reklama

Kometa má v hledáčku náhradu za Plekance. Měl by přijít Klepiš

Jakub Klepiš Jakub Klepiš autor: Milan Kammermayer
Hokejisté extraligového Brna by mohli po nečekaném odchodu Tomáše Plekance najít náhradu v jiném zkušeném útočníkovi Jakubu Klepišovi

Podle serveru iSport.cz je jeho příchod na dobré cestě. Vedení Komety informaci nepotvrdilo. Sedmatřicetiletý Plekanec skončil v Brně před týdnem z vážných osobních důvodů poté, co onemocněla jeho maminka.

Mistr světa z roku 2010 Klepiš působil v posledních sezonách v Mladé Boleslavi, kam přišel během ročníku 2015/16 z Třince. Šestatřicetiletému hráči se zkušenostmi z NHL i KHL skončila ve středočeském klubu smlouva. Kontrakt s Kometou by mohl podepsat už v úterý.

"Situace s Plekym zrála, i tak je jeho odchod nová věc. S Klepišem jsme domluvení na nestandardní smlouvě. Věříme, že pomůže, jinak bychom to nedělali," uvedl kouč a majitel klubu Libor Zábranský s odkazem na složitou situaci v době pandemie koronaviru a s ní spojenou nejistotu.

"Rozjednaných hráčů je víc, ale teď jsem to kvůli ekonomice víceméně pozastavil. Prioritou je vyjednávání s vládou o podpoře sportu," řekl Zábranský.

Plekanec končí v Kometě, chce se věnovat své nemocné mamince Plekanec končí v Kometě, chce se věnovat své nemocné mamince Čtěte zde
reklama