reklama

Odměna za postup do semifinále? Kouč Hradce Sýkora dostal novou smlouvu

Václav Sýkora. Václav Sýkora. autor: ČTK
S koučem hokejového Hradce Králové Václavem Sýkorou i jeho asistentem Pavlem Hynkem prodloužilo vedení klubu smlouvu i na další sezonu.

Hradec Králové - Trenér Václav Sýkora i jeho asistent Pavel Hynek budou působit na lavičce hokejistů Hradce Králové i v příští sezoně. Klub s nimi krátce po historickém postupu do semifinále extraligy o rok prodloužil smlouvy. Mountfield HK o tom informoval v tiskové zprávě.

Litvínovští v něm viděli největší slabinu, hradecký brankář Rybár se jim teď po postupu může smát Litvínovští v něm viděli největší slabinu, hradecký brankář Rybár se jim teď po postupu může smát Čtěte zde

"Jsem opravdu rád, že mohu podpis nové smlouvy, ke kterému došlo již v průběhu našich čtvrtfinálových bojů, potvrdit. Václav udělal se svým realizačním týmem velký kus práce, která následně vyústila v náš historický postup do semifinále. Naše vzájemná spolupráce je na nejvyšší úrovni a už se těším na tu další," uvedl generální manažer Hradce Králové Aleš Kmoníček.

Čtyřiašedesátiletý Sýkora přišel na východ Čech v únoru 2016 nejprve jako konzultant, po sezoně převzal tým jako hlavní trenér místo Vladimíra Kýhose. V základní části dovedl klub ke čtvrtému místu a ve čtvrtfinále vyřadili Východočeši Litvínov 4:1 na zápasy. Postoupit mezi nejlepší čtyři se jim po získání extraligové licence podařilo od sezony 2013/14 na čtvrtý pokus.

Sedmačtyřicetiletý Hynek přišel do Hradce Králové před touto sezonou. "Pavel perfektně zapadl do naší organizace a výborně se doplňuje s Vaškem i ostatními členy realizačního týmu. I v jeho případě jsme měli velký zájem na pokračování spolupráce," doplnil Kmoníček.

Udržet chce celý realizační tým, který tvoří dále další asistent Tomáš Martinec, trenér brankářů Robert Horyna, videokouč Michal Tvrdík či kondiční trenér Marián Voda. "Ve vedení klubu panuje shoda v tom, že práce celého realizačního týmu je velmi profesionální, a rádi bychom ho udrželi ve stávajícím složení. Proto v tuto chvíli jednám s jeho dalšími členy na prodloužení naší vzájemné spolupráce," dodal Kmoníček.

reklama