Plzeň rozdrtila Třinec a oplatila mu nedělní porážku, hattrickem se blýskl Straka

4. 1. 2021 20:21
Čtvrtá Plzeň porazila v dohrávce 6. kola hokejové extraligy vedoucí Třinec vysoko 5:0 a oplatila mu nedělní porážku 3:4 v prodloužení. Čistý hattrick dal útočník Petr Straka. Druhým čistým kontem v sezoně k výhře přispěl brankář Dominik Pavlát, který si připsal 38 úspěšných zákroků.

Indiáni zaznamenali teprve druhou výhru z posledních devíti utkání a v tabulce se bodově dotáhli na druhou Spartu a třetí Mladou Boleslav. Za Oceláři zaostávají o šest bodů.

Domácí kvůli mnoha absencím útočníků přivedli na střídavý start z prvoligové Slavie zkušeného Petra Vampolu. Hosté vstoupili do utkání aktivněji, ale nedokázali využít dvě přesilové hry. V 11. minutě vystřelil z mezikruží Kundrátek, Pavlát však stačil zasáhnout a poradil si i s Vránovou dorážkou.

Za chvíli se radovali naopak domácí, když vyloučení Draveckého potrestal přesnou ranou bez přípravy z pravého kruhu Pour. Oceláři chtěli rychle odpovědět, Jaroměřský ale v dobré pozici Pavláta nepřekonal. Přes střeleckou převahu soupeře už přetížená defenziva domácích do konce první třetiny odolala.

Třinecký nápor pokračoval také v prostřední části, ve 24. minutě neuspěl v úniku Stránský. Poté se připomněli Indiáni, Eberle po rychlém brejku trefil v dobré pozici pravou tyčku. Z protiútoku neproměnil šanci Hrehorčák a Pavlát si po polovině utkání poradil i s dalším nájezdem Stránského, jemuž poslal ideální pas do jízdy Jaroměřský.

Během vrcholícího tlaku Ocelářů zamířili zblízka mimo Martynek a agilní Stránský. Ve 34. minutě po přiťuknutí Peterka nedokázal tváří v tvář Pavlátovi lépe zakončit nekrytý Dravecký. Krátce před druhou sirénou zahrozil z přečíslení Gulaš, táhlou střelou však orazítkoval jen tyč.

Na začátku závěrečné dvacetiminutovky po závaru v plzeňské obranné třetině dokázal Pavlát i vleže vyrazit Gernátovu bekhendovou dorážku. Slovenský bek neproměnil ani gólovou příležitost ve 49. minutě, na druhé straně Eberleho teč stačil vyrazit gólman Kacetl.

V 52. minutě udeřili při vyloučení Kurovského domácí, když Gulaš přihrál od levého mantinelu na zadní tyč najíždějícímu Čerešňákovi, který zvýšil na 2:0. O 59 vteřin později sice Kacetl zasáhl proti dlouhé kličce Gulaše, ale na pohodlnou dorážku Straky dosáhnout nemohl.

Ve snaze o korekci skóre hosté zkusili po faulu Stříteského hru bez brankáře, ale toho využil trefou v oslabení Straka. V 59. minutě dokonal hattrick, když po akci tři na jednoho upravil na konečných 5:0.

HC Škoda Plzeň - HC Oceláři Třinec 5:0 (1:0, 0:0, 4:0)

Branky a nahrávky: 12. Pour (Stříteský, L. Kaňák), 52. Čerešňák (Gulaš, F. Suchý), 53. P. Straka (Gulaš), 58. P. Straka (Čerešňák), 59. P. Straka (Eberle, Pavlát). Rozhodčí: Hodek, Pešina - Malý, Pešek. Vyloučení: 4:5, navíc Gulaš - Marcinko oba 10 min. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Bez diváků.

Plzeň: Pavlát - Čerešňák, Budík, Kvasnička, V. Lang, Stříteský, Vráblík, L. Kaňák - Gulaš, Kodýtek, F. Suchý - Eberle, Vampola, P. Straka - Pour, Stach, Rob - Malát, Slanina. Trenér: Čihák.

Třinec: Kacetl - M. Doudera, Gernát, M. Adámek, D. Musil, Kundrátek, Jaroměřský - Martin Růžička, P. Vrána, Hrehorčák - O. Kovařčík, M. Kovařčík, M. Stránský - Kurovský, Marcinko, Martynek - Hrňa, Peterek, Dravecký. Trenér: Varaďa.