Liberecký hokejista Vlach zaplatí pokutu za nafilmovaný pád

19. 11. 2023 10:59

Liberecký útočník Jaroslav Vlach dostal od disciplinární komise hokejové extraligy pokutu za nafilmovaný pád, respektive přihrávání. Provinil se v pátečním utkání s Karlovými Vary, předseda disciplinárky Viktor Ujčík ve zkráceném řízení rozhodl, že hráč zaplatí částku ve výši deseti procent základní měsíční mzdy. Na svém webu o tom informovala Asociace profesionálních klubů ledního hokeje.

Situace nastala v závěrečných sekundách první třetiny, kdy do Vlacha na hraně karlovarského brankoviště strčil bránící Jiří Černoch. Domácí hráč skončil na ledě a útočníka Energie rozhodčí vyloučili za nedovolené bránění, Ujčík nicméně dospěl k názoru, že Vlach pád přihrál. Liberec zápas 19. kola vyhrál 5:4 v prodloužení a Vlach se na tom podílel gólem na 4:3.