Boleslav vyhrála ve Vítkovicích, Sparta padla v Chomutově v prodloužení, Třinec vynuloval Liberec

Aktualizováno 23. 9. 2016 21:14
Mladá Boleslav vyhrála v 6. kole extraligy ve Vítkovicích 5:2 a svého dnešního soupeře přeskočila i v celkové tabulce. Pražská Sparta prohrála v Chomutově po prodloužení 4:3, Olomouc vyhrála v Plzni rovněž po prodloužení 6:5. Litvínov doma vyhrál s Hradcem po nájezdech 3:2 a Třinec vynuloval Liberec na jeho ledě 3:0.
Obránce Marek Trončinský si proti Vítkovicím připsal tři asistence
Obránce Marek Trončinský si proti Vítkovicím připsal tři asistence | Foto: Milan Kammermayer

Ostrava - Hokejisté Vítkovic podlehli v 6. kole extraligy Mladé Boleslavi 2:5. Vítkovičtí i počtvrté v sezoně vstřelili vedoucí gól, ale nebylo jim to nic platné, protože hosté už v první části dvěma slepenými brankami Lukáše Žejdla a Tomáše Pastora skóre otočili. Vítěznou branku si však v 37. minutě připsal v přesilovce až Matěj Stříteský. Tři gólové asistence zaznamenal obránce Středočechů Marek Trončinský, Boleslav zabodovala potřetí v řadě.

Piráti Chomutov zdolali Spartu 4:3 v prodloužení a udrželi neporazitelnost. V 63. minutě duel rozhodl útočník Marek Tomica, jenž se tak zároveň zasloužil o prodloužení rekordní série klubových vítězství. Sparta naopak i kvůli dvěma gólům domácího Michala Poletína prohrála potřetí za sebou.

Olomouc vyhrála v repríze posledního čtvrtfinále play off na ledě Plzně 6:5 po prodloužení. Západočeši sice po první třetině vedli 3:0, ale hosté dokázali ještě do poloviny utkání skóre otočit. Domácí stihli do druhé přestávky srovnat a po jedné trefě na každé straně ve třetí části dospěl zápas do prodloužení. Druhý bod v něm pro Olomouc zajistil dorážkou Jan Eberle, jenž si navíc připsal dvě asistence.

Třinec zvítězil na ledě úřadujícího mistra z Liberce 3:0 a i nadále si tak drží neporazitelnost. Po šesté výhře v řadě vedou Oceláři tabulku s náskokem jednoho bodu před chomutovskými Piráty. Naopak Liberec prohrál druhý ze tří domácích zápasů a v tabulce klesnul na pátou pozici. O branky vítězů se postarali Aron Chmielewski, Martin Růžička a Vladimír Dravecký. Brankář Šimon Hrubec vychytal druhé čisté konto za sebou.

Hokejisté Litvínova porazili Hradec Králové 3:2 po samostatných nájezdech. V 58. minutě zachránil domácí ve hře vyrovnávacím gólem útočník František Lukeš, nájezdy pak rozhodl další forvard Robin Hanzl.

Piráti prodloužili vítěznou sérii

Zápas začal ideálně pro Spartu. Již v první minutě využil chyby v domácí rozehrávce Piskáček a prostřelil Laca. Pražané tak po 38 vteřinách vedli.

Inkasovaný gól ale Piráty nepoznamenal a rychle si vytvořili převahu, kterou přetavili i ve vyrovnávací branku. Pöpperleho překonal Valach. Další gól mohli přidat Poletín nebo Huml, skóre se však změnilo až v první přesilové hře.

A Chomutov potvrdil, že je na začátku sezony nejúspěšnějším týmem soutěže při hře v početní výhodě. Po Poletínově dorážce se Netík vrátil na led už po osmi vteřinách. Vyrovnat mohl Forman, ale podařilo se to až Vránovi, jenž svým zakončením zřejmě Laca překvapil.

Domácí se však opět dostali do vedení a zasloužil se o to ve výborné formě hrající Poletín. Útočník Pirátů v minulé sezoně nasbíral v plzeňském dresu šest bodů, nyní jich má za šest zápasů na kontě už sedm. Ve 13. minutě tak Severočeši opět vedli.

Od druhé třetiny ale střelecké hody ustaly a týmy si nevytvářely ani tolik šancí. Hned v úvodu mohl sice zvýšit vedení domácích Růžička, ale Pöpperle stejně jako jeho protějšek Laco byli pozorní.

