reklama

Moc šancí už nedostane, varoval Jágr možnou posilu. Kladno zkusí náladového Réwaye

Do Sparty se Martin Réway nevrátí. Klapne to v Kladně? Do Sparty se Martin Réway nevrátí. Klapne to v Kladně? autor: Milan Kammermayer
Slovenský hokejový útočník Martin Réway se bude snažit restartovat svou povadající kariéru v extraligovém Kladně. Čtyřiadvacetiletý hráč, který v předešlých třech sezonách odehrál s ohledem na zdravotní problémy jen minimum zápasů, přijde k Rytířům na zkoušku.

"Je to určitě talentovaný hráč. Záleží, jak tu šanci uchopí. Moc jich už mít nebude. Jde o to, jak to vezme a jak se poučil z minulých let," řekl majitel klubu Jaromír Jágr, a narážel tak na náladovou povahu slovenského forvarda.

"Že na to hokejově má, to dokázal jindy. Slyším i hlasy, že kdyby chtěl, může být i nejlepší. Opravdu má všechno ve svých rukách," připojil Jágr.

Talentovaný útočník měl původně zamířit na test do Sparty, za kterou v minulosti již úspěšně hrál, nakonec se ale rozhodl jinak.

Podle informací deníku Sport odmítl absolvovat fyzické testy, jejichž součástí měly být také kontroly na alkohol a drogy.

"My jsme věděli, že o něj má zájem Sparta. Respektovali jsme to, je to její hráč. Čekali jsme spíš, jak se domluví se Spartou," uvedl Jágr.

Réway odešel ze Sparty v průběhu sezony 2015/2016, kdy zamířil do Švýcarska. Následně podepsal smlouvu s Montrealem a chtěl se prosadit v NHL. Celou sezonu 2016/2017 vynechal kvůli problémům se srdcem. Další ročník začal na farmě v AHL, kde ale rychle skončil a odešel do Slovanu Bratislava.

V KHL ale na své předešlé výkony nenavázal a příliš se mu nevydařila ani minulá sezona. Nejprve neuspěl na zkoušce v extraligovém Hradci Králové, poté hrál za třetiligový slovenský Dolný Kubín a švédské Tingsryds. Celkem však v sezoně 2018/2019 odehrál jen 12 zápasů.

Ve Spartě nebyl šťastný. Teď hraje bývalý talent Réway třetí ligu za Dolný Kubín Ve Spartě nebyl šťastný. Teď hraje bývalý talent Réway třetí ligu za Dolný Kubín Čtěte zde
reklama