První prohra pro Chomutov. Piráti podlehli Vítkovicím v prodloužení. Zlín slaví první výhru

22. 9. 2017 20:33
Hokejisté Chomutova našli v 6. kole extraligy svého prvního přemožitele. Stali se jím hráči Vítkovic, kteří na severu vyhráli 2:1 v prodloužení. V čase 62:24 rozhodl slovenský útočník Radoslav Tybor. Chomutovští však zůstávají i nadále v čele tabulky a zároveň jsou stále jediným týmem, jež v každém svém vystoupení bodoval. V dalších zápasech uspěli hráči Plzně na ledě Bruslařů z Mladé Boleslavi. Zlínští Berani poprvé v sezóně vyhráli po šedesáti minutách, když v poslední minutě zlomili duel s Litvínovem. Vyhráli také hráči Hradce Králové, kteří ukončili neprůstřelnost gólmana Konráda z Olomouce. Nejvíce gólů padlo v Pardubicích, kam přijela Jihlava. Domácí zápas ovládli v poměru 7:5.

Chomutov - Severočeši byli sice v první třetině o něco aktivnějším týmem, ale Vítkovicím vycházela jejich sázka na pečlivou obranu a udržely po ní bezbrankový stav. Po úvodních možnostech, které měli na jedné straně Tomica a na druhé Květoň, jím mohl pohnout zejména Skokan krátce před přestávkou, jenž Bartošák v brance Ostravanů byl proti.

Ve 36. minutě měl dobrou šanci Koblasa, domácí forvard si to pak zopakoval, jenže poté, co ztratil odražený puk, vyrazili do brejku hosté: Szturc dokázal jednoruč posunout puk na Zdráhala, jenž stihl rychlý blafák do bekhendu a překonal gólmana Laca.

Piráti ve třetí třetině odpověděli tím nejlepším možným způsobem, když Mrázek dostal ideálně naservírovaný kotouč na kruh pro vhazování a bez přípravy propálil Bartošáka. Rozhodnout mohl v posledních vteřinách Klok, bekhendem zblízka ale minul. Tybor v následném prodloužení už si vedl lépe a vystřelil Ostravanům druhý bod.

Hráči posledního Zlína po čtyřech porážkách za sebou zabrali a porazili doma Litvínov 3:2. První plný bodový zisk v sezoně zařídil Beranům trefou v čase 59:22 útočník Pavel Kubiš. Zlín vyhrál nad Litvínovem na vlastním ledě už popatnácté za sebou a Severočeši na Stadionu Luďka Čajky čekají na úspěch od 3. října 2010.

Hokejisté Plzně vyhráli v 6. kole extraligy na ledě Mladé Boleslavi 3:2 v prodloužení a na třetí pokus se dočkali poprvé v sezoně úspěchu venku. V čase 62:29 rozhodl útočník Milan Gulaš. Bruslařský klub dosáhl na bod díky vyrovnávací trefě Lukáše Žejdla z 58. minuty.

Mountfield Hradec Králové vyhrál v 6. kole extraligy v Olomouci 3:1 a po úvodních třech zápasech bez bodu už potřetí za sebou uspěl. Hanáci sice vedli od 27. minuty po trefě Viléma Buriana v oslabení, ale v úvodu třetí třetiny ukončil po 167 minutách a 43 vteřinách neprůstřelnost domácího brankáře Branislava Konráda Tomáš Zigo. Vítěznou branku vstřelil ve 46. minutě Lukáš Vopelka a výsledek pečetil Jaroslav Bednář.

Pardubičtí vyhráli v 6. kole extraligy v gólově bohatém utkání nad Jihlavou 7:5 a vůbec poprvé v sezoně zvítězili na domácím ledě. Dukla šla hned na startu zápasu do vedení, ale Dynamo čtyřmi brankami otočilo stav. Jihlava dokázala srovnat, ale Pardubice pak znovu odskočily a výhru už si nenechaly vzít. Zabraly tak po třech zápasech bez bodu. Tři kanadské body za dvě branky a jednu asistenci zaznamenal David Tomášek.

6. kolo hokejové extraligy:

Piráti Chomutov - HC Vítkovice Ridera 1:2 v prodloužení (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 48. J. Mrázek (V. Tomeček) - 40. P. Zdráhal (Szturc), 63. Tybor (O. Roman). Rozhodčí: Pavlovič, Hodek - J. Ondráček, D. Hynek. Vyloučení: 6:7. Bez využití. Diváci: 4445.

