reklama

Proti Pardubicím bez diváckých excesů? Kometa hraje po trestu poprvé doma a pod podmínkou

Smrt Spartě. Jestliže se v dalších pěti domácích zápasech Komety objeví vulgární transparenty nebo se budou skandovat urážlivé pokřiky, uzavře vedení extraligy pověstnou tribunu E. Smrt Spartě. Jestliže se v dalších pěti domácích zápasech Komety objeví vulgární transparenty nebo se budou skandovat urážlivé pokřiky, uzavře vedení extraligy pověstnou tribunu E. autor: Lukáš Caha
Hokejisté Komety Brno nastoupí po reprezentační přestávce na domácím ledě proti Pardubicím. Půjde o první utkání po udělení pokuty 50 tisíc korun za urážlivá chorea a vulgární pokřiky v zápase proti Spartě. Kometa zároveň dostala měsíční podmínku. Pokud se problémy znovu vyskytnou, dojde k uzavření tribuny E, kde sídlí kotel modro-bílých fanoušků. V horším případě by mohlo vedení extraligy uzavřít celý stadion.

Brno - Kometa Brno hraje v extralize po reprezentační přestávce doma proti Pardubicím. S trochou nadsázky bude minimálně zpočátku utkání možná zajímavější sledovat dění na tribunách než na ledové ploše. Brněnský klub totiž po utkání se Spartou dostal pokutu 50 tisíc korun za chování fanoušků a měsíční podmínku.

Zábranský předal primátorovi Brna studii nové haly s nejdražším nájemným v extralize Zábranský předal primátorovi Brna studii nové haly s nejdražším nájemným v extralize Čtěte zde

Po dobu měsíce, což odpovídá pěti domácím zápasům, se musí příznivci mistrovského klubu vystříhat vulgárních pokřiků a transparentů, ať už na adresu soupeře, rozhodčích, ředitele soutěže Josefa Řezníčka nebo jiných extraligových činovníků. V opačném případě bude muset Kometa uzavřít tribunu E, útočiště kotle, odkud pokřiky především vycházejí.

Trpělivost disciplinární komisi došla po zápase 19. kola proti Spartě. Brněnští fanoušci vystavili v prvních minutách hned několik vulgárních transparentů, sprostě uráželi soupeře i Řezníčka a sami si ironicky účtovali pokuty. Výsledek už znáte. Pokuta 50 tisíc korun přesáhla součet finančních postihů ostatních klubů v této sezoně.

Disciplinární komise v čele s předsedou Karlem Holým trestala Kometu nejen za chování fanoušků, ale také za nedostatečný zásah pořadatelské služby. Fanoušci neměli k projevům žádný důvod v souvislosti s děním na ledě, vždyť Kometa dokonce po pěti minutách vedla 1:0. Šlo o organizovanou akci, které nedokázal klub zabránit.

"Tohle udělali příznivci Komety za zády vedení, tajně to tam propašovali. Vedení klubu z toho bylo rozčarované a omlouvalo se nám," řekl Holý v rozhovoru pro deník Sport. Majitel klubu Libor Zábranský se hned následující den se zástupci fanoušků setkal a podle vlastních slov našli společnou řeč. Výjezd do Jihlavy se pak obešel bez vulgarit.

Chtěl jsem změnu, vysvětlil Kvapil volbu Liberce místo Brna Chtěl jsem změnu, vysvětlil Kvapil volbu Liberce místo Brna Čtěte zde

Komise vzala k přístupu a snaze brněnského vedení ohled, ve hře totiž byla i daleko tvrdší alternativa než podmínečné uzavření tribuny a tučná pokuta. "Je to důrazné varování, že to svaz myslí vážně. Vztyčený prst, že příště můžeme třeba uzavřít celý stadion," uvedl Holý.

Zábranský se s fanoušky měl sejít znovu v pondělí a vyjasnit si s nimi reakci na rozhodnutí komise. Tak aby se po zápase v Pardubicích nemuseli v Brně zase plácnout přes kapsu. Rivalita mezi kluby není v tomto případě zvlášť vyhrocená, ale odpověď vůči svazu se dá očekávat. Jde o to, aby zůstala v mezích slušnosti.

"Obecně nemůže s vulgarismy na stadionech nikdo souhlasit, ale odmítám fanoušky cenzurovat. Nicméně věřím, že podobné transparenty jako se Spartou už se na stadionu neobjeví," prohlásil Zábranský. V dalších domácích zápasech pod podmínkou Kometa přivítá Vítkovice, Litvínov, Třinec a Mladou Boleslav.

Co se týče sportovní stránky věci, bude Kometa dále na dálku bojovat s Plzní o vedoucí pozici. Třinec předehrál kolo už včera v Olomouci. Do Brna se vrátili reprezentanti Čiliak, Haščák, Zaťovič a Krejčík, který po zásahu pukem v utkání Karjala Cupu trénoval s celoobličejovým krytem.

Pardubice se stále drží krůček za hranou první desítky, ale velmi rychle by mohly klesnout na dno. Od poloviny října střídá Dynamo porážky a vítězství, podle tohoto pravidla by mělo v Brně zase zabodovat. Pardubicím navíc leží v žaludku zářijová porážka 4:5, při které proti Kometě ztratily náskok tří branek. Utkání v DRFG Areně začíná v 18.00.

Výborného polil při návratu na lavičku Sparty pot. Kometa si řekla hned v úvodu o pokutu Výborného polil při návratu na lavičku Sparty pot. Kometa si řekla hned v úvodu o pokutu Prohlédněte zde
reklama