reklama

Pokuty pro Kometu se kupí, tentokrát kvůli fanouškům zaplatí už 40 000

Fanoušci Komety v této sezoně válčí s hokejovým svazem Fanoušci Komety v této sezoně válčí s hokejovým svazem autor: Lukáš Caha
Kometa Brno kvůli chování svých fanoušků během sezony už zaplatila 120 tisíc.

Praha - Disciplinární komise hokejové extraligy dnes udělila hned několik trestů Kometě Brno za chování fanoušků v zápasech nejvyšší soutěže. Zástupci úřadujícího mistra musejí zaplatit v součtu 40.000 korun, navíc má Kometa podmíněně uzavřenou tribunu E na domácím stadionu.

Kometa byla potrestána za odpálení pyrotechniky v sektoru hostů v zápase v Pardubicích (5000 korun), za stejný prohřešek zaplatí 10.000 korun za zápas ve Vítkovicích, kde navíc dostala trest i za vulgární skandování fanoušků na adresu soupeře a rozhodčích (5000).

Nejvyšší pokutu poté klub dostal za domácí utkání proti Liberci, kde vulgární pokřiky řídila osoba s megafonem v takzvaném kotli. Disciplinární komise udělila Kometě pokutu ve výši 20.000 korun a tribunu E na jedno utkání podmíněně uzavřela se zkušební dobou jednoho měsíce. V sezoně dostalo Brno již devět trestů a pokuty dosáhly celkové výše 120.000 korun.

Vedle Brna dnes pokuty za vulgární skandování fanoušků dostaly i Pardubice (10.000), Jihlava (10.000) a Olomouc (5000). Za použití pyrotechniky ze strany fanoušků byl potrestaný i Zlín, který musí zaplatit 10.000 korun.

Extraliga: Program, výsledky, tabulky Extraliga: Program, výsledky, tabulky Prohlédněte zde
reklama