Plán Vítkovic se zhroutil už v první třetině. Chtěli jsme vyhrát pro fanoušky, mrzelo Hrbase

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
27. 1. 2018 8:02
Vítkovice vstoupily do derby s Třincem vlažně a po první třetině prohrávaly o dvě branky. Poměr střel vypadal hrozivě: 7:24.
Marek Hrbas byl jedním ze tří hráčů Vítkovic, kteří v pátek proti Třinci trefili tyčku. | Foto: Dalibor Sosna

Ostrava - Úvod 106. derby mezi Vítkovicemi a Třincem byl slavnostní. Na led přišel jediný žijící člen mistrovského kádru Ostravanů z roku 1952, šestaosmdesátiletý Zdeněk Návrat, a provedl čestné vhazování.

Ale pak se veškerá vítkovická sláva vypařila. Třinec vyslal v prvních dvaceti minutách na Bartošáka 24 střel, téměř čtyřikrát více než Vítkovice. "Absolutně nám chybělo nasazení," hřímal obránce Ivan Baranka, člen slovenského výběru pro olympijské hry v Pchjongčchangu.

Oceláři hráli aktivně, zaslouženě vedli o dva góly, ba dokonce jich mohli vstřelit ještě více. "Systém je k ničemu, když chybí nasazení. První třetina nám utekla. Vůbec jsme neplnili to, co jsme si řekli v kabině. Každý se nad sebou musíme zamyslet," vybízel Baranka.

V dalším průběhu utkání Ostravané zabrali, ale na body proti ocelářskému rivalovi nedosáhli. V tabulce klesli právě za Třinec a Kometu až na páté místo a doma klopýtli po třech výhrách v řadě. Beka Marka Hrbase to naštvalo zejména kvůli vyprodanému hledišti.

Rozhodla o výsledku zápasu už první třetina?

Jo, rozhodla. Tam jsme byli katastrofální, oni byli všude, my nikde. Měli několik šancí, jeli párkrát sami na branku.

Proč vám vstup do zápasu tak nevyšel?

Připravovali jsme se na ně hodně, ale asi rozhodlo to, že jsme všude byli pozdě. Byli jsme pomalí. Oni pořád dělají oblouky, útočníci jezdí všude. Všichni jsou v jízdě. Rychlost hrála proti nám. Byli jsme pozdě, váhali jsme i při rozhodování s pukem.

Kdy jste ucítili šanci se dostat do kontaktu?

Měli jsme nějaké šance ke konci druhé třetiny, ale příležitosti měl taky Třinec. Do tempa jsme se dostali až na konci třetí třetiny v přesilovkách. Ale to už hrál soupeř, co potřeboval. Nebyli už tak aktivní, my jsme hráli více na puku, ale jim to stačilo.

Všiml jste si, že jste ve druhé třetině hráli skoro minutu ve čtyřech, i když Třinec neměl přesilovku?

To popravdě vůbec nevím.

Bylo to za stavu 1:3, Rostislav Olesz pak naskočil ze střídačky přímo do brejku a jel sám na branku.

Aha, tak to samozřejmě vím. Ale to, že bychom hráli ve čtyřech, si nevybavuju. Nejspíš jsem ještě vydýchával předchozí střídání.

Panuje v kabině po prohraném derby velké zklamání?

Samozřejmě. Hlavně kvůli fanouškům, kterých teď chodí hodně. Chtěli jsme to derby vyhrát pro ně, ale bohužel to nevyšlo. První třetina byla katastrofální, musíme se pro příště poučit.

Vnímal jste, že to byl přímý souboj o třetí místo?

Myslím, že to v kabině nepadlo ani jednou. Probírali jsme, že je to derby, na které přijde hodně lidí. Ale souboj o třetí místo jsme nijak neřešili.