Kometa hrála poprvé a schytala od Plzně sedmičku. Vary vyhrály ve Vítkovicích

Milan Gulaš se podílel na vítězství Plzně v Brně dvěma góly. Milan Gulaš se podílel na vítězství Plzně v Brně dvěma góly. autor: ČTK
Kometa ve svém prvním extraligovém zápase sezony podlehla Plzni 3:7. Škoda bodovala i pošesté v tomto ročníku a vede neúplnou tabulku. Hokejisté Karlových Varů hráli poprvé venku a ve Vítkovicích uspěli za tři body.

K vítězství Plzně v 8. kole hokejové extraligy přispěli dvěma brankami k tomu přispěli Filip Suchý a Milan Gulaš. Západočeši se tak v neúplné tabulce posunuli na první místo. Kometa hrála první extraligový zápas a na jejím výkonu byla příliš znát nerozehranost a z ní pramenící chyby.

Změny v NHL: Rittich ustoupí drahé posile. Pastrňák přišel o hvězdného parťáka Změny v NHL: Rittich ustoupí drahé posile. Pastrňák přišel o hvězdného parťáka Čtěte zde

V první minutě se sice dostal za plzeňskou obranu domácí Freibergs, ale Frodla nepřekonal. Iniciativu převzali hosté, kteří lépe bruslili i kombinovali, na Brňanech, jimž chyběl americký kanonýr Mueller, byla až příliš znát dlouhá herní přestávka. V osmé minutě udělal hrubku na vlastní modré čáře Freibergs a Gulaš krátké sólo na Vejmelku proměnil, byť platnost gólu muselo posvětit video.

I další nedůslednost v obraně se stala pro Kometu osudnou. Straka naservíroval před branku puk Kodýtkovi, jemuž Bartejs poskytl až příliš mnoho času a plzeňský útočník zvýšil vedení svého celku.

Kometa se otřepala až v závěru první třetiny, ale Valského slibný bekhend na Frodla nestačil. Jenže ani po přestávce se Brno nedostalo do klidu a herní pohody, ve 23. minutě navýšil vedení Suchý tečí po nahozeném puku.

Domácí postavil na nohy kontaktní gól letní rakouské posily Schneidera. Brno po brance ožilo, získalo půdu pod nohama a převzalo otěže zápasu, naději pak ještě zvýšil Freibergs, který tak odčinil chybu při prvním gólu.

Jenže místo vyrovnání v první přesilovce zápasu přišla další chyba brněnské defenzívy a Suchý svým druhým gólem opět poslal Plzeň do dvoubrankového vedení.

Závěrečné dějství se neslo ve snaze Brna o korekci výsledku. Plzeň ale na aktivitu domácích odpovídala důslednou a pečlivou obranou, kterou podpořila brejkovými výpady.

K pátému gólu jí zase nahrála chybná rozehrávka brněnských hráčů, kterou potrestal Přikryl pátým gólem ve Vejmelkově síti. Na Zaťovičovu korekci v přesilovce bleskově zareagoval Gulaš a v posledních vteřinách zápasu i jeho parťák v prvním útoku Mertl.

Takhle popravíte český hokej, varuje asociace vládu. Gulaš žádá Prymulu o vysvětlení Takhle popravíte český hokej, varuje asociace vládu. Gulaš žádá Prymulu o vysvětlení Čtěte zde

Vítkovice čekají na tříbodový triumf

Hokejisté Karlových Varů vyhráli v 8. kole extraligy na ledě Vítkovic 3:2 a uspěli hned ve svém prvním venkovním utkání v sezoně. Celkem si ve čtvrtém duelu připsali druhou výhru. Ostravané i podruhé doma prohráli a ani napotřetí v ročníku se nedočkali plného bodového zisku.

Vítkovice, které vstoupily do soutěže až v říjnu, hrály podruhé za sebou doma a opět proti soupeři ze západu Čech. V neděli podlehly v prodloužení Plzni (4:5). Ani do souboje s Energií nevstoupily optimálně, když hostům brzy nabídly dvě přesilovky. Karlovarští je sice nevyužili, ale v 15. minutě je přesto poslal do vedení Mikúš.

