reklama

Potvrzeno, Polák bude hrát po skončení smlouvy v NHL extraligu za Vítkovice

NHL 2018/19, Dallas Stars, Roman Polák NHL 2018/19, Dallas Stars, Roman Polák autor: ČTK
Zkušený hokejový obránce Roman Polák posílí po skončení smlouvy s Dallasem extraligové Vítkovice. S Ostravany se čtyřiatřicetiletý hráč předběžně dohodl na tříleté spolupráci. Klub o Polákově chystaném příchodu informoval na dnešní tiskové konferenci.

"K návratu do Česka mě vede nejen ta hokejová stránka, ale také ta rodinná. Už jsem pochopil, že je čas se vrátit. Teď na to přišlo. Bohužel zrovna takhle špatně, že je ta situace trochu jiná. Ale i s manželkou jsme se rozhodli, že v NHL už nebudu pokračovat a zůstaneme doma," uvedl Polák v rozhovoru na klubovém webu.

Už nevolejte, vzkázal Polák do NHL. Bolelo ho kýchat, teď má chuť předvést se doma Už nevolejte, vzkázal Polák do NHL. Bolelo ho kýchat, teď má chuť předvést se doma Čtěte zde

Ostravský rodák Polák podepsal před rokem se Stars jednoletý kontrakt s příjmem 1,75 milionu dolarů, po jehož vypršení se stane nechráněným volným hráčem. Vedení NHL ale stále věří, že se sezonu pozastavenou v březnu kvůli pandemii koronaviru podaří dohrát. A Dallas je mezi 24 týmy, jichž se mají vyřazovací boje o Stanley Cup týkat.

Pro sezonu 2020/21 už je Polák závazně domluvený ve Vítkovicích. "Roman je pořád hráčem Dallasu, takže s námi prozatím nemohl podepsat hráčskou smlouvu. Dohodli jsme se ovšem, že po splnění všech povinností, které Romanovi vyplývají z jeho dosud platného kontraktu v NHL, se stane hráčem Vítkovic. A mám velikou radost, že jsme se dohodli na dlouhodobém kontraktu," uvedl sportovní ředitel ostravského klubu Roman Šimíček.

O návrat ostříleného beka usilovali Vítkovičtí od skončení minulé sezony. "Byli jsme s ním v pravidelném kontaktu, ať už šlo o mě, majitele Aleše Pavlíka nebo trenéry A-mužstva. V klubu mezi námi byla jednoznačná shoda, že hráče Romanových kvalit a zkušeností musíme získat. Mám radost, že se nám to podařilo," dodal Šimíček.

Účastník olympijských her, mistrovství světa i Světového poháru odehrál v sezoně 41 zápasů a připsal si čtyři nahrávky. Bilanci v základní části NHL posunul na 806 startů a 140 bodů za 26 gólů a 114 asistencí. V play off přidal za 71 utkání čtyři přihrávky. Vedle Dallasu hájil také barvy St. Louis, Toronta a San Jose, s nímž si v roce 2016 zahrál i finále Stanleyova poháru.

"Poly je profík v každém slova smyslu. Má obrovské zkušenosti a obrovské kvality. Počítáme s tím, že bude cenným článkem nejen na ledě, ale také v kabině, a je jasné, že se stane velkou osobností našeho aktuálního týmu, ostravského sportu i celkově extraligy," uvedl Šimíček.

reklama