Kometa zdolala v prodloužení Třinec, který vede tabulku o tři body

16. 2. 2022 20:55

Hokejisté Brna zvítězili v 50. kole extraligy nad Třincem 3:2 v prodloužení. Kometa vedla v 7. minutě už 2:0, dvoubodovou výhru po předchozích dvou porážkách jí ale zajistil až v 61. minutě Petr Holík. Dva body za gól a asistenci si připsal šestnáctiletý Eduard Šalé. Třinec prohrál pátý z osmi posledních duelů, ale navýšil svůj náskok v čele tabulky na druhý Hradec Králové na tři body. Kometa poskočila na deváté místo.

50. kolo hokejové extraligy:

HC Kometa Brno - HC Oceláři Třinec 3:2 v prodl. (2:0, 0:1, 0:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 3. Zaťovič (Roth, P. Holík), 7. Šalé (Bartejs, Zaťovič), 61. P. Holík (Šalé) - 21. M. Adámek (Bakoš), 52. Zahradníček (Chmielewski, M. Zbořil). Rozhodčí: Šír, Šindel - Lederer, Gerát. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. Diváci: 1000.

Brno: Čiliak - Roth, Bartejs, L. Doudera, Kučeřík, Tansey, Gulaši, Fajmon - Šalé, P. Holík, Zaťovič - Kollár, A. Zbořil, Ostřížek - Šik, Malý, R. Pavlík - I. Sedláček, Rákos, Dočekal. Trenér: Kalous.

Třinec: Kacetl - M. Adámek, M. Doudera, Zahradníček, M. Zbořil, Teper, D. Krenželok, Jaroměřský - Martin Růžička, P. Vrána, Hrehorčák - Svačina, A. Nestrašil, Bakoš - O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski - Kofroň - Dravecký, Szturc, Kofroň. Trenér: Zadina.