Litvínov zůstává v extralize bez bodu. Prohrál doma se Spartou

11. 10. 2020 19:58
Hokejisté Sparty zvítězili v utkání 9. extraligového kola na ledě Litvínova 3:1. Severočeši, kteří kvůli nákaze koronavirem a následné karanténě nastoupili poprvé od 22. září, zůstávají i po třetím zápase v sezoně bez bodového zisku.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Milan Kammermayer

Pražané vyhráli potřetí za sebou a posunuli se na třetí místo před Liberec. K úspěchu si pomohli zejména ve druhé třetině, kdy z 1:1 odskočili na 3:1. Gól a nahrávku zaznamenal útočník Michal Řepík.

V duelu, který se hrál před prázdnými tribunami, se velmi brzy měnilo skóre. Už v polovině třetí minuty se provinil proti pravidlům hostující bek Jandus a Sparta po 11 sekundách v oslabení udeřila. Horák přebruslil Petružálka, ideálně předložil puk Řepíkovi a ten prostřelil gólmana Honzíka. Už za 41 vteřin bylo vyrovnáno, když Hanzl zakončil povedenou souhru s Hüblem.

Pražané pak sice nevyužili minutovou přesilovku pět na tři, ale vstoupili lépe také do druhého dějství. V čase 22:19 Buchteleho přihrávku nešťastně srazil hokejkou za záda vlastního gólmana Kudla. Ve 26. minutě mohl Buchtele zvýšit, jenže střela z dobré pozice mu nesedla ideálně a Honzík tak neměl větší problém zasáhnout.

Chvilku poté neuspěl ani Říčka. Na druhé straně se nenechal zahanbit Matějovský při možnostech Hübla. Ve 38. minutě zvýšil mladý obránce Jeřábek, když využil Buchteleho clony před Honzíkem a oslavil svůj první extraligový gól. Krátce před druhou pauzou byl vyloučen Řepík, hráči Vervy si stihli ještě vytvořit dvě slibné možnosti, ale Machovský byl pozorný.

Ve 43. minutě měl snížení na holi nejvýše umístěný český hráč na letošním draftem NHL Myšák, jehož si vybral slavný Montreal, Machovského však překonat nedokázal. Stejně dopadl i Hübl.

Na začátku 56. minuty svitla domácím ještě naděje, Dvořákovo podražení ale nepotrestali. V závěru oslabení naopak předvedli krásnou akci Horák, Jandus a Buchtele, jenž však na jejím konci tísněný kuriózně sám hokejkou vyrazil puk klouzající do prázdné branky mimo brankoviště. Pražané přesto bez problémů uhájili sedmou výhru nad Litvínovem v řadě.

Hokejisté Brna zvítězili v dohrávce 3. kola extraligy nad Českými Budějovicemi 4:3 po samostatných nájezdech. Brňané v polovině zápasu prohrávali 1:3, v závěru ale vyrovnali a rozhodující nájezd proměnil Peter Schneider. Kometa tak ve druhém vystoupení v sezoně slaví první vítězství. Nováček získal do tabulky druhý bod, ale po pěti zápasech stále čeká na první výhru od návratu mezi elitu.

9. kolo hokejové extraligy:

HC Verva Litvínov - HC Sparta Praha 1:3 (1:1, 0:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 4. M. Hanzl (V. Hübl) - 3. Řepík (R. Horák), 23. Buchtele (Pech), 38. R. Jeřábek (T. Pavelka, Řepík). Rozhodčí: Jeřábek, Kika - Ganger, Klouček. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Bez diváků.

Litvínov: Honzík - Irving, Ščotka, Balinskis, Cibulskis, Kudla, Štich, Demel - P. Zdráhal, Mahbod, Jarůšek - Pospíšil, V. Hübl, F. Lukeš - Myšák, M. Hanzl, Zygmunt - Petružálek, Gerhát, Havelka. Trenér: Országh.

Sparta: Machovský - Kalina, M. Jandus, R. Jeřábek, T. Pavelka, Mikliš, Tomáš Dvořák, J. Pohl - Rousek, R. Horák, Řepík - Zikmund, M. Sukeľ, Tomášek - A. Kudrna, Pech, Buchtele - Dvořáček, Říčka, M. Forman. Trenéři: Hořava a Jandač.

HC Kometa Brno - Madeta Motor České Budějovice 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:2, 1:0 - 0:0).

Branky a nahrávky: 15. Schneider (Klepiš, Vincour), 39. P. Holík (Mueller, Freibergs), 57. L. Horký (P. Holík), rozhodující sam. nájezd Schneider - 8. M. Beránek (Prokeš, Plášil), 32. Christov (Slováček, Karabáček), 33. Karabáček (Venkrbec). Rozhodčí: Hradil, Veselý - Rampír, Špringl. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Bez diváků.

Brno: Klimeš - O. Němec, Freibergs, J. Zbořil, Pyrochta, S. Svozil, Gulaši, Bartejs - Mueller, P. Holík, Zaťovič - Schneider, Klepiš, Vincour - L. Horký, Rákos, Valský - Kunc, Střondala, Plášek. Trenér: L. Zábranský st.

České Budějovice: Čiliak - Plášil, Pýcha, Vydarený, Allen, Slováček, J. Suchánek - M. Beránek, Prokeš, Jonák - Karabáček, Venkrbec, Christov - Z. Doležal, R. Přikryl, D. Voženílek - Indrák, A. Raška, Martin Novák. Trenér: Prospal.