Zlín je pořád bez bodu, přestřelku v Litvínově zvládl líp Liberec

27. 9. 2019 20:31
Hokejisté Vítkovic poprvé v sezoně nebodovali, když v domácím utkání 5. kola extraligy podlehli Brnu 0:3. Dva klíčové góly vstřelil v první dvacetiminutovce Martin Zaťovič, který navíc v závěru přidal i asistenci.
Daniel Gazda
Daniel Gazda | Foto: ČTK

Kometa podruhé v řadě vyhrála bez obdrženého gólu, brankář Karel Vejmelka tak už 120 minut neinkasoval. Brňané zvítězili nad ostravským celkem podesáté z posledních jedenácti zápasů.

První třetina přinesla vyrovnaný hokej, hosté si přesto vytvořili dvougólový náskok. A to i zásluhou brankáře Vejmelky, který v páté minutě zneškodnil Stránského blafák z trestného střílení.

Šance měly oba týmy, Kometa ale byla produktivnější. Vzorově naložila hned s první přesilovkou: Zaťovič po rychlé kombinaci při hře pět na čtyři zblízka pouze nastavil hůl a ve 14. minutě otevřel skóre.

V podstatě hned po buly mohl zvýšit Plášek, ale z mezikruží Svobodou nepřekonal. Další snadný gól si připsal opět až Zaťovič, který 51 sekund před koncem první části zaskočil Svobodu švihem z levého křídla.

Vítkovice naopak dále plýtvaly časem a ani ve druhé třetině nedokázaly zužitkovat žádnou z nadějných situací před brankou Komety. Asi nejblíže byl v 32. minutě exbrněnský Mallet, ale v přesilovce zblízka trefil jen Vejmelkův beton.

Domácí naděje ještě ve 40. minutě zázračně uchránil Svoboda při dvojité příležitosti Muellera, ale ve 42. minutě Kometa opět udeřila z přesilovky a Orsava ranou bez přípravy zavěsil na 3:0.

Domácí se nezmohli ani gól, přestože dřeli až do konce. Stránský se sice sám protlačil až před Vejmelku, ten ale dokázal zakročit betonem a poradil i s dalšími pokusy domácích. Brno tak počtvrté v řadě bodovalo.

Hokejisté vedoucího Liberce vyhráli v 5. kole extraligy na ledě Litvínova 5:4 a udrželi si v nové sezoně neporazitelnost. Bílí Tygři vládnou tabulce o bod před druhým Hradcem Králové a třetí Olomoucí. Verva počtvrté za sebou nebodovala a klesla na 12. místo.

Hokejisté Kladna se dočkali první výhry po návratu do extraligy po pěti letech. Rytíři zvítězili v 5. kole na ledě Zlína 2:1 a rozhodl o tom v 53. minutě útočník David Stach. Berani zůstávají bez bodu poslední.

Hokejisté Hradce Králové porazili v utkání 5. kola extraligy Spartu 4:2. Východočeši si tak připsali po prohře v úvodním kole čtvrtou tříbodovou výhru po sobě, naopak Pražané prohráli venku i potřetí v sezoně. Rozhodlo se až ve třetí třetině, kterou vyhráli hráči Mountfieldu 3:1. Dva góly dal kapitán vítězů Radek Smoleňák.

Hokejisté Třince podlehli v 5. kole extraligy na ledě Mladé Boleslavi 3:4 a i počtvrté v sezoně venku prohráli. Naopak Středočeši zvítězili doma i potřetí. Dvěma góly se o to postaral Ondřej Najman a dvěma nahrávkami Jan Stránský. Mladá Boleslav zdolala úřadující mistry potřetí za sebou.

5. kolo hokejové extraligy:

HC Olomouc - HC Dynamo Pardubice 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 2. Strapáč (Irgl, Ondrušek), 28. Irgl (Strapáč, Škůrek), 60. Kolouch (Burian, Lukáš) - 14. Holland (Harju, Mandát). Rozhodčí: Šír, Veselý - Lučan, Kis. Vyloučení: 4:2. Bez využití. Diváci: 4197.

Olomouc: Lukáš - Škůrek, Vyrůbalík, Jaroměřský, Ondrušek, Dujsík, Švrček - Irgl, J. Knotek, Ostřížek - Klimek, Kolouch, Strapáč - Olesz, Nahodil, Burian - Hecl, Skladaný, V. Tomeček. Trenéři: Tomajko a Moták.

Pardubice: Štěpánek - Holland, Eklund, Piché, J. Kolář, J. Zdráhal, J. Mikuš, Ivan - Hovorka, Mandát, Machala - J. Kloz, R. Kousal, Harju - O. Matýs, Pochobradský, M. Machač - Poulíček, M. Látal. Trenéři: Lubina, Bělohlav a Janecký.

Mountfield Hradec Králové - HC Sparta Praha 4:2 (0:0, 1:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 26. Smoleňák, 48. R. Pavlík (Zámorský, F. Pavlík), 51. Perret, 60. Smoleňák (Červený, Rákos) - 38. Forman (Ďaloga, T. Pavelka), 54. V. Růžička ml. (Ďaloga, T. Pavelka). Rozhodčí: Jeřábek, Lacina - Brejcha, Komárek. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Diváci: 5407.

