reklama

Plzeňský trenér Straka už další porážku neustál, odvolání mu oznámil v kabině bratr

Michal Straka trénoval Škodu Plzeň od listopadu 2014. Michal Straka trénoval Škodu Plzeň od listopadu 2014. autor: Tomáš Liška
Druhým odvolaným trenérem v tomto ročníku hokejové extraligy se po dnešním debaklu od Sparty 0:5 stal Michal Straka. Plzeň z posledních osmi duelů vyhrála pouze dva a v tabulce je předposlední.

Plzeň - Trenér Michal Straka skončil u hokejistů Plzně, kteří podlehli v dnešním utkání 13. kola extraligy doma Spartě vysoko 0:5. Indiáni si připsali šestou porážku z posledních osmi zápasů v nejvyšší soutěži a jsou v tabulce předposlední s osmi body z 12 duelů. Jen o skóre za nimi jsou poslední Karlovy Vary. Odvolán byl i asistent trenéra Ladislav Čihák.

Pětačtyřicetiletý Michal Straka, jehož mladší bratr Martin je šéfem klubu, vedl Plzeň jako hlavní trenér od listopadu 2014. Nahradil tehdy Milana Razýma, kterému do té doby dělal asistenta už od sezony 2011/12.

Plzeň vedle šesti proher z posledních osmi vystoupeních v extralize hrála také v 1. kole play off Ligy mistrů. V úterý 4. října podlehla v Luganu 1:4 a o týden později doma po remíze 3:3 vypadla.

Plzeň schytala od Sparty pětigólový debakl. V čele zůstává Kometa s Třincem, za nimi už je Litvínov Plzeň schytala od Sparty pětigólový debakl. V čele zůstává Kometa s Třincem, za nimi už je Litvínov Čtěte zde

"Byl to náš nejhorší výkon v sezoně. Asi nás zlomilo poslední prohrané utkání v Pardubicích, dnes to bylo strašné," zmínil Michal Straka páteční prohru v Pardubicích 2:4. "My jako trenéři samozřejmě končíme. Bylo nám to oznámeno bráchou po zápase v kabině. Bylo to pro něj určitě těžké rozhodnutí, ale plně ho respektuji. Mrzí mě, že jsem nedokázal najít recept na to, jak nepříznivou situaci zlomit," doplnil.

Michal Straka je druhým odvolaným trenérem v tomto ročníku extraligy. Jako první skončil 20. září v Pardubicích německý kouč Peter Draisaitl. Mužstvo Dynama po něm převzali šéftrenér Vladimír Martinec a generální manažer Pavel Rohlík.

reklama