Plzeň zlomila tuhý odpor Olomouce, k vyrovnání série přispěl dvěma brankami Gulaš

Milan Gulaš vstřelil ve druhém čtvrtfinále proti Olomouci dvě branky.
Po suverénní jízdě základní části si plzeňští fanoušci představovali rozhodně povedenější vstup indiánů do čtvrtfinále play-off. V prvním domácím utkání totiž Plzeň podlehla Olomouci po nájezdech.
Soupeř z předkola začal lépe i v druhém zápase na ledě Home Monitoring Arény a po gólu Davida Ostřížka už v páté minutě vedl.
Branislav Konrád se pak octl pod sprškou plzeňských střel, ale dlouho v první třetině odolával.
V sestavě domácích nechyběl americký tvrďák Ryan Hollweg...
Aktualizováno 16. 3. 2018 21:31
Olomoučtí hokejisté na ledě Plzně i ve druhém čtvrtfinále vedli. Vítěz základní části však tentokrát zápas otočil a vyhrál 4:2.

Plzeň - Hokejisté Plzně porazili ve druhém čtvrtfinále play-off extraligy Olomouc 4:2 a vyrovnali stav série na 1:1. Hanáci na západě Čech znovu vedli, důležitou výhru pro vítěze základní části zařídil dvěma góly Milan Gulaš. Uzdravený reprezentační útočník rozhodl vítěznou trefou v čase 55:27. Gólem a dvěma nahrávkami přispěl k úspěchu David Stach, oba góly hostů dal David Ostřížek. Série se stěhuje na Hanou, kde bude pokračovat v pondělí.

"Je to vyrovnaná série a my jsme rádi, že jsme dnešní zápas zvládli. Kluci ho odmakali a odbojovali, do Olomouce se nám teď za stavu 1:1 pojede o něco lépe," uvedl asistent plzeňského kouče Ladislav Čihák.

Plzeň vstoupila do utkání stejně jako ve čtvrtek aktivně, rychle si vynutila přesilovku, kterou ale nevyužila. A nedlouho po jejím skončení - stejně jako v úvodním duelu - poprvé inkasovala. Domácí kapitán Kadlec podcenil křížnou přihrávku obranným pásmem Indiánů, na kterou si za jeho zády najel Ostřížek a rychlým zakončením překonal zblízka Svobodu.

"Martin Vyrůbalík tam dobře dal nahrávku. Já jsem byl v rychlosti, obránce mě tam nečekal a dostal jsem se přes něj k puku. Natlačil jsem se tam a snažil se to dát někam nahoru," popsal Ostřížek.

Západočeši se snažili jednogólové manko co nejrychleji smazat. V další početní výhodě ale neuspěli a Indrákův pokus z mezikruží ve 12. minutě kryl spolehlivý Konrád. Třetí provinění proti pravidlům na straně hostů už ale nezůstalo bez trestu - po pouhých osmi vteřinách vrátil provinilce Knotka zpět do hry snadno Gulaš po parádní Stachově nahrávce.

V úvodu druhého dějství nedokázali přetavit své příležitosti ve vedoucí trefu Indrák a na druhé straně Jergl. Ale poté, co Indiáni přestáli bez úhony první dnešní oslabení, mladý domácí útočník si spravil chuť. Mertl ve 30. minutě vypálil ostře z levého křídla, odražený kotouč zůstal mezi kruhy ideálně nachystaný pro Indráka a ten propálil Konráda.

Ve 36. minutě jeli Kratěna s Kantnerem dva na jednoho, jenže Kratěna zakončil pouze do Konráda. Stejně dopadl při pokusu z podobného místa o pár vteřin později Kantner. Poté našlápl odvážně až do koncovky Ostřížek a bylo vyrovnáno 2:2. Hosté mohli vzápětí dovršit další obrat ve skóre, dobře sehranému přečíslení dvou na jednoho však scházela gólová tečka. Krátce před přestávkou ještě fauloval Skladaný.

Přesilovka Plzně vyšla naprázdno, po ní Svoboda vykryl Holcův pokus. V čase 43:37 nařídili sudí za Irglovo sevření puku rukou trestné střílení. Ujal se ho Stach, zakončoval dobře nad levý Konrádův beton, jenže slovenský gólman jeho úmysl vystihl lapačkou.

"Myslel jsem si, že si bude myslet, že udělám to samé jako včera při nájezdech," pousmál se Stach. "Možná si to i myslel… Kdybych puk zvedl, byl by to gól, takhle jsem trefil jen lapačku," mrzelo Stacha.

Bez přípravy pak nebezpečně pálil Laš a hosté několikrát zabrnkali na plzeňské nervy. Uklidnění přinesl kanonýr Gulaš. Nejprve sice v 55. minutě minul, ale když měl nabito mezi kruhy o chvilku později, propálil nekompromisně Konráda. "'Guly' je rozdílový hráč, což ukazoval již v průběhu celé sezony. Doufám, že mu to takhle půjde po celé play off," řekl domácí bek Peter Čerešňák.

Při závěrečné power play hostů nabídl Kratěna krásnou přihrávkou pojistku Stachovi.

"Olomouc zase čekala na brejky, bylo to tedy o nás, zda se proti tomu dokážeme prosadit. Potřebovali jsme vyhrát a vyrovnat sérii, takže jsme moc rádi, že se nám to povedlo," uvedl Čerešňák.

"S výkonem jsme celkem spokojení. I když to dnes nestačilo, hráčům nemůžeme nic vytknout," prohlásil olomoucký trenér Zdeněk Venera.

Čtvrtfinále play-off hokejové extraligy - 2. zápas:

HC Škoda Plzeň - HC Olomouc 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 20. Gulaš (Stach, Pulpán), 30. Indrák (Mertl, Stach), 56. Gulaš (Schleiss, Kracík), 60. Stach (Kratěna) - 5. Ostřížek (Vyrůbalík, Skladaný), 36. Ostřížek (J. Galvas, L. Galvas). Rozhodčí: Hribik, Pražák - Frodl, Komárek. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Diváci: 7017. Stav série: 1:1.

Plzeň: M. Svoboda - Kadlec, Moravčík, Čerešňák, J. Kindl, Jones, D. Sklenička, Pulpán - Gulaš, Mertl, Schleiss - Indrák, Kratěna, Stach - Kantner, Kracík, D. Kindl - Hollweg, Preisinger, Kodýtek. Trenéři: Martin Straka, Čihák, Jiří Hanzlík a Vlasák.

Olomouc: Konrád - Škůrek, Vyrůbalík, Jaroměřský, Staněk, J. Galvas, L. Galvas, Houdek - Eberle, J. Knotek, Laš - Irgl, Mráz, Burian - Skladaný, Ostřížek, Matai - Jergl, Herman, Holec. Trenéři: Venera, Tomajko a Moták.