Sparta přehrála Třinec a už ztrácí jen bod. Litvínov vyhrál počtvrté za sebou

Aktualizováno 28. 2. 2021 19:57
V neděli bylo na programu kompletní 49. kolo hokejové extraligy. Sparta porazila vedoucí Třinec, Kometa popáté za sebou neztratila ani bod, Litvínov zdolal Mladou Boleslav a vyhrál počtvrté za sebou.
Radost litvínovských hokejistů.
Radost litvínovských hokejistů. | Foto: ČTK

Hokejisté Sparty porazili v souboji aktuálně nejlepších týmů extraligy Třinec 4:2 a snížili náskok vedoucích Ocelářů na bod. Zároveň mají lepší bilanci ve vzájemných zápasech. Pražané ve 49. kole doma uspěli po sérii tří porážek, Třinec po pěti výhrách prohrál podruhé za sebou. Sparta si dnes zároveň definitivně zajistila postup do příštího ročníku Ligy mistrů.

Litvínov vyhrál ve 49. kole extraligy nad Mladou Boleslaví 6:3 a zvítězil počtvrté za sebou. Doma Severočeši zabrali po dvou porážkách. Uspěli díky podařené druhé třetině, v které otočili mezi 25. a 35. minutou stav z 1:2 na 5:2.

Dvakrát skóroval za Vervu obránce Aaron Irving a čtyři body za gól a tři asistence si připsal útočník František Lukeš. Bruslařský klub prohrál čtvrtý z posledních šesti duelů.

Brno zvítězilo na ledě Hradce Králové 4:1. Popáté za sebou si tak hráči Komety připsali plný bodový zisk a bodovou sérii protáhli na sedm utkání, z nichž v šesti zvítězili. Dva góly vítězů zaznamenal útočník Peter Schneider. Východočeši porážkou vypadli z první čtyřky.

Hokejisté Liberce porazili na svém ledě Plzeň po velkém boji 2:1 v prodloužení. Domácí v závěru ubránili hned dvě dvojnásobná oslabení po sobě a v čase 62:36 jim výhru vystřelil útočník Michal Bulíř. Bílí Tygři tak oplatili svému soupeři čtyři dny starou porážku z plzeňského ledu, kde se radovali domácí z výhry po nájezdech. Severočeši se díky dvoubodovému zisku vrátili při zaváhání Hradce Králové do elitní čtyřky tabulky, Škoda zůstává šestá.

Zlín podlehl Vítkovicím 4:6. Ostravané uspěli v pátém z posledních šesti vystoupení, Berani naproti tomu prohráli popáté v řadě. Třemi body za dva góly a nahrávku pomohl hostům k úspěchu útočník Lukáš Krenželok. Zatímco Zlínští již jakoukoliv naději na play off ztratili, Ostravané stále bojují o to, aby předkolo začínali doma.

Pardubice porazily poslední České Budějovice přesvědčivě 5:1. Východočeši sice prohráli první třetinu, přesto nakonec utnuli sérii čtyř zápasů bez bodového zisku a po jedenácti dnech bodovali naplno. Druhou třetinu vyhráli domácí 3:0, vítězný gól si připsal Anthony Camara.

Hokejisté Olomouce porazili Karlovy Vary 4:3 v prodloužení. Hanáci prohrávali 0:2 a ještě v 59. minutě 1:3, ale při power play se jim podařilo vyrovnat, když se v závěrečných 80 sekundách prosadili Lukáš Nahodil a Rostislav Olesz. V prodloužení pak rozhodl o osudu zápasu v čase 60:58 Petr Strapáč. Nahodil si vedle gólu připsal i dvě nahrávky.

49. kolo hokejové extraligy:

HC Verva Litvínov - BK Mladá Boleslav 6:3 (0:1, 5:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 22. F. Lukeš, 25. Irving (F. Lukeš), 31. V. Hübl (F. Lukeš, Balinskis), 31. Irving (Jarůšek, M. Hanzl), 35. P. Zdráhal (Jarůšek), 60. Pospíšil (F. Lukeš) - 10. Flynn (P. Kousal, O. Najman), 25. Fillman (A. Zbořil), 56. Jääskeläinen (D. Šťastný, Ševc). Rozhodčí: Šír, Pilný - Bryška, Axman. Vyloučení: 3:3, navíc Ševc (Mladá Boleslav) 10 min. Využití: 0:1. Bez diváků.

