Definitiva pro Liberec. Bílí Tygři porazili Jihlavu a mají jistotu místa v play off

Hokejisté Liberce slaví gól na ledě Třince. Hokejisté Liberce slaví gól na ledě Třince. autor: Lukáš Filipec
Bílí Tygři si zajistili play off. Porazili Jihlavu na domácím ledě 2:1 a mají jistotu postupu do další fáze.

Liberec - Hokejisté Liberce porazili v předehrávce 50. kola extraligy Jihlavu 2:1 a definitivně si zajistili účast minimálně v předkole play off. Bílí Tygři navázali na vítězství nad Duklou z pondělní dohrávky 11. kola (4:1) a bodovali s ní naplno i počtvrté v sezoně. Vítěznou branku vstřelil v 50. minutě obránce Martin Ševc.

Jihlava tentokrát nasadila do branky místo Kořenáře dalšího juniorského reprezentanta Škarka, ten však hned po 67 vteřinách kapituloval. Z první střely na branku ho překonal Redenbach a poslal Liberec do vedení.

Odpovědět mohl na druhé straně z dobré pozice střílející Čachotský, Will si však připsal první ostrý zákrok. Poté si Dukla zahrála přesilovku, k ohrožení Willovy branky se ale nedostala. Naopak z protiútoku se až za hostující obranu protáhl Filippi, jeho střelu ale zastavila horní tyč. Také Bílí Tygři dostali možnost početní výhody a druhý gól měl na hokejce Kvapil, Škarek se ale blýskl výborným zákrokem.

Hned v úvodu druhé části hráli Severočeši přesilovou hru, Filippiho střelu ale pokryl Škarek. Poté však putoval na trestnou lavici Lakatoš, kterého brzy následoval Pyrochta a Jihlava měla možnost minutu a půl trvající početní výhody pěti proti třem.

Tu sice využít nedokázala, klasickou přesilovku už však zásluhou Hamilla zužitkovala a bylo vyrovnáno. Vedení mohl Liberci vrátit Kvapil, za Škarkem však podruhé v zápase zazvonila horní tyč. Proti Bakošovi pak jihlavský brankář vytáhl parádní zákrok.

Extraliga: Program, výsledky, tabulky Extraliga: Program, výsledky, tabulky Prohlédněte zde

Na začátku třetí třetiny mohl strhnou vedení na stranu hostů Jiránek, Will ale svůj tým podržel. Liberečtí poté postupně převzali iniciativu a do šance se dral Redenbach, Škarek byl ale na místě.

V 50. minutě už se ale Bílí Tygři gólu dočkali. Přesnou ranou od modré čáry poslal domácí do vedení kapitán Ševc. Liberec poté pozorně bránil a Jihlavští se do šancí dostávali velmi těžko. V samém závěru to ještě hosté zkusili bez brankáře, domácí si už ale cennou výhru nenechali vzít.

Předehrávka 50. kola hokejové extraligy:

Bílí Tygři Liberec - HC Dukla Jihlava 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 2. Redenbach (M. Kvapil), 50. Ševc (Šmíd, Filippi) - 30. Hamill (Stříteský). Rozhodčí: Šír, Pražák - Barvíř, Zavřel. Vyloučení: 4:4, navíc Pyrochta (Liberec) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 4929.

Liberec: Will - Pyrochta, Ševc, Kolmann, Šmíd, Jánošík, Derner - Jašek, P. Jelínek, L. Krenželok - Bulíř, Redenbach, M. Kvapil - Bakoš, Filippi, Lakatoš - J. Stránský, Bližňák, Ordoš. Trenéři: Pešán a Mlejnek.

Jihlava: Škarek - Šidlík, Stříteský, De la Rose, Suchánek, Bryhnisveen, J. Zdráhal, Váňa - Čachotský, A. Zeman, F. Seman - P. Straka, Skořepa, Jiránek - Rabbit, Hamill, Anděl - Žálčík, R. Hubáček, Diviš. Trenéři: Vlk a F. Zeman.