Pardubice pod novými trenéry otočily duel s Třincem, Kometa zvládla moravský duel

22. 11. 2020 17:28
Hokejisté Pardubic porazili v utkání 20. kola extraligy Třinec 7:6 v prodloužení. Dynamo pod novými trenéry v čele s Richardem Králem, který nahradil odvolaného Milana Razýma, prohrávalo v průběhu duelu 2:5 a ještě po dvou třetinách 3:6. Po skvělém finiši završil v přestřelce obrat vítězným gólem v čase 62:53 obránce Marek Ďaloga. Oceláři tak až v desátém utkání sezony prohráli.
Radost hokejistů Sparty: vlevo Jaroslav Hlinka, vpravo Daniel Přibyl.
Radost hokejistů Sparty: vlevo Jaroslav Hlinka, vpravo Daniel Přibyl. | Foto: ČTK

Pardubičtí nastoupili ve výrazně proměněné sestavě, v brance dostal přednost Klouček. Již po 29 sekundách se Východočeši radovali z úvodní trefy po Tyborově dorážce Poulíčkovy střely. Nabyté vedení ale domácím nevydrželo dlouho - ostrou ranou z pravého kruhu se v páté minutě postaral o vyrovnání Kundrátek, aby o 42 sekund později Matěj Stránský z mezikruží otočil vývoj utkání.

Slezané navýšili svůj náskok proměněnou přesilovkou, když se po hezké individuální akci prosadil kapitán Vrána. Po Marcinkově nedovoleném bránění mělo početní výhodu i Dynamo a využilo ji ke snížení manka. Blümel po obléhání Kořenáře nejprve trefil tyč, o chvíli později se po pasu pardubického mladíka prosadil Svačina střelou bez přípravy.

Třinec si vzal dvougólový náskok zpět v 18. minutě: Zadina ve středním pásmu získal kotouč a v akci dvou na jednoho nahrál do bezproblémového zakončení Růžičkovi. Vracející se obránce Zdráhal nešťastně zranil Kloučka a v brance jej musel vystřídat Kantor.

Hosté dostal Východočechy pod velký tlak v přesilové hře po vyloučení Pauloviče, dvě Zadinovy střely zvládl gólman Kantor zlikvidovat, na kombinaci Růžičky s Matějem Stránským nemohl dosáhnout. Dynamo záhy snížilo po Nakládalově nahození od modré čáry.

Náskok tří tref získali třinečtí hokejisté zpět při hře čtyři na čtyři. Po Kundrátkově pasu se přesnou ranou od modré čáry prosadil Jaroměřský. Dynamo pak mohlo korigovat při přesilovce čtyři na tři, obrana hostí ale nedovolila svým aktivním přístupem Pardubicím dostat se do vážnější šance.

Dynamu se podařil nástup do třetího dějství. Po 64 sekundách zapadla pod horní tyčku Mikušova střela od modré čáry, na sklonku 43. minuty se navíc prosadil Camara po Mikušově stříleném pasu. Náskok hostí se najednou smrsknul na jednobrankový.

Snížení manka dodalo domácím další energii a tlačili se za vyrovnáním. V předposlední minutě odvolalo Dynamo brankáře, v power play byl blízko k vyrovnání Claireaux, jeho dorážka ale zamířila do brankové konstrukce. Svou druhou trefou v utkání poslal zápas do prodloužení Svačina po předchozím dlouhém obléhání třinecké obrany.

Pardubičtí pak dokonali velký obrat v nastavení, v němž se prosadil Ďaloga a zajistil Dynamu zisk druhého bodu.

Sparta rozstřílela Olomouc

Hokejisté Sparty porazili ve 20. kole extraligy Olomouc 7:1 a oplatili Hanákům páteční porážku 1:4 z dohrávky 7. kola. Pražané, kteří se vrátili na domácí led poprvé od 7. listopadu po sérii pěti utkání venku, vedli už ve 12. minutě 3:0. I počtvrté v O2 areně v této sezoně naplno bodovali.

Sparta vykročila za osmou výhrou z posledních deseti utkání v sedmé minutě, kdy se prosadil šťastně kapitán Řepík. Jeho přihrávka v přečíslení se dostala do branky od betonu brankáře Lukáše. V čase 11:28 zvýšil po kombinaci s Formanem obránce Košťálek.

