reklama

Kousal měl mít pozitivní test na kokain, Pardubice ho vyřadily z týmu

Posily Robert Kousal (na snímku) či Jan Kolář zatím nepřinesly kýžený efekt. Posily Robert Kousal (na snímku) či Jan Kolář zatím nepřinesly kýžený efekt. autor: ČTK
Třicetiletý útočník hokejových Pardubic Robert Kousal byl při namátkové policejní kontrole pozitivně testován na kokain.

Podle Mladé fronty Dnes, která zprávu v pátek přinesla, došlo k pozitivnímu testu v úterý odpoledne v katastru obce Staré Hradiště.

Švédy nadchla krásná expertka ve studiu. Naostro jsem se chvíli hledala, přiznala Švédy nadchla krásná expertka ve studiu. Naostro jsem se chvíli hledala, přiznala Prohlédněte zde

"Mohu potvrdit, že muž, ročník 1990, měl při orientačním testu pozitivitu na kokain. Muž byl podroben dalšímu vyšetření biologického materiálu. Jeho výsledky policii zatím známy nejsou," uvedla policejní mluvčí Markéta Janovská.

Situaci vedení hokejového Dynama řeší. Už v pátek dopoledne sportovní ředitel týmu Dušan Salfický oznámil, že Kousal byl minimálně dočasně z týmu vyřazen. 

"Na základě informací z médií jsme Roberta Kousala vyřadili z týmu. Do oficiálního stanoviska Policie ČR Robert Kousal nebude u mužstva. Jakmile bude jasné stanovisko Policie ČR, dáme oficiální vyjádření, jak budeme situaci řešit," řekl Salfický.

A pokud se pozitivní nález potvrdí, má alespoň podle majitele Dynama Petra Dědka Kousal jisté, že v klubu končí definitivně. "Pokud se oficiálně prokáže pozitivní test na drogy, okamžitě s ním ukončíme smlouvu, uvedl Dědek. 

V pardubickém týmu o podobné prohřešky, zdá se, není nouze. Před dvěma lety měl rovněž pozitivní test na kokain někdejší obránce a současný asistent trenéra Petr Čáslava. Kvůli drogám se mu dokonce rozpadlo manželství. 

Loni zase pod vlivem alkoholu havaroval někdejší brankář a později trenér Adam Svoboda. Ten dost možná i kvůli tomuto incidentu později spáchal sebevraždu. 

Smutná oslava jubilea. Kaňka zůstane, ale chceme povstat jako Vsetín, říká šéf Pirátů Smutná oslava jubilea. Kaňka zůstane, ale chceme povstat jako Vsetín, říká šéf Pirátů Čtěte zde
reklama