Těsně před přestávkou se proti pravidlům provinil kapitán hostů Skuhravý a po návratu ze šaten domácí trestali. Štencel našel Marosze a ten už po uplynutí 32 sekund druhého dějství vyrovnal. Smírný stav vydržel necelých pět minut. Do přečíslení dvou jednoho se dostali Vildumetz s Beránkem, jenž ideálně připravenou pozici pro zakončení s přehledem využil.

Při oslabení se pak do podobné situace dostali i Skuhravý s Vondráčkem, tentokrát ale bez gólové tečky. Západočeši brzy poté nevyužili krátkou přesilovku čtyři na tři. Zvýšit mohl také Lauko, jehož zakončení však skončilo na horní tyčce.

Dvoubrankový náskok získala Energie v polovině závěrečného dějství, kdy v oslabení po Pulpánově přihrávce o mantinel ujel Kohout a propasíroval puk za Svobodu. Hned za 71 sekund dostal Vítkovice opět na kontakt Lakatoš, který se prosadil před brankovištěm po Maroszově pokusu. Jednobrankový náskok už hosté uhájili.

Myšáka si v draftu vybral Montreal, cekem si kluby NHL vzaly osm Čechů Myšáka si v draftu vybral Montreal, cekem si kluby NHL vzaly osm Čechů Čtěte zde

8. kolo hokejové extraligy:

HC Kometa Brno - HC Škoda Plzeň 3:7 (0:2, 2:2, 1:3)

Branky a nahrávky: 28. Schneider (Rákos, Valský), 33. Freibergs (Klepiš, P. Holík), 57. Klepiš (Freibergs, P. Holík) - 8. Gulaš, 13. Kodýtek (P. Straka, Eberle), 23. F. Suchý (Stříteský, Rob), 38. F. Suchý (Budík, P. Musil), 52. F. Přikryl, 58. Gulaš (Malát), 60. Mertl (Gulaš, Stach). Rozhodčí: Mrkva, Šír - Axman, Ondráček. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Bez diváků.

Sestavy:

Brno: Vejmelka - O. Němec, Freibergs, Bartejs, J. Zbořil, S. Svozil, Gulaši, Pyrochta - Klepiš, P. Holík, Zaťovič - Schneider, Kusko, Vincour - L. Horký, Rákos, Valský - Kunc, Střondala, Plášek. Trenér: L. Zábranský st.

Plzeň: Frodl - Stříteský, V. Lang, Čerešňák, Budík, Jiříček, Vráblík - Gulaš, Mertl, Malát - F. Přikryl, P. Musil, Stach - Eberle, Kodýtek, P. Straka - Rob, F. Suchý, Kantner. Trenér: Čihák.

HC Vítkovice Ridera - HC Energie Karlovy Vary 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 21. Marosz (Štencel, Mallet), 51. Lakatoš (Marosz) - 15. T. Mikúš (Vildumetz, Graňák), 26. O. Beránek (Vildumetz), 50. Kohout (Černoch). Rozhodčí: Hodek, Micka - Ganger, Klouček. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Bez diváků.

Sestavy:

Vítkovice: Miroslav Svoboda - R. Polák, Štencel, Polášek, L. Kovář, Koch, P. Trška, Barinka - Schleiss, Marosz, L. Krenželok - Lakatoš, J. Mikyska, V. Polák - Mallet, Dej, Šišovský - T. Kubalík, Werbik, Dočekal. Trenér: Trličík.

Karlovy Vary: F. Novotný - Kotvan, Šenkeřík, Plutnar, Graňák, L. Zábranský ml., Pulpán, M. Rohan - Flek, D. Kaše, Lauko - O. Beránek, Vildumetz, T. Mikúš - Kohout, Černoch, Koblasa - Vondráček, Skuhravý, Redlich. Trenér: Pešout.