Za dalších 24 sekund už domácí vedli o tři branky. Unikajícího Rouska fauloval Adama Rutar a z trestného střílení už se sparťanský útočník prosadil. V 16. minutě mohla Sparta udeřit i ve vlastním oslabení, ale Zikmund v úniku ztroskotal na Lukášovi.

Po 81 sekundách druhé části se sparťané znovu radovali. Kudrna se z levé strany z rohu natlačil před olomouckého gólmana a nadvakrát se prosadil. V polovině utkání si připsal jubilejní 100. extraligovou trefu v dresu Sparty Buchtele, který byl v úniku tísněný, ale dokončil bekhendový blafák do odkryté branky.

Za 53 vteřin dostal hodně prostoru Jandus, od modré čáry si najel na pravý kruh, odkud zamířil k protější tyči. Oslavil tak v 29. duelu v extralize premiérový gól. Lukáše v olomoucké brance nahradil Konrád. Domácí gólman Machovský při ojedinělých šancích hostů držel čisté konto.

Neprůstřelný zůstával i přes další šance Pražanů také Konrád, jehož na začátku závěrečného dějství nepřekonal ani Sukeľ. Machovskému mohl sebrat ve 44. minutě nulu Valenta. Sparťanský gólman odolával i při dlouhém oslabení, kdy Piskáček nejdříve dostal trest na dvě plus dvě minuty za nebezpečnou hru vysokou holí a krátce po návratu na led šel pykat znovu za hákování.

V oslabení mohl přidat další branku domácích Řepík. Olomouc se nakonec dočkala snížení v 54. minutě, kdy Káňova střela prošla Machovskému mezi betony a ležící puk si padající sparťanský gólman před dotírajícím Kucserou srazil za brankovou čáru. Bez inkasované branky nedokončil duel ani Konrád, jehož překonal 85 sekund před koncem Buchtele. Hanáci prohráli sedmý z posledních osmi duelů.

Kometa uhájila vedení

Hokejisté Brna zvítězili ve 20. kole extraligy nad Zlínem 5:3, když v polovině utkání i díky třem využitým přesilovkám vedli už 4:0. Zlínu se povedlo snížit na rozdíl jednoho gólu, ale vyrovnat už nikoliv. Výhru Komety pojistil až při power play do prázdné branky Jan Süss. Své první dvě branky v dresu vítězů v sezoně dal Američan Peter Mueller. Kometa tak uhájila druhou výhru za plný počet bodů v ročníku, Zlín prohrál počtvrté za sebou.

Boleslav doma opět prohrála

Hokejisté Mladé Boleslavi prohráli v utkání 20. kola extraligy s Vítkovicemi 2:4. Ostravané vedli na začátku druhé části už 3:0, Středočeši dokázali snížit na rozdíl jediného gólu, ale vyrovnat se jim nepodařilo a doma prohráli potřetí za sebou. Dva góly vítězů dal útočník Dominik Lakatoš. Ostravané si spravili chuť po pátečním domácím debaklu s Českými Budějovicemi 0:7.

Hokejisté Karlových Varů udolali v utkání 20. extraligového kola Plzeň 1:0. První západočeské derby sezony rozhodl v čase 18:41 útočník Tomáš Vondráček, brankář Filip Novotný uhájil díky 35 úspěšným zákrokům podruhé za sebou čisté konto. Domácí bodovali naplno popáté v řadě, Indiáni naopak vyšli podruhé za sebou naprázdno.

Hokejisté Liberce zvítězili v utkání 20. extraligového kola na ledě Českých Budějovic 3:2 po samostatných nájezdech a zabrali tak po dvou porážkách. Jihočeši, kteří se v pátek v Ostravě radovali z prvního úspěchu po návratu mezi elitu, v dnešním duelu vedli, poté prohrávali 1:2, alespoň bod jim pak zajistil na začátku druhé třetiny Daniel Voženílek. Nájezdy rozhodl útočník Adam Musil, jenž byl jediným úspěšným exekutorem.

20. kolo hokejové extraligy:

HC Energie Karlovy Vary - HC Škoda Plzeň 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Branka a nahrávka: 19. Vondráček (Skuhravý). Rozhodčí: Hradil, Kubičík - Gebauer, Rožánek. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Bez diváků.