Hradec Králové: Mazanec - Zámorský, Nedomlel, Gaspar, Cibulskis, F. Pavlík, Rosandič - Miškář, Bičevskis, Perret - Smoleňák, Rákos, Červený - Paulovič, Cingel, R. Pavlík - Jergl, Kubík, M. Chalupa - R. Pilař. Trenéři: T. Martinec, P. Svoboda a Krátoška.

Sparta: J. Sedláček - Blain, Kalina, Košťálek, Polášek, T. Pavelka, Ďaloga, M. Jandus - Forman, Pech, A. Kudrna - Řepík, V. Růžička ml., Buchtele - Říčka, Sukeľ, Rousek - Dvořáček, Kevin Klíma, Dočekal. Trenéři: Krupp a J. Nedvěd.

HC Verva Litvínov - Bílí Tygři Liberec 4:5 (0:0, 2:4, 2:1)

Branky a nahrávky: 27. Štich (Jarůšek), 37. Jurčík (Jánošík, Kubát), 43. V. Hübl (J. Petružálek), 51. Válek (Kubát, J. Petružálek) - 24. Bulíř (J. Vlach, L. Hudáček), 26. Lenc (Filippi), 33. Filippi (Lenc, Marosz), 39. Bulíř (Filippi, Šmíd), 45. P. Jelínek, 48. L. Krenželok. Rozhodčí: Pešina, Micka - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. Diváci: 4538.

Litvínov: Janus - Trončinský, L. Doudera, Ščotka, J. Říha, Jánošík, Štich, Kubát - Gerhát, V. Hübl, J. Petružálek - Jarůšek, M. Hanzl, L. Kašpar - Válek, J. Mikúš, Zygmunt - Jurčík, Helt, Trávníček. Trenéři: Šlégr, Skuhrovec a Kotrla.

Bílí Tygři Liberec: Peters - Šmíd, Hanousek, Knot, Kotvan, Graborenko, Derner, Kolmann - Birner, Bulíř, L. Hudáček - Marosz, Filippi, Lenc - L. Krenželok, P. Jelínek, Zachar - J. Vlach, A. Musil, Ordoš. Trenéři: Augusta a Jiří Kudrna.

BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec 4:3 (3:2, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 5. P. Musil (R. Zohorna, J. Stránský), 7. Najman (Pláněk, P. Kousal), 17. Skalický (Vondrka, Ševc), 39. Najman (J. Stránský) - 1. Marcinko (Hrňa), 9. Hrehorčák (P. Vrána), 48. Dravecký (Hrňa). Rozhodčí: Hejduk, Šindler - L. Kajínek, Špringl. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 3221.

Mladá Boleslav: Krošelj - Hrbas, Ševc, Pláněk, Dlapa, Fillman, Bernad - D. Šťastný, Žejdl, L. Pabiška - Vondrka, A. Zbořil, Skalický - J. Stránský, P. Musil, R. Zohorna - P. Kousal, Najman, Flynn. Trenéři: Rulík a Patera.

Třinec: Bartošák (21. Kváča) - Roth, Gernát, D. Musil, Galvinš, M. Adámek, M. Doudera - M. Stránský, P. Vrána, Hrehorčák - Hrňa, Marcinko, Dravecký - O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski - Kofroň, Hladonik, Adamský - Polanský. Trenéři: Varaďa, M. Zadina a Raszka.

PSG Berani Zlín - Rytíři Kladno 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 17. Palmberg (Freibergs, J. Ondráček) - 16. Hajný (P. Machač, Zelingr), 53. Stach (J. Strnad, Zelingr). Rozhodčí: Hradil, Obadal - Ganger, Klouček. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Diváci: 6806.

Zlín: Kašík (21. Huf) - D. Nosek, Žižka, Ferenc, Freibergs, Buchta, Řezníček - Szturc, P. Sedláček, Köhler - Dufek, Herman, Šlahař - Honejsek, Palmberg, Kubiš - J. Ondráček, Popelka, Fryšara - od 21. navíc Okál. Trenéři: Stavjaňa a Martin Hamrlík.

Kladno: Godla - B. Nash, Austin, Zelingr, Kehar, Barinka, Smetana - Jágr, Zikmund, Valský - Redlich, Stach, J. Strnad - Hajný, P. Machač, O'Donnell - Réway, T. Kaut, Š. Bláha. Trenéři: D. Čermák, Lidický a Kregl.

HC Vítkovice Ridera - HC Kometa Brno 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 14. Zaťovič (P. Holík, Mueller), 20. Zaťovič (Štencel), 42. Orsava (P. Holík, Zaťovič). Rozhodčí: Kika, Stano (SR) - Gebauer, Rampír. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:2. Diváci: 5905.

Vítkovice: M. Svoboda - Trška, T. Černý, D. Krenželok, Šidlík, Kvasnička, Výtisk - Lakatoš, Š. Stránský, Roberts Bukarts - Schleiss, Vopelka, Kurovský - Mallet, E. Němec, Dej - Guman, Werbik, J. Baláž. Trenéři: Petr a Trnka.

Brno: Vejmelka - O. Němec, Baranka, Štencel, Pyrochta, Bartejs, Gulaši, Malec - Mueller, P. Holík, Zaťovič - Plášek, Plekanec, J. Hruška - Kucsera, Lev, Orsava - Kratochvíl, Süss, Jenyš. Trenéři: Fiala, Horáček, Pokorný a Oslizlo.