Kometa zabrala po debaklu se Zlínem a vyhrála v Olomouci

Aktualizováno 12. 10. 2019 20:50
Hokejisté Komety Brno zvítězili v dohrávce 9. kola extraligy v Olomouci 3:1 a zareagovali na nedělní domácí debakl se Zlínem 0:7. Díky pátému vítězství z posledních šesti zápasů se Kometa posunula na třetí místo. Osmí Hanáci prohráli počtvrté za sebou.
Hokejisté Komety Brno slaví výhru v Olomouci
Hokejisté Komety Brno slaví výhru v Olomouci | Foto: ČTK

"Potřebovali jsme po posledním zápase vyhrát. Domácí taky prohráli, ale 0:2 a 0:7 je rozdíl. Chtěli jsme porážku odčinit. Pomohl nám brankář Vejmelka, který měl v první třetině dost těžkých zákroků," řekl trenér Komety Petr Fiala.

Úvodní dějství velké šance nenabídlo. Domácího brankáře Konráda prověřil v úvodu Hruška, Malec dokázal přerušit přečíslení dvou na jednoho, když vystihl Nahodilovu přihrávku na Buriana. Vejmelka si pak poradil se zakončením Tomečka i Skladaného. Konrád zase kryl Lvův pokus.

Ve 22. minutě při Irglově vyloučení pomohla Konrádovi po Němcově pokusu od modré čáry levá tyč. Po Oleszově faulu se Hanáci ubránili i 20 sekund ve třech proti pěti. V 25. minutě při plném počtu hráčů na ledě si poradil olomoucký gólman s Jenyšovou šancí.

V 29. minutě se radovali z vedení domácí hráči. Burian za brankou úspěšně napadal Pyrochtu a puk se odrazil k Nahodilovi, který prostřelil Vejmelku. Ukončil tak čekání Olomouce na gól, trvající 188 minut a 26 sekund.

Hned za 36 sekund Kometa vyrovnala. Ondruška při pokusu o kličku za brankou obral o puk Plekanec a našel bekhendem mezi kruhy osamoceného Horkého, který se trefil k levé tyči.

Vzápětí při trestu Horkého mohl vrátit domácím vedení Irgl, ale místo zakončení nepřesně přihrál. V 37. minutě se snažil překvapit Vejmelku objetím branky Olesz, ale brněnský gólman zasáhl.

V poslední minutě druhé části měl po návratu z trestné lavice velkou šanci i domácí Strapáč. Po spolupráci s Kolouchem se dostal sám před Vejmelku, kterému po jeho blafáku do bekhendu pomohla levá tyč.

Po dvou třetinách odstoupil ze hry na straně Komety americký útočník Mueller. "Peter se před třetí třetinou po konzultaci s lékaře rozhodl, že nemůže hrát, a uvidíme, jak na tom bude zítra," řekl Fiala.

V úvodu třetí třetiny nevyužil po Tomečkově přihrávce možnost ani osamocený Klimek. V čase 41:05 se radovala Kometa. Kusko našel mezi kruhy Zaťoviče, který zamířil přesně k levé tyči. Další možnost měl Pyrochta a v 45. minutě už to bylo o dva góly. Vyrůbalíkovi sebral puk Hruška a překonal domácího brankáře mezi betony.

Zvýšit náskok Komety mohl ještě dvakrát Lev, jehož pokus v polovině závěrečného dějství Konrád zlikvidoval a v 54. minutě pomohla olomouckému gólmanovi horní tyč. Potom měl i v oslabení možnost Hruška, ale stav se už nezměnil ani v power play.

"Makali jsme, dřeli a bylo to málo. Ale myslím si, že výkon byl dobrý. Můžeme se od něj odrazit do dalších zápasů a příště brát body. Měli jsme dost šancí, abychom zápas zlomili na svou stranu, ale to se nestalo," řekl jediný olomoucký střelec Lukáš Nahodil.

"Nemůžu upřít bojovnost, nasazení a obětavost. Šli jsme do toho s tím, že odčiníme předchozí porážky. Bojovali jsme a hráli jsme dobře. Přežili jsme oslabení tři na pět a pak jsme šli do vedení. Bohužel jsme krátce po vstřelení naší branky dostali gól na 1:1. Další šance jsme nevyužili. Ve třetí třetině jsme udělali hrubé chyby. Kometa to umí trestat a potrestala to," uvedl kouč Olomouce Zdeněk Moták.

Dohrávka 9. kola hokejové extraligy:

HC Olomouc - HC Kometa Brno 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 29. Nahodil (Burian) - 29. L. Horký (Plekanec), 42. Zaťovič (Kusko, Malec), 45. J. Hruška. Rozhodčí: Jeřábek, Hejduk - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváci: 5500 (vyprodáno).

Olomouc: Konrád - Škůrek, Vyrůbalík, Valenta, Ondrušek, Dujsík, Švrček - V. Tomeček, Klimek, Ostřížek - Irgl, Kolouch, Strapáč - Olesz, Nahodil, Burian - Kořenek, Skladaný, Hecl. Trenéři: Moták a Tomajko.

Brno: Vejmelka - O. Němec, Pyrochta, Štencel, Gulaši, Bartejs, Malec, D. Mikyska - Mueller, P. Holík, Zaťovič - L. Horký, Plekanec, Plášek - Lev, J. Hruška, Orsava - Jenyš, Kusko, Kucsera. Trenéři: Fiala, Horáček, Pokorný a Oslizlo.