reklama

Kdo odnese potupný debakl? Oceláři rozhodně nepřipomínají tým, který má bojovat o titul

Vladimír Kýhos má údajně stále podporu vedení. Vladimír Kýhos má údajně stále podporu vedení. autor: Lukáš Filipec
Inkasovat tucet gólů za zápas? To se Třinci stalo poprvé v jeho 22leté extraligové historii. Sparta Oceláře v nedělním vzájemném duelu zválcovala 12:3, a umocnila tak současný svár Slezanů mezi fanoušky a týmem. "Omlouváme se, stydím se za celý tým. Vyvodím z toho důsledky," řekl po utkání hlavní terč třineckých příznivců trenér Vladimír Kýhos.

Praha – Debakl, ostuda, totální zmar. S tím odjížděli hokejisté Třince z utkání se Spartou. Pražané jasně dominovali, Oceláři naopak tropili chybu za chybou, a tak na kostce v O2 aréně svítilo po šedesáti minutách hry těžko uvěřitelné skóre 12:3. Větší výprask ještě celek ze Slezska nikdy v historii nedostal.

Poslední Pardubice si vyšláply na první Liberec, Sparta smetla Třinec dvanácti góly Poslední Pardubice si vyšláply na první Liberec, Sparta smetla Třinec dvanácti góly Čtěte zde

"Chci se v první řadě omluvit všem fanouškům. Stydím se za to, co jsme předvedli. Ten výkon nebyl hoden extraligového týmu. Vyvodím z toho důsledky," kál se po nepovedeném zápasu hostující trenér Vladimír Kýhos. Více o oněch důsledcích však prozradit nechtěl. Podle informací Aktuálně.cz má ale stále maximální důvěru vedení.

Spekuluje se o několika rozjednaných výměnách, blízko je příchod zejména jednoho extraligového útočníka. Generální manažer Jan Peterek má ale na případné dohody poslední hodiny, přestupní termín totiž končí už zítra.

Zatím Oceláři dotáhli jen výměnu Jána Sýkory, kterého poslali do Pardubic. Opačným směrem putoval Tomáš Klimenta. Vzhledem ke špatnému zdravotnímu stavu Sýkory jde o věc dobře zdůvodnitelnou, avšak fanoušci by jistě viděli na místě Klimenty nadějného mladíka. Zvlášť, když si dvaatřicetiletý křídelník v dosavadních letošních 35 extraligových utkáních připsal pouhých sedm bodů.

Proti Spartě ale nebyl takový problém v útoku, jako spíše v obraně. Ta hořela jako v benzinu namočený hadr. "Byli lepší v pohybu, důraznější před bránou, přečíslovali nás a my jsme propadali. Je to obrovská ostuda. Stydím se za sebe i za celý tým," nehledal výmluvy brankář Peter Hamerlík, který po čtyřech inkasovaných gólech nahradil v brankovišti Šimona Hrubce. Sám pak lovil puk ze sítě ještě osmkrát.

Petružálek: Hraje se nám líp venku, v Třinci nám chybí šestý hráč v podobě fanoušků. Je to ubíjející Petružálek: Hraje se nám líp venku, v Třinci nám chybí šestý hráč v podobě fanoušků. Je to ubíjející Čtěte zde

Skřípe to hlavně v obraně

Ač je Třinec v tabulce druhý a v normální hrací době letos prohrál jen devětkrát, děravá obrana není výjimkou. Obvykle fantastický Hrubec vychytal v sezoně sedm čistých kont. Přesto už Oceláři inkasovali 105 branek.

Josef Hrabal s Vladimírem Rothem jsou spíše útočníci, veteráni Galvas, Nosek a Linhart už na tom nejsou s rychlostí bruslení nejlépe. Lukáš Krajíček se do mužstva teprve zabudovává a Milan Doudera ani zdaleka nenaplňuje vysoká očekávání reprezentačního obránce. Bohumil Jank moc prostoru nedostává a na farmě skvěle hrající junior Marian Adámek šanci ještě nedostal vůbec.

Ani útok nešlape tak, jak se může zdát dle čísel. Zbyněk Irgl dře, ale už to není ten rozdílový hráč, který byl schopný rozhodovat zápasy. Podobně Martin Adamský. Jakub Petružálek, ač nejproduktivnější Ocelář, rozhodně nepředvádí takové výkony jako v LItvínově. Přísnější měřítko snad snesou jen Vladimír Dravecký a Cory Kane. To je ale na klub, který pomýšlí na titul, žalostně málo.

Jaké simulování? Ten trest je normální sviňárna, prohlásil Vampola. Teď musí platit 50 000 Jaké simulování? Ten trest je normální sviňárna, prohlásil Vampola. Teď musí platit 50 000 Čtěte zde

Celkově hra Třince zhruba od poloviny prosince skomírá. Není to ten válec, který dokázal třeba v říjnu v parádních zápasech přetlačit Brno či právě Spartu. Je tady však jedno obrovské "ale". Tým je pořád schopný sbírat body a vyhrávat. Ač ze sedmadvaceti vítězství (včetně prodloužení) jich bylo hned 14 o jediný gól.

Úspěchy a pohlednou hrou minulých let namlsaní třinečtí fanoušci to taky dávají patřičně najevo. Pískot a nadávky ale sotva budou tou nejlepší cestou, jak vlastní hráče nakopnout k lepším výkonům. "Každý na to má nějaký názor, já mám také svůj. Je pravda, že pomoc fanoušků potřebujeme. Musíme jejich projevy akceptovat, ale samozřejmě to teď pro nás není příjemné," vyjádřil se na jejich adresu Hamerlík, který v klubu kroutí už osmou sezonu.

Nenávist vůči trenérovi sílí

Na sociálních sítích se okamžitě po dvanáctigólovém debaklu objevila vlna jízlivých až nenávistných komentářů směrem k hráčům a trenérskému štábu v čele s Kýhosem. Působilo to až dojmem, že na takový výsledek přesně čekali a jde jim pěkně do noty.

"Pokud to bereme tak, že fanoušek čeká, až prohrajeme, tak to není náš fanoušek. Ale i bez ohledu na ně, respekt k dresu, znaku a vůbec ke klubu a městu by měl vypadat úplně jinak. Jak říkám, tohle nebyl výkon extraligového mužstva, a už vůbec ne mužstva, jako jsme my," dodal slovenský brankář.

Jak z toho ven? Těžko říct. Hráči by si měli o reprezentační pauze sednout, vyříkat si potřebné záležitosti za zavřenými dveřmi a zase začít táhnout za jeden provaz. A totéž platí pro fanoušky. Obě strany se cítí uraženy, ale současné napětí a svár rozhodně nikomu nepomůže.

Extraliga: Program, výsledky, tabulky Extraliga: Program, výsledky, tabulky Prohlédněte zde
reklama