reklama

Tři hokejisté Hradce v karanténě, Budějovice kvůli nákaze přerušily přípravu

Zápas předkola play off 2020 mezi domácím Hradcem a Karlovými Vary. Zápas předkola play off 2020 mezi domácím Hradcem a Karlovými Vary. autor: ČTK
Tři hokejisté Hradce Králové museli po testech na koronavirus do karantény. Extraligový tým by měl přesto v pondělí zahájit společnou přípravu na ledě, se kterou měl původně začít již ve čtvrtek, ale odložil ji. Přípravu na novou sezonu dnes přerušil nováček extraligy Motor České Budějovice. Jeden z členů mužstva měl podle klubového webu pozitivní test na nemoc covid-19.

"Na základě rozhodnutí ředitele Krajské hygienické stanice a epidemiologů byli tři hráči umístěni do karantény. Případné další kroky bude vedení klubu i nadále konzultovat s příslušnými orgány," uvedl královehradecký klub na svém webu.

Tréninky zastavily České Budějovice, které si po sedmi letech vybojovaly návrat mezi elitu. Všichni, kdo přišli do kontaktu s pozitivně testovanou osobou, musí do 6. srpna preventivně do karantény a budou pro ně zajištěny testovací odběry. Jihočeši začali přípravu na ledě v pondělí pod dohledem trenéra Václava Prospala se čtyřicítkou hráčů.

Kvůli nepříznivému vývoji epidemiologické situace odložily preventivně pondělní start přípravy na ledě Vítkovice. Předběžně ho posunuly na pátek 31. července. Odklad se týká i ostatních týmů ostravského klubu. Nikoho s pozitivním testem na koronavirus ve Vítkovicích podle klubového webu nemají. Hráči extraligového mužstva mají do příštího pátku prodlouženou dovolenou.

"Vzhledem k tomu, jak se v těchto dnech opět rychle mění situace a některá opatření začínají být zpřísňována, rozhodli jsme se pro tento předběžný krok. Po konzultaci se sportovním úsekem a všemi trenéry jsme přistoupili k posunutí začátků přípravy na ledě," uvedl člen klubového představenstva Petr Handl.

Vítkovičtí chtěli získat čas na efektivnější reakce pro případ zpřísnění opatření proti šíření nemoci covid-19. "S ohledem na skutečnost, že náš klub v současné době tvoří napříč jednotlivými kategoriemi několik set hráčů, chceme preventivně minimalizovat jejich kontakt v uzavřených prostorách haly. Například týmy akademie se sejdou k tréninkům dle původního stanoveného plánu, ale budou pokračovat v přípravě na suchu ve venkovních prostorách mimo areál Ostravar Arény," řekl Handl.

Dnešní přípravný zápas s Ústím nad Labem zrušilo prvoligové Kladno. Na covid-19 byl pozitivně testován jeden z členů mužstva Rytířů, kteří odstartovali přípravu na ledě začátkem týdne.

V létě se má hrát baseball, ne hokej. Ale NHL je byznys, takže to chápu, tvrdí Hašek V létě se má hrát baseball, ne hokej. Ale NHL je byznys, takže to chápu, tvrdí Hašek Čtěte zde

Ve čtvrtek přerušili kvůli nákaze v týmu přípravu na sezonu hokejisté extraligového Litvínova. Na covid-19 byl pozitivně testován hráč A-mužstva, které muselo do karantény. Během dneška byl stadion Ivana Hlinky sterilizován pomocí UV záření. Pozitivní testy ohlásila ve čtvrtek i prvoligová Slavia Praha.

Ve Zlíně je po pozitivním testu hráče na covid-19 od čtvrtka ve dvoutýdenní karanténě dorostenecký tým a do dneška byl uzavřen zimní stadion kvůli dezinfekci. Platí také povinnost nosit ochrannou roušku a na tréninky i zápasy žákovských i mládežnických kategorií není povolen přístup rodičů ani dalších osob.

Plzeň ode dneška také preventivně uzavřela zimní stadion pro veřejnost, novináře, fanoušky či rodiče hráčů. V prvoligových Litoměřicích je kvůli jednomu pozitivnímu případu uzavřen stadion od středy do neděle.

reklama