Pardubická krize trvá. Fanoušci protestovali a hokejisté podlehli doma Zlínu 1:5

27. 11. 2018 21:40
Hokejisté Zlína vyhráli v dohrávce 22. kola extraligy v Pardubicích 5:1 a v tabulce se posunuli z jedenáctého na sedmé místo.
Radost hokejistů Zlína
Radost hokejistů Zlína | Foto: ČTK

Rozhodující náskok si Berani zajistili už v první třetině, kterou vyhráli 2:0. Dynamo dokázalo jen v polovině zápasu snížit a po dalších třech inkasovaných gólech v závěrečném dějství si připsalo celkem šestou porážku v řadě.

První třetina zápasu se odehrála za neobvyklého ticha, protože fanoušci z jižní tribuny s úvodním buly opustili svá místa a přesunuli se na chodbu. Zároveň vyvěsili transparent na protest proti vedení klubu i primátorovi města. Nejvěrnější příznivci Dynama tak vyjadřují nespokojenost nejen s výsledky, ale celkově s atmosférou kolem klubu.

"Všiml jsem si, že tam bylo ticho, ale to je věc fanoušků, jejich názor. My se musíme soustředit na to, co děláme na ledě, abychom se zlepšili. V kabině jsme to nijak neřešili, soustředili jsme se hlavně na svůj výkon. Mají na to právo. Co dělají oni, to je jejich věc," řekl pardubický brankář Milan Klouček.

Komorní první část nenaznačila, že by se na sérii mělo něco změnit. Zlín se už v šesté minutě po Ondráčkově střele zblízka ujal vedení a soupeře vůbec nepouštěl do šancí. Na hráčích Dynama byla nepohoda znát, nepomohl ani výrazný zásah do sestavy a posily Procházka s Welshem. Navíc v závěru třetiny se v přesilovce z mezikruží trefil Žižka a Zlín vedl o dvě branky.

"Jsme rádi, že jsme zápas zvládli. Lámal se za našeho vedení 2:0. Kdybychom dali třetí gól, tak by to asi nebylo tak nervózní. Domácím se podařilo proměnit přesilovku, my se v nich naopak už několikátý zápas trápíme. Nicméně to kluci díky bojovnosti zvládli, a přestože je výsledek pro domácí krutý, my jsme rádi, že si vezeme tři body," uvedl kouč Zlína Robert Svoboda.

Pardubice se zvedly až po pauze, kdy už diváci znovu začali fandit, ale na pevnou obranu hostů stále nemohly najít recept. Naopak Berani mohli přidat další góly, jenže Kubiš ve velké šanci netrefil branku a Okála vychytal Klouček. A tak chvíli po polovině zápasu snížil Marosz při přesilovce po Skokanově přihrávce na 1:2. Led po prvním pardubickém gólu zasypali plyšáci na podporu dětí z dětských domovů.

Zlín následně dostal k dispozici čtyřminutovou přesilovku pět na čtyři, kterou ještě na minutu a půl vylepšil další faul. Jenže hosté až na dvě střely, které Klouček bez potíží lapil, nic kloudného nevymysleli. Paradoxně největší šanci v této pasáži zápasu měl už při hře v pěti na obou stranách Honejsek, který sice obehrál obránce před sebou, ale gólmana neprostřelil.

V 45. minutě vrátil Zlínu dvoubrankové vedení Popelka, který v předchozím střídání neproměnil velkou šanci. Druhý pokus a rána z úhlu už radost hostům přinesla. Vzápětí mohlo Dynamo znovu snížit, ale Vondráček mířil vedle a Treille ztroskotal na Sedláčkovi. Na druhé straně nevyzráli na Kloučka unikající Werbik ani dorážející Ondráček.

Definitivní rozhodnutí padlo v 57. minutě, kdy se z dorážky trefil Sedláček. Pátý gól zaznamenal střelou do opuštěné branky Řezníček. Po závěrečném hvizdu se ještě v krátké rvačce utkali Cardwell a Kulda.

"Myslím si, že je to pro nás krutý výsledek, ale jsme trestaní za každou maličkost a za individuální chyby. Nevím, jak se z toho dostat. Mužstvo pracuje, kluci se snaží, ale pak uděláme nějakou maličkost nebo se necháme zbytečně vyloučit. Navíc nedáváme góly a to je důvod, proč jsme tam, kde výsledkově jsme," prohlásil pardubický trenér Břetislav Kopřiva.

Dohrávka 22. kola hokejové extraligy:

HC Dynamo Pardubice - PSG Berani Zlín 1:5 (0:2, 1:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 32. Marosz (Skokan, P. Sýkora) - 6. J. Ondráček (Fořt, Freibergs), 20. Žižka (Fořt, Kubiš), 45. Popelka (Werbik), 57. P. Sedláček (Poletín, E. Kulda), 60. Řezníček. Rozhodčí: Hradil, Pražák - J. Svoboda, Lhotský. Vyloučení: 8:5, navíc Cardwell - E. Kulda oba 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 6222.

Pardubice: M. Klouček - Děrvuk, Hrabal, Cardwell, Wishart, Trončinský, Holland - M. Procházka, Marosz, Vondráček - P. Sýkora, Welsh, Rolinek - Skokan, Bubela, Machala - Mandát, Dušek, Kusý - od 21. navíc S. Treille. Trenéři: Kopřiva, P. Marek a Janecký.

Zlín: J. Sedláček - Ferenc, Freibergs, Nosek, Valenta, Řezníček, Žižka, Gazda - J. Ondráček, Fořt, Kubiš - Okál, Honejsek, Lakatoš - E. Kulda, P. Sedláček, Poletín - Šlahař, Popelka, Werbik. Trenéři: R. Svoboda a M. Hamrlík.