reklama

Pirátská sabotáž? Zápasy nebojkotujeme, brání se chomutovský kapitán

Ilustrační foto. Ilustrační foto. autor: ČTK
Kapitán Chomutova Marek Tomica se ohradil proti spekulacím, že za absencí některých hráčů v sestavě je špatná ekonomická situace Pirátů a to, že klub hokejistům dluží platy za několik posledních měsíců. Hráči podle něj extraligové zápasy nesabotují.

"V posledních dnech se objevily spekulace, jak v médiích, tak na sociálních sítích, ohledně zdravotního stavu hráčů a toho, že se něco sabotuje. Za celou kabinu chci říct, že to není pravda," uvedl Tomica na facebooku klubu.

Osmatřicetiletý útočník je jedním z hráčů, kteří jsou momentálně na marodce. V sestavě chybí také brankářská jednička Justin Peters, obránci David Štich a Brett Flemming a útočníci Pavel Klhůfek, Vladimír Růžička, Lukáš Vantuch a nově i Jan Stránský s Jakubem Sklenářem.

"Zdravotní stav je takový, že máme hodně kluků zraněných. A teď se k tomu objevily i tři případy, kdy jsou kluci nemocní. Takhle to holt v hokeji i v životě bývá. Není pravda, že něco sabotujeme," podotkl Tomica. Nemoc ze hry vyřadila Peterse a Růžičku.

Deník Sport v minulém týdnu uvedl, že chomutovští hokejisté kvůli chybějícím výplatám zvažovali bojkot nedělního zápasu v Olomouci. K tomu nedošlo, klub ale oficiálně problémy přiznal.

Přehledně: Základní část extraligy vyhrál Liberec, produktivitu Gulaš Přehledně: Základní část extraligy vyhrál Liberec, produktivitu Gulaš Prohlédněte zde

"V pátek jsem se setkal se zástupci hráčů a domluvili jsme se na dalším postupu. V tuto chvíli hráči vědí, jaké kroky hodláme podniknout, a jsme domluveni na další schůzce," uvedl výkonný ředitel Stanislav Mikšovic. Podle Sportu by jasněji o řešení situace mělo být ve středu.

Již dnes se Chomutov, který je v extralize předposlední a bojuje o vyhnutí se baráže, představí v Brně.

reklama