Karlovy Vary: F. Novotný - Šenkeřík, M. Rohan, Plutnar, Graňák, L. Zábranský ml., Pulpán, D. Mikyska - Flek, D. Kaše, Hladonik - Lauko, T. Mikúš, O. Beránek - Kohout, Černoch, Koblasa - Vondráček, Skuhravý, M. Zabloudil. Trenér: Pešout.

Plzeň: Frodl - Stříteský, V. Lang, Jiříček, Budík, Čerešňák, Kvasnička, Vráblík - Gulaš, Mertl, F. Suchý - Malát, Kracík, P. Musil - Pour, Kodýtek, P. Straka - Rob, Stach, Kantner. Trenér: Čihák.

HC Sparta Praha - HC Olomouc 7:1 (3:0, 3:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 7. Řepík (R. Horák, M. Jandus), 12. Košťálek (M. Forman), 12. Rousek z trestného střílení, 22. A. Kudrna, 30. Buchtele (Mikliš, A. Kudrna), 31. M. Jandus (Němeček), 59. Buchtele - 54. Kucsera (J. Káňa II). Rozhodčí: Šír, Sýkora - Ondráček, Šimánek. Vyloučení: 4:1. Bez využití. Bez diváků.

Sparta: Machovský - Košťálek, Piskáček, M. Jandus, Němeček, Mikliš, Tomáš Dvořák, od 30. navíc Poizl - Řepík, R. Horák, Rousek - Tomášek, Pech, Sobotka - A. Kudrna, M. Sukeľ, Buchtele - M. Forman, D. Vitouch, Zikmund. Trenéři: Hořava a Jandač.

Olomouc: Lukáš (31. Konrád) - Škůrek, Švrček, Dujsík, Vyrůbalík, A. Rutar, Ondrušek, Valenta - V. Tomeček, J. Knotek, Burian - Kucsera, Nahodil, J. Káňa II - Valský, Kusko, Olesz - Mácha, Kolouch, Bambula. Trenéři: Moták a Tomajko.

BK Mladá Boleslav - HC Vítkovice Ridera 2:4 (0:2, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 35. Flynn, 41. D. Šťastný (Lunter) - 1. Lakatoš (Štencel), 15. Polášek, 21. Schleiss (Štencel), 60. Lakatoš. Rozhodčí: Jeřábek, Obadal - Kajínek, Hynek. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:2.

Mladá Boleslav: Krošelj (21. J. Růžička) - Šidlík, Ševc, Dlapa, Pláněk, Bernad, Fillman, od 21. navíc Klikorka - J. Stránský, Bičevskis, J. Strnad - Cienciala, A. Zbořil, Jääskeläinen - D. Šťastný, R. Zohorna, Lunter - P. Kousal, O. Najman, Flynn. Trenéři: Rulík a Patera.

Vítkovice: Miroslav Svoboda - Štencel, R. Polák, Kovář, Polášek, P. Trška, R. Černý - Lakatoš, J. Hruška, Schleiss - Mallet, Marosz, L. Krenželok - Šišovský, J. Mikyska, Dej - T. Kubalík, Werbik, Dočekal. Trenér: Trličík.

HC Kometa Brno - PSG Berani Zlín 5:3 (2:0, 2:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 2. Schneider (Mueller, O. Němec), 10. Mueller (Zaťovič, Schneider), 27. Zaťovič (P. Holík, O. Němec), 31. Mueller (Gulaši), 60. Süss (Kunc) - 31. Gazda (Žižka), 41. Honejsek (Okál, Karafiát), 55. Kubiš (Honejsek, Šlahař). Rozhodčí: Pešina, Lacina - Gerát, Axman. Vyloučení: 4:8, navíc Köhler (Zlín) 5 min. a do konce utkání. Využití: 3:1. Bez diváků.

Brno: Klimeš - O. Němec, Freibergs, Pyrochta, Gulaši, Hájek, F. Král - Mueller, P. Holík, Zaťovič - Schneider, Rákos, Vincour - T. Svoboda, Süss, DeFazio - L. Horký, Kunc, Plášek. Trenér: L. Zábranský st.

Zlín: Kašík (31. Huf) - D. Nosek, Řezníček, Gazda, Suhrada, Žižka, M. Novotný, Matyáš Hamrlík - Šlahař, Honejsek, Okál - Poletín, Herman, Köhler - J. Ondráček, Karafiát, Hejcman - Kubiš, P. Sedláček, Dobiáš. Trenér: Mařák.

