reklama

Kovařčíkovi dobývají extraligu. Starší Ondřej poprvé skóroval a souhru s bráchou si pochvaloval

Ondřej Kovařčík vstřelil proti Spartě v desátém extraligovém zápase první gól. Ondřej Kovařčík vstřelil proti Spartě v desátém extraligovém zápase první gól. autor: Lukáš Filipec
V juniorské lize byli postrachem všech soupeřů a před rokem dovedli Třinec v této kategorii k mistrovskému titulu. V extralize si bratři Ondřej a Michal Kovařčíkovi zahráli spolu v jedné formaci poprvé proti Spartě. "Vzájemně si přejeme a na ledě nám to klape," hlásil starší Ondřej, jenž se v desátém utkání dočkal premiérové extraligové branky. "Brácha se smál, že to byl haluzák," přiznal Kovařčík s úsměvem. Památeční puk údajně zamíří do vitríny.

Překonal jste sparťana Aittokallia bekhendovou střelou z těžkého úhlu. Věřil jste, že projde do sítě?

Cítil jsem před brankou bráchu. Nahodil jsem to na gólmana a myslel jsem, že by to mohl dorazit. Ale štěstí se na mě usmálo.

Sparťan Forman litoval fanoušky, kteří do Třince jeli. Nedaří se nám ani na tréninku, přiznal Sparťan Forman litoval fanoušky, kteří do Třince jeli. Nedaří se nám ani na tréninku, přiznal Čtěte zde

Martin Adamský vám dovezl puk. Necháte si ho na památku?

Jo jo, půjde určitě někam do vitríny.

S bráchou Michalem jste toho spoustu odehráli v juniorce a ve Frýdku-Místku. Ale v extralize to byla proti Spartě premiéra…

Jeden zápas už jsme hráli společně v týmu, ale ne v lajně. Proti Spartě to bylo poprvé a vyšlo nám to skvěle. Hlavní je, že jsme vyhráli, gól je takovým příjemným bonusem.

S čím jste šli do prvního společného zápasu?

Říkali jsme si, že si budeme hodně pomáhat a najíždět si do správných míst. Na ledě o sobě víme a vyhovíme si. To není problém.

Co vám říkal brácha na váš první gól v extralize?

Říkal, že to byl dobrý haluzák (smích). Přál mi to a byl rád i za mě. My si navzájem samozřejmě přejeme. On na první gól v extralize taky čeká, tak třeba to přijde příští zápas.

Před začátkem sezony se v Třinci prohlašovalo, že mladí hráči dostanou více šancí. Cítíte to?

Myslím, že jo. Třeba proti Spartě jsme toho odehráli opravdu dost. Nemůžeme to brát ale samozřejmě, čas na ledě si musíme zasloužit. Doufám, že si toho času vybojujeme víc a víc.

Jak vám sedí souhra s Aronem Chmielewským?

Výborně. Hráli jsme společně už polovinu sezony vloni ve Frýdku-Místku. Doplňuje nás, umí si najít místo a trefit se. Vždycky jsme mu s Michalem góly připravovali, ale proti Spartě to bylo opačně.

Nečas nečekaně začne v NHL, chválí ho i Ron Francis. Úžasné, kroutí hlavou český talent Nečas nečekaně začne v NHL, chválí ho i Ron Francis. Úžasné, kroutí hlavou český talent Čtěte zde

Pořád musíte přejíždět mezi Třincem a Frýdkem-Místkem. Máte dost sil? Těch zápasů je totiž docela dost…

V létě jsme dobře trénovali, teď to jde poznat. Navíc je začátek sezony, určitě se nemůžeme vymlouvat na nedostatek sil.

Vy jste se dostával do šancí i v minulých zápasech. Dá se říct, že jste proti Spartě prolomil střeleckou smůlu?

Ano. V prvním zápase v téhle sezoně ve Frýdku-Místku jsem spálil snad pět tutovek, tak jsem si říkal, že to snad ani není možné. Ale potom jsem smůlu prolomil tam, a tak už jsem si na Spartu věřil.

Sportovní manažer Jan Peterek o vás říká, že hrajete ve Frýdku-Místku jako bratři Sedinové. Jak se to poslouchá?

Jo jo, i kluci si z nás dělají srandu, že jsme Sedinové. Jeden Henrik, druhý Daniel. Ale my jsme Kovařčíci, tak doufám, že se potom někdo pojmenuje po nás (smích).

reklama