reklama

Ještě urputnější obrana než Zlín? Piráti v Třinci nevyhráli, znovu ale bodovali

Trenérský štáb Chomutova v čele s Vladimírem Růžičkou byl s výkonem Pirátů v Třinci spokojen. Chomutov bodoval na cizím kluzišti už pošesté v řadě. Trenérský štáb Chomutova v čele s Vladimírem Růžičkou byl s výkonem Pirátů v Třinci spokojen. Chomutov bodoval na cizím kluzišti už pošesté v řadě. autor: Lukáš Filipec
Chomutovská série pěti výher na cizích kluzištích skončila, v Třinci prohráli Piráti 3:4 po prodloužení. Přesto byli s ryze defenzivním výkonem po zápase spokojeni. "Poděkovali jsme hráčům za parádní utkání, bod odsud je pro nás velmi cenný," řekl asistent trenéra Jan Šťastný. Skóre otevřel ve druhé třetině mladík Jakub Lauko, načež se ve třetí části strhla ofenzivní smršť s dvěma obraty. "Bylo to vyrovnané, štěstíčko se na konci přiklonilo k soupeři," hlásil sedmnáctiletý talent Lauko.

Třinec - Hokejisté Chomutova pokračují v nové sezoně v dobrých výkonech z jarního play-off. Hrají zodpovědný hokej dozadu, příliš nenapadají, zato nabídnuté šance okamžitě trestají. "Je to ještě defenzivnější tým než Zlín," nechal se slyšet třinecký Martin Adamský. Po jeho gólu Třinec vedl, nakonec byl ale rád za prodloužení.

Galerie FOTO: Třinečtí fanoušci se ohradili vůči pokutám, Růžička oslavil jubileum Prohlédněte zde

Nejmladší střelec v lize

Piráti na ledě Ocelářů v repríze čtvrtfinále z uplynulého ročníku extraligy dobře začali a ustáli úvodní nápor Třince. Ve druhé třetině se po chybě Martina Růžičky dokonce ujali vedení. "Neberu to jako nějaký zvláštní pocit. Přestože jsem nejmladší, snažím se hrát jako ostatní kluci. Ani oni na to neberou ohled," řekl po zápase střelec úvodní branky Jakub Lauko, nejmladší hráč, jemuž se v letošní extralize podařilo skórovat.

Třinec tuhou defenzivu soupeře poprvé zlomil až ve druhé polovině utkání a na začátku třetího dějství skóre otočil. "Je škoda, že jsme to potom neudrželi. Nejdříve otočili oni, pak my, byl to v tomhle trochu zvláštní zápas," sděloval Lauko. Chomutov si totiž vzal vedení zpět, ale tři minuty před koncem inkasoval z hole Polanského na 3:3. "Bylo to vyrovnané utkání, ale štěstí se na konci možná malinko přiklonilo k soupeři," podotkl sedmnáctiletý talent.

V prodloužení rozhodli o vítězství domácí. "Nepodařilo se nám ubránit výsledek, ale bod odsud je určitě dobrý," zhodnotil Lauko a reagoval také na šňůru vítězných zápasů Chomutova na kluzištích soupeřů. Piráti venku pětkrát v řadě zvítězili a bodovali i v Třinci. "Je to trochu paradoxní. Možná tady nejsem pod velkým tlakem, doma chceme hrát více dopředu a venku chceme výsledek ubránit," usmíval se český mládežnický reprezentant.

Chomutov je jako Zlín

Oceláři si v play-off ještě nikdy neporadili s obrannou hrází Zlína, letos na jaře je s podobným pojetím hry vyřadil právě Chomutov. "Soupeř hraje už dlouho ještě větší defenzivu než Zlín. Celou dobu, co jsou v extralize. Hraje se proti nim strašně těžce, na což jsme doplatili i v play-off," našel zajímavou paralelu Martin Adamský. Třinec přestřílel svého soupeře poměrem 40:16 a zápas se skutečně odbýval hlavně před brankou Laca.

Sparťan Forman litoval fanoušky, kteří do Třince jeli. Nedaří se nám ani na tréninku, přiznal Sparťan Forman litoval fanoušky, kteří do Třince jeli. Nedaří se nám ani na tréninku, přiznal Čtěte zde

"První třetina nebyla nic moc, ale od poloviny druhé části už bylo na ledě jen jedno mužstvo. Chomutov dal šťastné góly, ale my jsme sebrali síly a utkání otočili," hodnotil Adamský. Jeho branka posunula Třinec ve třetí části do vedení, když brankáři Pirátů propadla střela pod ramenem. "Chtěl jsem střílet pod vyrážečku, ale nakonec to vyšlo na teploměr," popisoval autor pěti letošních branek.

Emotivní utkání plné šarvátek

Utkání bylo od začátku velmi vyhrocené a ačkoliv se příliš nevylučoval, na ledě to pořádně jiskřilo. Adamský souvislost se zápasy vyřazovací části v loňské sezoně nezmiňoval. "Já se nikdy nedívám dozadu, zápasy play-off neměly na dnešek vliv. Je nová sezona," řekl. Zato Martin Růžička, autor vítězného gólu, byl na dané téma trochu sdílnější.

Index štěstí i výbušná Semtex zóna. Extraliga po vzoru NHL odhaluje kouzla moderních statistik Index štěstí i výbušná Semtex zóna. Extraliga po vzoru NHL odhaluje kouzla moderních statistik Čtěte zde

"V play-off to byla samozřejmě těžká série, i proto jsme je dneska chtěli porazit. V zápase může nějaké pošťuchování být, ale teď už jsme zase kamarádi," řekl třinecký kanonýr. Na ledě si více všímal Vondrky nebo Sklenáře. "V nové sezoně se týmy trochu promění, takže na dvojičky se úplně nehraje, ale určité sympatie a nesympatie tam jsou," culil se Růžička.

Chomutovský asistent trenéra Jan Šťastný byl s výkonem svých svěřenců naprosto spokojen. "Chválili jsme kluky za parádní výkon, bod z Třince může být velmi důležitý. Bylo to emotivní a kvalitní utkání. Přežili jsme začátek a postupně jsme vystrkovali růžky," hodnotil Šťastný. Podle průběhu zápasu si Piráti podle jeho slov věřili i na větší bodový zisk, ale nakonec prohráli se vztyčenou hlavou.

Slova chvály padala také z úst třineckého asistenta Marka Zadiny, který kvitoval především velkou převahu Ocelářů. "Hráli jsme výborný hokej, 90 % zápasu jsme měli převahu a jen kvůli Lacovi to nebylo za tři body," vyzdvihl Zadina výborný výkon slovenského brankáře Chomutova. "Bylo těžké se pořád tlačit do jejich obrany, ale nezlomilo nás to. Mužstvo ukázalo charakter," těšilo Varaďova asistenta.

reklama