reklama

Pardubice musely kvůli infekci nasadit v Karlových Varech juniory

Ilustrační foto. Ilustrační foto. autor: ČTK
Hokejisté Pardubic museli v úterním extraligovém zápasu 15. kola v Karlových Varech nasadit juniory. V kabině totiž propukla akutní virová epidemie střevní chřipky a lékař týmu nařídil karanténu celé kabiny.

Odložení duelu nebylo podle pravidel nejvyšší soutěže možné. Výrazně oslabené Dynamo prohrálo 0:8.

"Je to pro nás velmi nepříjemné. Během noci na dnešek se u většiny hráčů začaly objevovat příznaky, ráno náš klubový lékař vyhlásil několikadenní karanténu celé kabiny. Snažili jsme se to vyřešit dohodou se soupeřem o přeložení utkání, což je běžný postup. Vary nám bohužel odmítly vyjít vstříc a naší žádosti o přeložení vyhovět," uvedl sportovní manažer klubu Jaromír Kverka starší.

Pardubičtí junioři přitom měli dnes na programu utkání s Hradcem Králové, ten s přeložením souhlasil. "Jednání vedení karlovarské Energie mi přijde nevstřícné, protože je běžné, že se v takové situaci snaží soupeři najít sportovní řešení," doplnil Kverka.

Vedení Energie reagovalo s tím, že klub jen dodržuje usnesení přijaté všemi kluby již v roce 2012. "Nechceme, aby případnou dohodou mezi naším klubem a Pardubicemi vznikl do budoucna precedens, který by mohl být především v závěru soutěže zneužíván a mohl ovlivnit soutěž, ve které se hraje o přímý sestup do 1. ligy," uvedli Karlovarští v prohlášení.

Po utkání kouč Radek Bělohlav nevěděl, co bude dál. "Protože doktor dal jasné resumé, že nemůžeme počítat s hráči, kteří jsou pozitivní, protože nemohou mít žádnou zátěž. A momentálně nemám zprávy, jestli se něco změnilo ohledně hráčů, kterým relativně nic není," řekl. V pátek mají Pardubice hostit Litvínov.

Něco podobného si prožil přednedávnem Chomutov. Ve druhé polovině března před utkáním skupiny o umístění - shodou okolností s Karlovými Vary - měla většina hráčů základního kádru Pirátů střevní potíže. Podle všeho se tehdy nakazili z tatarského bifteku, který v kabině společně jedli. I s řadou juniorů v sestavě ale Chomutov vyhrál 3:2 po samostatných nájezdech.

Karlovy Vary rozstřílely zdecimované Pardubice, Růžičkův Hradec přehrál Jágra Karlovy Vary rozstřílely zdecimované Pardubice, Růžičkův Hradec přehrál Jágra Čtěte zde

Podobně museli postupovat i Východočeši. "Stejná pravidla platí i teď, dříve se to zneužívalo, takže už nějakou dobu se nebere na zdravotní problém zřetel. Vím, že tentokrát to asi nebude tenhle případ, ale jednou by se zápas odložil a vznikl by precedens. Tohle pravidlo si odsouhlasily samy kluby, takže není co řešit," připomněl pro isport.cz šéf extraligy Josef Řezníček.

Do možnosti dohody obou stran o přeložení zápasu zasahovat nemohl. A Karlovarští s návrhem nového termínu nepřišli. "Do systému jsem zaregistroval 16 juniorů, klub udělal všechno pro to, aby extraligové utkání mohl odehrát," konstatoval Řezníček.

reklama