reklama

Obránce Výtisk prodloužil o dva roky smlouvu s Vítkovicemi

Hokejová Tipsport extraliga 2018/19, Třinec - Vítkovice: Obránce Jan Výtisk Hokejová Tipsport extraliga 2018/19, Třinec - Vítkovice: Obránce Jan Výtisk autor: Lukáš Filipec / HC Oceláři Třinec
Hokejový obránce Jan Výtisk bude pokračovat v extraligových Vítkovicích. Sedmatřicetiletý juniorský mistr světa z roku 2001 prodloužil s ostravským klubem o dva roky smlouvu. Mateřské Vítkovice, kam se Výtisk vrátil v roce 2016, si tak jeho služby pojistily až do konce sezony 2020/21.

"Navzdory svému věku předvádí nadstandardní výkony. Honza je vítkovický odchovanec, srdcař, ostravský patriot. Má obrovskou roli v týmu na ledě i v kabině, patří k lídrům týmu a je jednou z tváří našeho klubu. Samozřejmě tyto všechny aspekty jsme brali v potaz," řekl klubovému webu hlavní trenér a generální manažer Vítkovic Jakub Petr.

Výtisk si v této sezoně připsal v 39 zápasech čtyři body za tři branky a jednu asistenci. "Vše jsme probrali společně a po zralé úvaze na obou stranách jsme se domluvili. Mám velkou radost, že jsme se domluvili a že Honza Výtisk bude v našem týmu pokračovat minimálně ještě další dva roky," doplnil Petr.

Celkem má Výtisk v nejvyšší soutěži na kontě 992 utkání a 136 bodů za 40 branek a 96 asistencí. Vedle Vítkovic působil také ve Spartě, Karlových Varech, Plzni, Třinci a Liberci, s kterým v roce 2016 získal mistrovský titul. V české reprezentaci sehrál čtyři zápasy.

reklama