Oslava Ocelářů se odkládá, Hradec žije. Tak vydřel Mountfield ve slezské vřavě první výhru

Vyprodaný třinecký stadion Oceláře k čtvrtému vítězství nad Hradcem nedovedl.
Třinečtí totiž v dosavadním průběhu série Mountfieldu ani jednou nepodlehli a po drtivé domácí výhře 5:1 si vytvořili "tři mečboly". Hradec však nastoupil do čtvrtého utkání dobře a Šimon Hrubec (na snímku) neměl o práci nouzi.
V šesti předchozích zápasech Hradec v první třetině neskóroval, ba dokonce měl od sedmého čtvrtfinále proti Liberci sestupnou tendenci. 0:0, 0:1, 0:2 a 0:3.
Čtvrté semifinále černou bilanci Východočechů zlomilo. Svěřenci trenéra Václava Sýkory se tlačili před Hrubcovu branku, ale na gól se čekalo do 15. minuty.
A vstřelili ho domácí, konkrétně Michal Kovařčík. Jednadvacetiletý útočník potvrdil, jak úžasnou formu v play-off chytil, využil na modré čáře chyby bránícího Vopelky a ranou pod horní tyčku nedal brankáři Rybárovi šanci.
Sport Lukáš Filipec, Sport
3. 4. 2018 21:20
Hokejisté Třinci mohli v případě čtvrté výhry nad Hradcem slavit postup do finále play-off hokejové extraligy, jenže poslední krok na domácím ledě zatím nezvládli. Východočeši si brankou v prodloužení vynutili pokračování a návrat domů za stavu 1:3.