Litvínov: Godla - Balinskis, Cibulskis, Demel, D. Zeman, Irving, Ščotka - Pospíšil, V. Hübl, F. Lukeš - P. Svoboda, Gerhát, M. Látal - P. Zdráhal, M. Hanzl, Jarůšek - Havelka, Helt, Zygmunt. Trenér: Országh.

Mladá Boleslav: J. Růžička - Šidlík, Ševc, Pláněk, Dlapa, Fillman, Bernad - D. Šťastný, A. Zbořil, Kotala - Jääskeläinen, Claireaux, Cienciala - P. Kousal, O. Najman, Flynn - J. Stránský, Bičevskis, G. Szturc. Trenéři: R. Rulík a P. Patera.

PSG Berani Zlín - HC Vítkovice Ridera 4:6 (2:4, 0:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 7. Šlahař (Honejsek, Okál), 12. Vopelka (Kubiš, Žižka), 42. Ferenc (Gazda, Honejsek), 59. Vopelka (Okál, Gazda) - 2. L. Krenželok, 3. M. Kalus (Mallet), 10. Irgl (R. Černý), 18. J. Hruška (L. Krenželok, Pyrochta), 31. Lakatoš (Svačina), 46. L. Krenželok (Svačina, Irgl). Rozhodčí: Jeřábek, Obadal - Gebauer, Hlavatý. Vyloučení: 7:8, navíc Koch (Vítkovice) 10 min. Využití: 2:4. Bez diváků.

Zlín: Kořének - Žižka, Řezníček, Gazda, M. Novotný, D. Nosek, Ferenc, Matyáš Hamrlík - Vopelka, Fořt, Kubiš - Šlahař, Honejsek, Okál - J. Ondráček, P. Sedláček, Chludil - Luža, Karafiát, Sebera. Trenér: R. Svoboda.

Vítkovice: Dolejš - R. Černý, Galvinš, L. Kovář, Pyrochta, L. Doudera, Koch - Lakatoš, J. Hruška, L. Krenželok - Irgl, Stach, Svačina - M. Kalus, Flick, Mallet - Dej, Werbik, Fridrich - od 21. navíc J. Mikyska. Trenér: Philipp.

Bílí Tygři Liberec - HC Škoda Plzeň 2:1 v prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 36. Gríger (J. Vlach, A. Najman), 63. Bulíř (Lenc) - 25. Kodýtek (P. Musil). Rozhodčí: Hradil, Vrba - Ganger, Rampír. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:0. Bez diváků.

Liberec: J. Pavelka - Knot, Vitásek, Kolmann, Rosandič, Hanousek, Derner - Lenc, A. Musil, Birner - Bulíř, Gríger, A. Najman - R. Pavlík, P. Jelínek, J. Vlach - Rychlovský, Šír, D. Špaček. Trenér: Augusta.

Plzeň: Pavlát - Stříteský, Budík, Jiříček, Kvasnička, L. Kaňák, V. Lang, Houdek - Gulaš, P. Musil, M. Lang - Pour, Kracík, Kantner - Eberle, Kodýtek, P. Straka - Rob, F. Přikryl, Michnáč. Trenér: Čihák.

Mountfield Hradec Králové - HC Kometa Brno 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 20. Jergl (Kelly Klíma, Graňák) - 14. Mueller (Zaťovič, P. Holík), 19. Schneider (Zaťovič, F. Král), 40. Bartejs (Mueller), 57. Schneider (F. Král, P. Holík). Rozhodčí: Pražák, Kika - Gerát, Hynek. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:2. Bez diváků.

Hradec Králové: Š. Lukeš - Graňák, Nedomlel, F. Pavlík, Šalda, Gaspar, Čáp - Zachar, V. Růžička ml., J. Sklenář - Kelly Klíma, Lev, J. Veselý - Smoleňák, Koukal, Pilař - Jergl, Kevin Klíma, Perret. Trenér: V. Růžička st.