V polovině utkání si hosté poprvé zahráli přesilovku, kterou sice nevyužili, ale hned vzápětí měli k dispozici další početní výhodu a tentokrát si s ní již věděli rady. Vyrovnal Pech a po pěti asistencích se dočkal premiérové trefy v sezoně.

Ve 44. minutě mohl po rychlém brejku zkompletovat hattrick Poletín, ale neuspěl stejně jako na druhé straně Forman, jehož střela se otřela o tyčku. Když poté domácí nevyužili ani poslední přesilovku a gólově nezužitkovali svoji aktivitu v závěru, muselo se prodlužovat. V 63. minutě rozhodl utkání Tomica.

Třinec vynuloval mistra

Liberečtí vstoupili do utkání aktivněji a Hrubec musel hned v úvodu zápasu řešit několik ošemetných situací. První šance hostů přišla až po sedmi minutách hry: Marosz nabil Chmielewskému, ale i Lašák byl pozorný.

Ve 12. minutě fauloval domácí Špaček, minutu poté ho následoval na trestnou lavici Vitásek a Oceláři tak měli k dispozici téměř minutovou přesilovku v pěti proti třem. Hosté zasypali Lašáka několika ostrými ranami, nicméně vedoucího gólu se nedočkali. V závěrečných vteřinách první třetiny se domácí obranou šikovně proháčkoval Hrňa, ve skórování mu však zabránil faul Lakatoše.

V úvodu druhého dějství tak hráli Třinečtí početní výhodu, Liberec se ale v pohodě ubránil. Přesto šli do vedení hosté. Ve 23. minutě střílel Marosz a jeho střelu doklepl do sítě volný Chmielewski. Bílí Tygři mohli odpovědět v následné přesilové hře, nesehráli ji ale vůbec dobře a Hrubce prakticky neohrozili. Dobrou šanci měl poté Bližňák, Hrubec se vyznamenal. Následně si na něj nepřišli ani Bulíř s Radivojevičem.

Třetí část začala náporem úřadujícího mistra. Velkou šanci měl Jelínek, ani nadvakrát však Hrubce nepřekonal. Na druhé straně pak měl obrovskou příležitost Chmielewski, na něhož zívala prázdná branka. Třinecký útočník ji trestuhodně přestřelil. Hosty to ale příliš nemrzelo, neboť o pár vteřin později využil početní výhodu Martin Růžička - 0:2.

Domácí se poté okrádali o možnost většího náporu vlastní nedisciplinovaností. Dvě minuty před koncem domácí trenér Pešán odvolal Lašáka a Liberec to zkoušel se šesti hráči v poli. Kýžené branky se však domácí nedočkali, naopak rozdíl skóre utkání navýšil Dravecký.

6. kolo hokejové extraligy:

HC Vítkovice Ridera - BK Mladá Boleslav 2:5 (1:2, 1:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 4. D. Květoň (Sloboda, Roman), 33. Baranka (Szturc) - 10. Žejdl (Vampola, Trončinský), 11. Pastor (Hyka, Trončinský), 37. Stříteský (Trončinský), 51. Pacovský (Urban, Pospíšil), 60. Vampola (Klepiš). Rozhodčí: Hradil, Lacina - Gebauer, Kotlík. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:1. Diváci: 3921.

Vítkovice: Bartošák - Baranka, Kovář, Sloboda, Klok, Urbanec, Výtisk, D. Krenželok, Sedlák - Olesz, Roman, D. Květoň - Vandas, Kolouch, Szturc - Tomi, Illéš, E. Němec - Gřeš, Kurovský. Trenéři: Petr a Trnka.

Mladá Boleslav: Lukáš - Trončinský, Kučný, Stříteský, Voráček, Hanzlík, Štich, Pastor - Hyka, Musil, Lenc - M. Látal, Klepiš, Pacovský - Orsava, Vampola, Žejdl - Pospíšil, Urban. Trenéři: Výborný a Jelínek.

Piráti Chomutov - HC Sparta Praha 4:3 v prodl. (3:2, 0:1, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 4. Valach (Skokan), 8. Poletín (Huml, Vondrka), 13. Poletín (Kämpf, Skokan), 63. Tomica (V. Růžička ml.) - 1. Piskáček, 11. Vrána (Čajkovský, Ihnacak), 32. Pech (Kudrna, Čajkovský). Rozhodčí: M. Petružálek, Šír - Zavřel, Frodl. Vyloučení: 5:6, navíc Ihnacak (Sparta) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 5072.

