reklama

Město podpoří extraligové Pardubice. Dynamu poskytne dvanáct milionů

Pardubice se letos zachránily v extralize Pardubice se letos zachránily v extralize autor: Tomáš Liška
Podle dostupných informací skončily hokejové Pardubice loňský rok se ztrátou přes 14 milionů korun. Zastupitelé ve čtvrtek schválili záměr stabilizace klubu

Pardubice - Zastupitelé Pardubic ve čtvrtek schválili záměr stabilizačních opatření pro extraligový hokejový klub Dynamo Pardubice. Podle záměru město zvýší základní jmění klubu o pět milionů korun, dalších pět milionů poskytne jako příplatek mimo základní kapitál. O dva miliony korun se má zvýšit dotace na mládež, snížit se mají ceny za pronájem ledové plochy.

Nor, Švéd nebo Francouz. Extraliga bude rozmanitá. Ale bude lepší? Posily jsou jen levnější než Češi Nor, Švéd nebo Francouz. Extraliga bude rozmanitá. Ale bude lepší? Posily jsou jen levnější než Češi Čtěte zde

Město v klubu získalo v lednu majoritu, když odkoupilo od tehdejšího většinového vlastníka Romana Šmidberského za 9,36 milionu korun 38,8 procenta akcií; celkem nyní drží 73,6 procenta. Vlastní stabilizační plán by měli zastupitelé projednat v září.

Záměr měl kritiky z řad opozice. Karel Haas z ODS mu vytýkal, že vyšší dotace na mládež jsou jen skrytou formou podpory profesionálního hokeje a že při koupi majoritního podílu mělo město nepřesné informace o ekonomické situaci klubu. Podle Jana Linharta (Patrioti Pardubic) byly v nyní předložených podkladech nedostatečné informace, klub by měl kvůli předlužení vyhlásit insolvenci.

František Brendl (Pardubáci) dokonce přišel s myšlenkou, co by se stalo, kdyby se společnost do insolvence dostala. I koaliční radní František Weisbauer (KDU-ČSL) připustil značné pochybnosti. "Bohužel jiná cesta k tomu, jak hokej v Pardubicích zachránit, nevede," řekl Weisbauer.

Vedle odkoupení akcií se Pardubice v lednu rovněž zavázaly, že převezmou půjčku deset milionů korun, kterou podnikatel Šmidberský prostřednictvím své firmy klubu poskytl. Zároveň společnosti poskytly půjčku pět milionů korun na vyřešení nejpalčivějších závazků.

Podle dostupných informací skončil klub loňský rok se ztrátou přes 14 milionů korun. Jeho kumulovaná ztráta činí asi 40 milionů korun, závazky po lhůtě splatnosti dosáhly 33 milionů korun.

reklama