Brno: Klimeš - Bartejs, F. Král, Holland, Kučeřík, Svozil, Gulaši, Trška - Mueller, P. Holík, Zaťovič - Vincour, Rákos, Valský - Schneider, Kusko, D. Bondra - Malý, Střondala, Plášek. Trenér: L. Zábranský st.

HC Dynamo Pardubice - Madeta Motor České Budějovice 5:1 (0:1, 3:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 23. Nakládal (Paulovič), 35. Camara (Vála, A. Kosticyn), 40. R. Kousal (Camara), 47. Poulíček (Paulovič), 56. Horký (O. Roman, Hrádek) - 7. Slováček (Štencel, Toman). Rozhodčí: Svoboda, Sýkora - Frodl, Kajínek. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Bez diváků.

Pardubice: M. Klouček - Ďaloga, J. Mikuš, Nakládal, Vála, Hrádek, J. Kolář, Bučko - Camara, R. Kousal, A. Kosticyn - Blümel, Poulíček, Paulovič - Pochobradský, O. Roman, L. Horký - Costa, O. Rohlík, T. Zeman. Trenér: R. Král.

České Budějovice: Strmeň - Plášil, Vydarený, Štencel, Slováček, Kubíček, Lytvynov - Holec, D. Voženílek, Jonák - Z. Doležal, R. Přikryl, M. Novák - Alderson, Gilbert, Karabáček - P. Novák, Toman, M. Beránek. Trenér: Prospal.

HC Olomouc - HC Energie Karlovy Vary 4:3 v prodl. (0:1, 1:1, 2:1 - 1:0)

Branka a nahrávky: 29. Dujsík (J. Káňa II, Nahodil), 59. Nahodil (Olesz, Ostřížek), 60. Olesz (Ostřížek, Nahodil), 61. Strapáč (Kolouch, J. Káňa II) - 1. Flek (T. Mikúš, O. Beránek), 23. Kohout (Černoch, Koblasa), 45. Kohout (Šenkeřík, Flek). Rozhodčí: Mrkva, Veselý - Lučan, Kis. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. Bez diváků.

Olomouc: Konrád - A. Rutar, Ondrušek, Valenta, Švrček, Dujsík, Vyrůbalík - Kunc, Nahodil, J. Káňa II - Olesz, Kolouch, Strapáč - Navrátil, J. Knotek, Ostřížek - Bambula, Handl, Burian - Gřeš. Trenéři: Moták a Tomajko.

Karlovy Vary: F. Novotný - Šenkeřík, Weinhold, Plutnar, D. Mikyska, Pulpán, L. Zábranský ml., Kowalczyk - Flek, T. Mikúš, O. Beránek - Kulich, Vildumetz, Osmík - Kohout, Černoch, Koblasa - Vondráček, Skuhravý, Redlich. Trenér: Pešout.

HC Sparta Praha - HC Oceláři Třinec 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 11. Řepík (Horák), 20. Sobotka (Řepík, Horák), 25. M. Sukeľ (Polášek, Říčka), 52. Forman (M. Sukeľ, Košťálek) - 15. O. Kovařčík (Chmielewski, Gernát), 22. Kundrátek (M. Kovařčík, O. Kovařčík). Rozhodčí: Hodek, Hejduk - Ondráček, Špůr. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Bez diváků.

Sparta: Salák - T. Dvořák, Jurčina, Němeček, M. Jandus, Košťálek, Polášek, Kalina - Řepík, Horák, Rousek - Kudrna, Tomášek, Sobotka - Říčka, Pech, Buchtele - Forman, M. Sukeľ, Zikmund. Trenéři: Hořava a Jandač.

Třinec: Štěpánek - M. Doudera, Gernát, D. Musil, Freibergs, Kundrátek, Zahradníček - Martin Růžička, P. Vrána, M. Stránský - Rodewald, Marcinko, Kurovský - O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski - Dravecký, M. Roman, Hrehorčák - Hrňa. Trenér: Varaďa.

1. Třinec 49 30 4 5 10 178:123 103
2. Sparta Praha 49 30 3 6 10 180:111 102
3. Mladá Boleslav 49 23 6 7 13 156:119 88
4. Liberec 49 22 8 5 14 141:112 87
5. Hradec Králové 49 25 4 3 17 134:117 86
6. Plzeň 49 21 6 7 15 149:125 82