Chomutov: Laco - Rutta, Kudělka, Flemming, Dlapa, Valach, J. Mrázek, Skinner - Skokan, Huml, Vondrka - Kaše, V. Růžička ml., Tomica - Koblasa, Kämpf, Poletín - Hřebejk, Račuk, Šťovíček. Trenéři: V. Růžička st., J. Šťastný a Martínek.

Sparta Praha: Pöpperle - Čajkovský, Barinka, Eminger, Piskáček, Kalina, Švrček, Mikuš - Ihnacak, Vrána, Uher - Netík, Klimek, Ružička - Forman, Pech, Kumstát - Kudrna, Cingel, Černoch. Trenéři: Moták a Veber.

HC Škoda Plzeň - HC Olomouc 5:6 v prodloužení (3:0, 1:4, 1:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 11. T. Svoboda (Kratěna, Kadlec), 16. Hrnka z trest. střílení, 18. Johnson (Kratěna, Kadlec), 32. Pulpán (D. Kubalík), 54. D. Kubalík (Čerešňák, Kracík) - 21. J. Knotek (Holec), 24. J. Knotek (Laš, Holec), 24. Strapáč (Ostřížek, Eberle), 29. Strapáč (Eberle, Ostřížek), 54. J. Mikúš (Burian), 65. Eberle (Holec). Rozhodčí: T. Horák, Hribik - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 7:6, navíc Kubka - Matai oba 10 min. Využití: 3:0. Diváci: 3789.

Plzeň: Machovský - Kadlec, D. Sklenička, Čerešňák, Pulpán, Kubka, Moravčík - Kratěna, Hrnka, T. Svoboda - Indrák, Kracík, D. Kubalík - Yellow Horn, Koreis, Johnson - F. Suchý, Lev, Schleiss. Trenéři: Michal Straka, Čihák a Pejchar.

Olomouc: Konrád - Škůrek, Vyrůbalík, Houdek, Staněk, Jaroměřský, Ondrušek, J. Galvas - Holec, J. Knotek, Laš - Eberle, Ostřížek, Strapáč - Matai, J. Mikúš, Burian - Fořt, Herman, Jergl. Trenéři: Venera a Tomajko.

Bílí Tygři Liberec - HC Oceláři Třinec 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 23. Chmielewski (Marosz), 44. M. Růžička (Roth), 60. Dravecký (Rákos, Kreps). Rozhodčí: Hodek, Krob - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 8:6. Využití: 0:1. Diváci: 5143.

Liberec: Lašák - Šimek, Ševc, Vitásek, Derner, Mojžíš, Pyrochta - Svačina, Bulíř, Radivojevič - J. Stránský, P. Jelínek, L. Krenželok - Bartovič, Bližňák, D. Špaček - Ordoš, Lakatoš, Vantuch - Mikyska, Hrabík. Trenéři: Pešán a Mlejnek.

Třinec: Hrubec - Roth, Linhart, Hrabal, M. Doudera, Nosek, Kania - J. Petružálek, Kane, M. Růžička - Irgl, Polanský, Adamský - Dravecký, Kreps, Rákos - Hrňa, Marosz, Chmielewski. Trenéři: Kýhos, Mucha a B. Kopřiva.

HC Verva Litvínov - Mountfield Hradec Králové 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 14. Gula (R. Hanzl), 58. Lukeš (V. Hübl), rozhodující sam. nájezd R. Hanzl - 10. Kukumberg (Červený, Köhler), 49. Jarůšek (Potulny, Dietz). Rozhodčí: Hejduk, Souček - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 3:5, navíc Köhler (Hradec Králové) 10 min. Bez využití. Diváci: 4123.

Litvínov: Janus - Gula, Kubát, F. Pavlík, Z. Sklenička, T. Pavelka, Sörvik - Nejezchleb, V. Hübl, Lukeš - Martynek, R. Hanzl, J. Černý - M. Hořava, K. Reichel, Trávníček - Jurčík, M. Hanzl, T. Doležal. Trenéři: Rulík, D. Stránský a Šlégr.

Hradec Králové: J. Pavelka - Štajnoch, Gregorc, Čáp, Dietz, Pláněk, Vydarený - Bednář, Džerinš, Dej - Jarůšek, Potulny, Šimánek - Köhler, Kukumberg, Červený - Bulík, T. Knotek, R. Pavlík. Trenéři: V. Sýkora, Hynek a T. Martinec.