reklama

Po odcházejícím Prospalovi povede tým Českých Budějovic Modrý

Jaroslav Modrý Jaroslav Modrý autor: Robert Straka - hokejcb.cz
Hokejisty Českých Budějovic povede po odchodu Václava Prospala jako hlavní kouč Jaroslav Modrý. Jeho asistenty budou Patrik Martinec a Roman Fousek.

Očekávanou změnu na střídačce Jihočechů, kteří v první sezoně po návratu mezi elitu uzavřeli tabulku po základní části, potvrdil klub na webu. Modrý se stal v Motoru zároveň vedoucím sportovního úseku.

Padesátiletý bývalý obránce Modrý zanechal stejně jako Prospal hodně hlubokou stopu v NHL, kde odehrál v základní části celkem 725 zápasů a připsal si 250 bodů za 49 gólů a 201 nahrávek. Za 28 startů v play off přidal branku a pět asistencí. Kariéru definitivně ukončil před devíti lety jako hráč Plzně. Následně působil jako asistent v AHL, ale i jako hlavní kouč u mládežnických týmů v zámoří.

"Jsem moc rád, že jsme do sportovního úseku dokázali přilákat takové osobnosti českého hokeje jako jsou Jaroslav Modrý a Patrik Martinec. Byli to vynikající hráči a mají už i velké trenérské zkušenosti z celého světa, ale i z extraligy, čehož chceme v co největší míře využít. Veškeré kroky, které jsme učinili ohledně skladby kádru pro následující sezonu, už jsme koordinovali s novým sportovním úsekem," uvedl generální manažer Stanislav Bednařík.

reklama