reklama

Netík nemusí s poraněným kolenem na operaci, Kubiš dodatečný trest nedostal

ELH, Vítkovice-Sparta: Tomáš Netík ELH, Vítkovice-Sparta: Tomáš Netík autor: Dalibor Sosna
Zlínský Pavel Kubiš nebude dodatečně trestán za faul kolenem na Sparťana Tomáše Netíka, který bude kvůli poraněnému koleni Spartě několik týdnů chybět.

Praha - Hokejisté Sparty se budou muset několik týdnů obejít bez zraněného útočníka Tomáše Netíka, který má po faulu Pavla Kubiše ze Zlína v pátečním 8. kole extraligy poraněné koleno. Pražané požadovali pro zlínského útočníka dodatečný trest, podle disciplinární komise však Kubiš protihráče nechtěl úmyslně zasáhnout, proto mu činnost nezastavila.

Třinec zvítězil poosmé v řadě. Pardubice bodovaly pod Rohlíkem i podruhé. Spartě se vrátil trenér Třinec zvítězil poosmé v řadě. Pardubice bodovaly pod Rohlíkem i podruhé. Spartě se vrátil trenér Čtěte zde

Podle předsedy komise Karla Holého, který podnět Sparty konzultoval i s předsedou komise rozhodčích Vladimírem Šindlerem a ředitelem soutěže Josefem Řezníčkem, hrál Netík s pukem a pokusil se střetu vyhnout prudkou změnou pohybu do levé strany.

"Čímž došlo k zásahu jeho nohy kolenem protihráče. Z dostupných videozáznamů lze dovodit, že hráč již nestihl na změnu protihráčova pohybu zareagovat, uvolněním váhy z pravé nohy se nicméně snažil následky střetu minimalizovat," uvedl Holý v tiskové zprávě.

Kubiš byl za faul vyloučen na dvě minuty, zraněný Netík ze zápasu odstoupil. Podle zástupců Sparty nemusí na operaci, do hry se však dlouho nezapojí.

Netík je druhým hráčem Pražanů, jehož Kubiš vyřadil v posledních sezonách ze hry. Před dvěma lety v listopadu po střetu s ním několik týdnů nehrál Lukáš Klimek.

reklama