Štencel, Malec, Bartejs - M. Erat, H. Zohorna, M. Kvapil - Haščák, V. Němec, Zaťovič - Vincour, L. Čermák, J. Káňa II - Dostálek, F. Dvořák, Dočekal. Trenéři: L. Zábranský st., Pešout, Pokorný a Haken.

HC Vítkovice Ridera - BK Mladá Boleslav 3:2 (1:1, 0:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 13. Hrbas (Olesz, Hudeček), 44. Hudeček, 45. Tomi (Gřeš) - 2. Lenc (Klepiš, Trončinský), 49. Orsava (Jonák, M. Látal). Rozhodčí: Hradil, Kubičík - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:2. Diváci: 5403.

Vítkovice: Dolejš - Sloboda, Klok, Sedlák, Hrbas, Kovář, Výtisk - Tybor, O. Roman, Kucsera - Vandas, E. Němec, D. Květoň - Hudeček, Y. Stastny, Olesz - Gřeš, Tomi. Trenéři: Trnka a Vůjtek st.

Mladá Boleslav: Lukáš - Trončinský, Kučný, Kurka, Jan Hanzlík, Voráček, Stříteský, Štich - Hyka, Musil, Lenc - Orsava, Klepiš, Žejdl - M. Látal, Jonák, Pospíšil - od 50. navíc Flynn. Trenéři: F. Výborný a Žabka.

HC Škoda Plzeň - HC Olomouc 1:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 8. Moravčík (T. Svoboda, Indrák) - 43. T. Mikúš (Holec), rozhodující sam. nájezd Eberle. Rozhodčí: Bejček, Pešina - Brejcha, Špůr. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 5002.

Plzeň: Machovský - Kadlec, D. Sklenička, Čerešňák, Moravčík, Frühauf (21. Slovák), Pulpán - Kratěna, Lev, T. Svoboda - Indrák, Stach, D. Kubalík - Vondráček, Koreis, Vracovský - M. Chalupa, Preisinger. Trenéři: Martin Straka, Vlasák, Čihák a Jiří Hanzlík.

Olomouc: Konrád - Škůrek, Vyrůbalík, Jaroměřský, Ondrušek, Staněk, Matai - Skladaný, J. Knotek, Laš - Eberle, Ostřížek, Strapáč - Jergl, Herman, Burian - T. Mikúš, A. Zeman, Holec. Trenéři: Venera a Tomajko.

HC Sparta Praha - Piráti Chomutov 2:3 (2:1, 0:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 3. Ihnacak (Netík), 18. P. Vrána (J. Hlinka, Pech) - 6. Huml (Dlapa, Vondrka), 28. Vondrka (Tomica), 34. Skinner (Rutta, Huml). Rozhodčí: Polák, Souček - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 8231.

Sparta Praha: Pöpperle - Piskáček, Mikuš, Eminger, Švrček, Gernát, Nedomlel, Barinka - Klimek, P. Vrána, J. Hlinka - A. Kudrna, Cingel, Uher - Řepík, Pech, Kumstát - Netík, Ihnacak, Černoch - od 41. navíc J. Havel. Trenéři: Trenéři: Kalous, Moták a Veber.

Chomutov: T. Král - Flemming, Dlapa, Valach, Skinner, Rutta, J. Mrázek - Vondrka, Huml, Tomica - Kämpf, V. Růžička ml., Sklenář - Koblasa, Raška, Poletín - Skokan, Šťovíček, Slavíček. Trenéři: V. Růžička st., J. Šťastný a Martínek.

HC Dynamo Pardubice - PSG Zlín 3:2 v prodl. (0:2, 1:0, 1:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 27. Leduc (Klimenta), 47. Rolinek (P. Sýkora, Redenbach), 65. Tomášek (Rolinek) - 2. Chytil (Řezníček), 19. Bukarts (Kubiš). Rozhodčí: Hejduk, M. Petružálek - Zíka, Barvíř. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 7381.

Pardubice: Martin Růžička - L. Havlík, Schaus, Ovčačík, Leduc, Nedbal, Ščotka - P. Sýkora, D. Tomášek, Johnson - Klimenta, Nahodil, Rolinek - Mallet, Redenbach, M. Beran - Panna, T. Kaut, Starý. Trenéři: P. Rohlík, V. Martinec a Mikeska.

Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Matějíček, Žižka, Řezníček, Blaťák, O. Horák - D. Šťastný, P. Holík, Říčka - Bukarts, Honejsek, Kubiš - Okál, Chytil, O. Veselý - J. Ondráček, Roman Vlach, Popelka - od 21. navíc Maruna. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík a R. Hrazdira.

Bílí Tygři Liberec - HC Oceláři Třinec 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 20. Ordoš (Vitásek, L. Krenželok), 38. L. Krenželok (J. Stránský, P. Jelínek), 49. J. Stránský (Bartovič, Šimek). Rozhodčí: Bulanov (Rus.), Hodek - Frodl, Zavřel. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 7287.

Liberec: Will - Šimek, Ševc, Jánošík, Vitásek, Pyrochta, Derner - Ordoš, P. Jelínek, L. Krenželok - Svačina, Bulíř, Radivojevič - J. Stránský, Bližňák, Bartovič - M. Procházka, Vantuch, J. Vlach. Trenéři: Pešán a Mlejnek.

Třinec: Hamerlík - Hrabal, Linhart, Krajíček, Kania, Nosek, Jank, L. Doudera - J. Petružálek, Marosz, Hrňa - Irgl, Kane, Adamský - Dravecký, Kreps, Rákos - J. Sýkora, Cienciala, Chmielewski. Trenéři: Kýhos, Mucha a B. Kopřiva.