reklama

Pešán se znovu čertil. Rozhodl směšný faul, Hradečtí nemusí tahle padat, prohlásil

Filipu Pešánovi vadí ve čtvrtfinále filmování hradeckých hokejistů. Filipu Pešánovi vadí ve čtvrtfinále filmování hradeckých hokejistů. autor: Milan Kammermayer
Liberecký trenér Filip Pešán se do hradeckých hráčů opřel už po prvním zápase a další narážky si neodpustil ani po druhé výhře Mountfieldu.

Hradec Králové - Hokejisté Liberce vedli ve druhém čtvrtfinálovém zápase play off extraligy na ledě Hradce Králové až do poloviny třetí třetiny 1:0, pak ale třikrát inkasovali a prohráli 1:3. Kouč Filip Pešán se po utkání hodně zlobil na moment z 51. minuty, kdy rozhodčí vyloučili Jana Ordoše za faul na Bedřicha Köhlera a domácí v přesilovce vyrovnali.

Když se poté dostali Východočeši navíc do vedení, hosté duel psychicky neunesli a v posledních třech minutách nasbírali 56 trestných minut. "Frustrace na konci byla obrovská, ale myslím si, že není úplně nutné, aby zápas, který byl z obou stran naprosto férový, takhle skončil," řekl Pešán.

Vyloučení Ordoše označil stejně jako například útočník Martin Bakoš za směšné. "Mělo fatální vliv na závěr zápasu. Domácí vyrovnali a získali obrovskou energii," uvedl Pešán.

Liberecký kouč se už po prvním utkání série na tiskové konferenci pozastavil nad tím, že hradečtí hráči podle jeho mínění zbytečně padají a přihrávají souboje. To byl podle Pešána i Köhlerův případ.

"Nejsem si úplně jistý, jestli Béďa Köhler, který má oněch 120 kilo, musí takhle spadnout na záda při zákroku, který si nemyslím, že byl nějak extrémní, aby spadnul. Myslím si, že Hradec měl vyhrát trošku jinou cestou," podotkl Pešán.

Mountfield zvládl další těsné utkání a má druhý bod. Liberec padl po obratu v závěru Mountfield zvládl další těsné utkání a má druhý bod. Liberec padl po obratu v závěru Čtěte zde

Uznal však, že tresty na konci zápasu byly už zbytečné. Petr Jelínek a Dominik Lakatoš dostali desetiminutové osobní tresty, Tomáš Filippi vedle "desítky" inkasoval i osobní trest do konce utkání. Po třetím hradeckém gólu v přesilovce totiž vzteky rozlámal hokejku o brankovou konstrukci a ještě rozhodčím vynadal. "Závěr jsme nezvládli a do dalších zápasů se musíme poučit," řekl Pešán.

Hradec Králové porazil Liberec dvakrát i díky přesilovým hrám, ve kterých vstřelil již tři branky a navíc si vždy vytvořil převahu. Dnes si přitom Tygři dávali na vyloučení dlouho pozor. "Kluci makali a drželi se. Hokejky dávali skoro za hlavu a přesto se zase rozhodlo v přesilovce. Souhlasím s tím, že jsme možná měli být disciplinovanější," uvedl trenér.

Liberečtí věří, že doma emoce udrží pod kontrolou a Východočechy dvakrát porazí. "Věřím, že když budeme hrát svoji hru, jsme schopni Hradec doma dvakrát porazit a vrátit se sem. Nechceme skákat, nechceme padat, nechceme nikoho mlátit. Chceme vyhrát sérii. První úkol je vyhrát první domácí zápas, druhý úkol vyhrát druhý domácí zápas," dodal Pešán.

S vypětím všech sil. Indiáni napodruhé zdolali obranný val Mory a zabránili dalšímu šoku S vypětím všech sil. Indiáni napodruhé zdolali obranný val Mory a zabránili dalšímu šoku Prohlédněte zde
reklama