Plzeň zdolala Liberec a zabrala po čtyřech prohrách

24. 2. 2021 19:36
Hokejisté Plzně porazili v dohrávce 10. kola extraligy doma Liberec 4:3 po samostatných nájezdech a ukončili čtyřzápasovou sérii porážek. Utkání plné zvratů rozhodly až nájezdy, v nichž se dvakrát prosadili pouze domácí, ten vítězný proměnil junior Martin Lang. Liberec neuspěl po sedmi výhrách venku v řadě.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Milan Kammermayer

"Byl to náročný zápas, hodně času jsme strávili v obraně. Chybí nám hodně starších a zkušených hráčů. Jsme rádi za dva získané body. Stále máme šanci na čtyřku a budeme se snažit teď tu šňůru proher otočit," řekl dnešní plzeňský kapitán Peter Čerešňák.

Aktivněji začali domácí. Bekhendovou šanci Budíka ještě gólman Kváča stačil vyrazit, ale ve 4. minutě ho překonal střelou z ostrého úhlu Musil. Poté Bílí Tygři přečkali oslabení a převzali iniciativu. Birnerovu teč dokázal plzeňský brankář Frodl skvěle zastavit, při přesilovce ve 14. minutě už však nekrytý Gríger usměrnil Vlachovo nahození mimo jeho dosah na 1:1.

Liberecký nápor pokračoval na začátku prostřední části a ve 25. minutě po střele Rosandiče od modré čáry dokonal obrat úspěšnou tečí Bulíř. O pouhých 31 vteřin později ale dokázal Eberle po rychlé akci vyrovnat švihem z levého kruhu na 2:2.

Střeleckou převahu však stále měli lépe bruslící Bílí Tygři. Indiány dlouho držel Frodl, který v polovině utkání zneškodnil Musilovu dorážku, zastavil průnik Bulíře a vyrazil i nebezpečný pokus Birnera. Ve 35. minutě však strážce plzeňské svatyně chyboval při rozehrávce, tu zachytil u levého hrazení Jelínek a po jeho přihrávce vrátil Liberci vedení Pavlík.

"Za mě jsme tady body ztratili. Po pomalejším začátku jsme minimálně do konce druhé třetiny kontrolovali hru. Nebyli jsme bohužel produktivnější. Ve třetí třetině jsme vlastní nedisciplinovaností dali domácím vítr. Rozhodla individuální chyba před gólem na 3:3," litoval ztráty náskoku trenér Bílých Tygrů Patrik Augusta.

Začátek závěrečné dvacetiminutovky ovládli domácí, Kváča ale stačil vleže zlikvidovat dorážky Eberleho a Roba. V následné plzeňské přesilovce paradoxně zahrozil z přečíslení dvou na jednoho zakončující Pavlík. Poté znovu zabrali probuzení domácí. Akci tří na jednoho ještě Rob ve 49. minutě ranou zápěstím nezužitkoval, vzápětí už dojíždějící Čerešňák po přihrávce Michnáče od zadního mantinelu vyrovnal z mezikruží na 3:3.

V 52. minutě museli hosté vinou nedisciplinovanosti přečkat dlouhé oslabení ve třech, kdy Kracík nezvládl zakončit před odkrytou brankou a Suchý bombou bez přípravy neprostřelil Kváču. Na druhé straně fauloval Čerešňák, hosté však početní výhodu nezužitkovali a naopak z brejku napálil Pour pravou tyč.

"Když jsem byl vyloučený, tak mi bylo líto, že jsem tak krátce před koncem oslabil tým. Kluci to zvládli skvěle a poradili si s tím. Potom jsme dokázali i se štěstím ubránit to oslabení v prodloužení, což bylo rozhodující," uvedl slovenský obránce Čerešňák.

V prodloužení díky Frodlovi přežili Indiáni v oslabení Vlachovu šanci a dalším pokusem bez přípravy trefil kanonýr Bílých Tygrů horní tyč. Bonusový bod zajistili domácím dva úspěšní zakončovatelé Martin Lang s Musilem, hosté Frodla nepřekonali.

Dohrávka 10. kola hokejové extraligy:

HC Škoda Plzeň - Bílí Tygři Liberec 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:2, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 4. P. Musil (F. Suchý), 25. Eberle, 49. Čerešňák (Rob, Michnáč), rozhodující sam. nájezd M. Lang - 14. Gríger (J. Vlach, Rosandič), 25. Bulíř (Rosandič, A. Musil), 35. R. Pavlík (P. Jelínek). Rozhodčí: Kika, Mrkva - Klouček, Lederer. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Bez diváků.

Plzeň: Frodl - Čerešňák, Kvasnička, Jiříček, Budík, L. Kaňák, M. Houdek - Pour, P. Musil, F. Suchý - Eberle, Kodýtek, Kantner - Dočekal, Kracík, M. Lang - Rob, F. Přikryl, Michnáč. Trenér: Čihák.

Liberec: Kváča - Knot, Vitásek, Kolmann, Rosandič, T. Hanousek, Derner - Lenc, Gríger, Birner - A. Musil, Bulíř, Rychlovský - R. Pavlík, P. Jelínek, J. Vlach - Průžek, J. Šír, D. Špaček. Trenér: P. Augusta.

1. Třinec 47 30 4 5 8 174:116 103
2. Sparta Praha 47 29 3 6 9 174:105 99
3. Mladá Boleslav 47 22 6 7 12 148:111 85
4. Liberec 47 22 7 5 13 138:107 85
5. Hradec Králové 47 24 4 3 16 130:111 83
6. Plzeň 47 20 6 6 15 145:122 78