Kometa finišovala (skoro) jako česká dvacítka. Pardubicím dala v závěru čtyři góly

10. 1. 2024 22:20
Skoro to vypadalo, že se hokejisté Brna inspirovali nevídaným počinem české dvacítky v utkání o bronz na MS proti Finsku. Kometa v extraligovém zápase rovněž nasázela ve třetí třetině Pardubicím pět gólů, z toho čtyři v posledních deseti minutách. Stačilo jí to ovšem jen na vyrovnání na 6:6, v prodloužení bral bod navíc favorit z východu Čech. Ve druhém dnešním souboji zdolal Liberec 4:1 Třinec.
Roman Will v brance Pardubic
Roman Will v brance Pardubic | Foto: Roman Mareš/Rytíři Kladno

Pardubice vstupovaly v Brně do třetí třetiny s jasným vedením 5:1, na kterém se hattrickem podepsal Sedlák.

Kometa ovšem neměla v poslední části co ztratit a zkusila hrát vabank. Ve 44. minutě vyslal Pospíšil do jízdy Gazdu, který překonal Willa a snížil.

Vzápětí měli Brňané dvě velké tutovky, jenže kontaktní branka nepřišla po brejku Holíka ani po tutovce Fleka.

A tak znovu udeřily Pardubice, už podruhé v oslabení. Osburna vyškolil Mandát, získal kotouč u mantinelu, obtočil se kolem brány a dopravil puk do sítě.

Kometa ovšem zahájila neskutečnou stíhací jízdu. V pokračující brněnské přesilovce napřáhl Flek a nastavil tenisové skóre 3:6.

Brankostroj pod dohledem bronzového medailisty z juniorského mistrovství světa Eduarda Šalého pokračoval. Jako by chtěl tento mladík naladil svůj rodný klub k podobnému scénáři, kteří čeští hokejisté předvedli proti Finsku.

Kristián Pospíšil se proháčkoval až před brankoviště a zasunul puk za Willa. Střídačka Pardubic si vzala výzvu pro postavení Marcinka v brankovišti, ale nebyla úspěšné a gól platil.

Kometa tak hrála přesilovku, v ní nechytatelně napřáhl Gazda a zadělal na další drama.

Moravané soupeře drtili a vynutili si obrovský tlak, který vyústil ve vyrovnávací branku. V čase 59:02 hráli bez brankáře, Gazda zkompletoval hattrick a utkání poslal do prodloužení.

V něm se ovšem Brno nejsladší tečky nedočkalo. Po 43 vteřinách našel Sedlák Kauta a ten rozhodl.

47. kolo hokejové extraligy:

HC Kometa Brno - HC Dynamo Pardubice 6:7 v prodl. (1:2, 0:3, 5:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 11. Zaťovič (Flek, Ščotka), 44. Gazda (K. Pospíšil, Ďaloga), 50. Flek (Ščotka), 52. K. Pospíšil (J. Kos), 53. Gazda (Ščotka, Flek), 60. Gazda (Flek, Ščotka) - 15. Poulíček (Čerešňák), 18. L. Sedlák (Čerešňák, M. Kaut), 36. Čerešňák (Mandát), 36. L. Sedlák (M. Kaut, Vála), 39. L. Sedlák (Radil, Čerešňák), 49. Mandát (Hrádek), 61. M. Kaut (L. Sedlák, Košťálek). Rozhodčí: Hradil, Hribik - Blažek, Hynek. Vyloučení: 4:6. Využití: 3:2. V oslabení: 0:2. Diváci: 6445.

Brno: Kavan (36. Š. Lukeš) - Osburn, Ščotka, L. Kaňák, Kučeřík, Gazda, Ďaloga, D. Svoboda - Flek, Cingel, Zaťovič - Kohout, Marcinko, K. Pospíšil - Kratochvíl, Kollár, J. Kos - Moses, Holík, Okál. Trenér: Modrý.

Pardubice: Will - Čerešňák, Hájek, Košťálek, J. Kolář, Hrádek, Vála, Bučko - M. Kaut, L. Sedlák, Paulovič - Radil, Cienciala, R. Kousal - Macek, Poulíček, Mandát - Pochobradský, A. Musil, Říčka. Trenér: Varaďa.

29. kolo hokejové extraligy:

Bílí Tygři Liberec - HC Oceláři Třinec 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 33. Bulíř (J. Vlach), 44. Hawryluk (Knot, Flynn), 59. Filippi (D. Král), 60. Knot (Filippi) - 47. Miloš Roman (A. Nestrašil, M. Růžička). Rozhodčí: Šindel, Jaroš - Brejcha, Zíka. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. Diváci: 4106.

Liberec: D. Král - Knot, McCoshen, Melancon, M. Ivan, Budík, Derner, A. Král - Faško-Rudáš, Filippi, Rychlovský - Hawryluk, A. Najman, Flynn - Kelly Klíma, Bulíř, Birner - J. Pérez, J. Šír, J. Vlach. Trenér: Pešán.

Třinec: Kacetl - Marinčin, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Polášek, J. Jeřábek, Marian Adámek - M. Růžička, A. Nestrašil, D. Voženílek - Kurovský, P. Vrána, Pánik - Hrehorčák, Holinka, Miloš Roman - Sikora, Čacho, Dravecký. Trenér: Moták.

1. Sparta Praha 34 21 5 1 7 108:72 74
2. Pardubice 32 20 4 5 3 127:74 73
3. Třinec 34 14 7 5 8 103:87 61
4. Litvínov 34 17 3 3 11 107:95 60
5. Liberec 36 17 3 2 14 122:112 59
6. České Budějovice 33 14 2 7 10 89:92 53