reklama

Někdo má krátké nohy, někdo dlouhé vedení. Chomutov za zneužití kostky zaplatí pokutu

Jakub Sklenář (Piráti Chomutov) slaví branku v utkání s Kladnem Jakub Sklenář (Piráti Chomutov) slaví branku v utkání s Kladnem autor: ČTK
Piráti Chomutov musí za zneužití videokostky v baráži o extraligu zaplatit pokutu 20 000 korun. Dělali si na ní legraci z rozhodčích.

K incidentu, který řešila na úterním zasedání disciplinární komise, došlo v druhé třetině pátečního utkání baráže mezi Chomutovem a Kladnem (2:0). Po faulu Petra Hořavy na domácího Vladimíra Růžičku sudí nařídili dvouminutový trest.

Nespokojení domácí fanoušci i obsluha videokostky si ale zjevně mysleli, že mělo být nařízeno trestné střílení. A tak se za pískotu diváků na kostce objevily záběry arbitrů Hradila a Kubičíka, doprovázené částí textu písně "Řiditel autobusu" kapely The Tap Tap.

(Blbec je blbec a blbcem zůstane, někdo má krátký nohy, někdo dlouhý vedení… Blbec je blbec a blbcem zůstane, když máváš předpisy, tak měl bys je znát.)

Podle disciplinární komise se tímto jednáním klub dopustil "flagrantního porušení" extraligových regulí, neboť "podkopával autoritu rozhodčích a podněcoval diváky k násilí".

Disciplinárka zároveň dodala, že verdikt rozhodčích, kteří uložili Hořavovi jen menší trest, byl podle názoru komise zcela správný.

Zažili muka, přesto vyhráli. Plazili jsme se po zemi, vylíčil Duda marodku Pirátů Zažili muka, přesto vyhráli. Plazili jsme se po zemi, vylíčil Duda marodku Pirátů Čtěte zde
reklama