reklama

Pardubice získají většinový podíl v extraligovém hokejovém klubu. Podíl má také Salfický a Čáslava

Dočkají se fanoušci Pardubic lepších časů? Dočkají se fanoušci Pardubic lepších časů? autor: Zlata Vostrá
Město Pardubice odkoupí od majoritního vlastníka hokejového klubu Dynamo Pardubice 38,8 procenta a stane se tak majoritním vlastníkem klubu.

Pardubice - Pardubice získají většinový podíl v extraligovém hokejovém klubu. Město od dosavadního majoritního vlastníka společnosti Hockey Club Dynamo Romana Šmidberského odkoupí za 9,36 milionu korun 38,8 procenta akcií a bude mít celkově 73,6 procenta. Po 6,5 procentech akcií získají bývalý hokejista Dušan Salfický a stále aktivní hráč Petr Čáslava. Transakci dnes schválili zastupitelé města.

Pardubice ve čtvrtek projednají odkup akcií hokejového Dynama Pardubice ve čtvrtek projednají odkup akcií hokejového Dynama Čtěte zde

"Město jako vlastník hokejové arény, do níž investovalo stovky milionů korun, musí mít do budoucna jistotu v tom, že partner, který bude většinovým nájemcem v této hale, bude silný hokejový klub," řekl před hlasováním primátor Martin Charvát.

Pardubice koupily majoritu s tím, že klub potřebuje stabilizaci. V současnosti se Dynamu v extralize nedaří a v tabulce je předposlední. Kumulovaná ztráta společnosti k 30. dubnu 2016 činila 26,7 milionu korun. V budoucnu však chce město většinu akcií prodat silnému investorovi.

Vedle odkoupení akcií se Pardubice rovněž zavázaly, že převezmou půjčku deset milionů korun, kterou podnikatel Šmidberský prostřednictvím své firmy klubu poskytl. Zároveň společnosti poskytnou další půjčku pět milionů korun.

Někteří opoziční zastupitelé s transakcí nesouhlasili. Vadilo jim, že se na koupi příliš spěchá, že by město mělo většinově vlastnit profesionální sportovní klub a že se noví menšinoví akcionáři nebudou podílet na ztrátě letošní sezony. Nakonec ale i část opozice pro odkoupení hlasovala.

Šmidberský dosud držel zhruba 51 procent akcí, které od Pardubic získal v roce 2008. Město mělo asi 34 procent, takzvanou blokační minoritu. Dalším akcionářem je Jaroslav Šuda.

reklama