HC Dynamo Pardubice - HC Oceláři Třinec 7:6 v prodl. (2:4, 1:2, 3:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 1. Tybor (Poulíček, Svačina), 15. Svačina (Blümel, Nakládal), 27. Nakládal (Tybor), 42. J. Mikuš (Claireaux, Camara), 43. Camara (J. Mikuš, Holland), 60. Svačina (Nakládal), 63. Ďaloga (Poulíček, Tybor) - 6. Kundrátek (Jaroměřský, Dravecký), 6. M. Stránský (Martin Růžička, Gernát), 9. P. Vrána (Martin Růžička, Gernát), 19. Martin Růžička (F. Zadina, P. Vrána), 27. M. Stránský (Martin Růžička, Gernát), 37. Jaroměřský (Kundrátek, M. Kovařčík). Rozhodčí: Horák, Pražák - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:2. Bez diváků.

Pardubice: M. Klouček (19. Kantor) - Nakládal, J. Kolář, Hrádek, J. Mikuš, J. Zdráhal, Ďaloga, Holland - Tybor, Poulíček, Svačina - Claireaux, Mandát, Camara - Rohlík, Anděl, Blümel - T. Zeman, Paulovič, Kusý. Trenér: R. Král.

Třinec: Kořenář - M. Doudera, Gernát, D. Musil, Galvinš, Kundrátek, Jaroměřský - Martin Růžička, P. Vrána, M. Stránský - Chmielewski, Marcinko, F. Zadina - O. Kovařčík, Jašek, M. Kovařčík - Dravecký, Miloš Roman, Hrehorčák. Trenér: Varaďa.

Madeta Motor České Budějovice - Bílí Tygři Liberec 2:3 po sam. nájezdech (1:2, 1:0, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 5. A. Raška (Michnáč), 21. D. Voženílek (Pýcha, R. Přikryl) - 11. Bulíř, 18. Filippi (Rosandič), rozhodující sam. nájezd A. Musil. Rozhodčí: Hejduk, Úlehla - Frodl, Komárek. Vyloučení: 7:7, navíc Šmíd (Liberec) 10 min. a do konce utkání. Využití: 0:2. Bez diváků.

České Budějovice: J. Patera (12.-13. Čiliak) - Plášil, Pýcha, Lytvynov, Vydarený, Allen, Pavel - Z. Doležal, R. Přikryl, Martin Novák - D. Voženílek, Venkrbec, Christov - Karabáček, A. Raška, Michnáč - M. Beránek, Jonák. Trenér: Prospal.

Liberec: Kváča - T. Hanousek, Šmíd, Knot, Rosandič, Šibinger, Derner - Lenc, Bulíř, Birner - Gríger, Filippi, T. Rachůnek - A. Musil, P. Jelínek, J. Vlach - Zachar, A. Najman, Rychlovský. Trenér: P. Augusta.

Mountfield Hradec Králové - HC Verva Litvínov 4:1 (3:0, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 1. Hronek (V. Růžička ml.), 8. Šalda (M. Chalupa, Smoleňák), 12. F. Pavlík (Hronek), 30. V. Růžička ml. - 55. Gerhát (Havelka, Kudla). Rozhodčí: Kika, Micka - Hlavatý, Lederer. Vyloučení: 7:6, navíc Nedomlel - Štich, Myšák všichni 10 min. Pospíšil 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. Bez diváků.

Hradec Králové: Š. Lukeš - Zámorský, Nedomlel, Hronek, Jank, F. Pavlík, Šalda, od 21. navíc Čáp - Smoleňák, Cingel, M. Chalupa - Orsava, V. Růžička ml., J. Sklenář - Kelly Klíma, Lev, Perret - Jergl, Koukal, Pilař. Trenér: V. Růžička st.

Litvínov: Honzík - Irving, Demel, Balinskis, Cibulskis, Kudla, Ščotka, od 21. navíc Štich - Mahbod, Gerhát, Jarůšek - Pospíšil, V. Hübl, F. Lukeš - Myšák, M. Hanzl, P. Zdráhal - Zygmunt, Helt, Havelka. Trenér: Országh.