Chomutov: J. Laco - Flemming, J. Mrázek, Valach, Dlapa, Slovák, Rašner, Grman - Vondrka, Huml, Tomica - Skokan, V. Růžička ml., Sklenář - V. Tomeček, Chlouba, Koblasa - Hlava, Lauko, Poletín. Trenéři: V. Růžička st., J. Šťastný a Martínek.

Vítkovice: Bartošák - Baranka, Hrbas, Sloboda, Klok, Trška, Výtisk - Tybor, O. Roman, D. Květoň - Dej, Lev, Olesz - P. Zdráhal, Kolouch, Kucsera - Szturc, Š. Stránský, Kurovský. Trenéři: Petr a Trnka.

Aukro Berani Zlín - HC Verva Litvínov 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 6. Rihards Bukarts (Illo), 46. Roberts Bukarts (J. Ondráček), 60. Kubiš - 27. M. Hanzl (J. Černý), 57. F. Lukeš (V. Hübl). Rozhodčí: Hejduk, Kika - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:5. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 4308.

Zlín: Kašík - Matějíček, Řezníček, Ferenc, Freibergs, Padrnos, Žižka, Valenta - J. Ondráček, P. Sedláček, O. Veselý - D. Šťastný, Honejsek, Roberts Bukarts - Kubiš, Popelka, Klhůfek - Rihards Bukarts, Fryšara, Illo. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík a R. Hrazdira.

Litvínov: Kantor - Sörvik, Dietz, Gula, L. Doudera, K. Pilař, Baránek, Z. Sklenička - Jánský, V. Hübl, F. Lukeš - Matoušek, M. Hanzl, J. Černý - Jurčík, Válek, Trávníček - Nicholls, M. Hořava, Nejezchleb. Trenéři: Rulík, D. Stránský a Šlégr.

BK Mladá Boleslav - HC Škoda Plzeň 2:3 v prodl. (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 7. Orsava (Žejdl), 58. Žejdl (Urban, Orsava) - 15. Kratěna (Kracík), 34. D. Kubalík (D. Kindl, Jones), 63. Gulaš (Mertl). Rozhodčí: M. Petružálek, Pražák - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 7:6 navíc M. Látal a Orsava (oba Mladá Boleslav) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 3389.

Mladá Boleslav: J. Růžička - Eminger, Jan Hanzlík, Říha, Hrdinka, Knot, Němeček, Pastor - M. Procházka, P. Musil, Lenc - Valský, Klepiš, Urban - Orsava, Žejdl, M. Látal - Kousal, Najman, Pacovský. Trenéři: P. Augusta, Ujčík a Žabka.

Plzeň: M. Svoboda - Moravčík, Jones, D. Sklenička, Kadlec, Pulpán, Čerešňák - P. Straka, Mertl, Gulaš - D. Kubalík, Stach, D. Kindl - Schleiss, Kracík, Kratěna - Vracovský, Preisinger, Kodýtek. Trenéři: Martin Straka, Vlasák, Jiří Hanzlík a Čihák.

HC Olomouc - Mountfield Hradec Králové 1:3 (0:0, 1:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 27. Burian (Herman) - 41. Zigo (Jarůšek), 46. Vopelka (Graňák, Cingel), 60. Jaroslav Bednář. Rozhodčí: Pešina, Šír - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 1:1. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 4006.

Olomouc: Konrád - Škůrek, Vyrůbalík, Ondrušek, Houdek, L. Galvas, J. Galvas, Dujsík - Buc, J. Knotek, Laš - Eberle, Roman Vlach, Burian - Skladaný, Herman, Holec, - Jergl, Rác, Strapáč. Trenéři: Venera, Tomajko a Moták.

Hradec Králové: J. Sedláček - Cibulskis, Gregorc, F. Pavlík, Graňák, Pláněk, Vydarený, Rosandič - Jaroslav Bednář, Džerinš, Červený - Jarůšek, Koukal, Cingel - Köhler, Zigo, Šimánek - J. Dvořák, Kukumberg, Vopelka. Trenéři: V. Sýkora, P. Hynek a T. Martinec.

HC Dynamo Pardubice - HC Dukla Jihlava 7:5 (4:2, 0:1, 3:2)

Branky a nahrávky: 3. S. Treille (Tomášek, Trončinský), 7. P. Sýkora (Perret, Bojko), 10. Mojžíš (Hunkes, Poulíček), 13. J. Sýkora (Rolinek), 49. Tomášek (Vondráček, Treille), 52. M. Kaut (Wishart, Cardwell), 55. Tomášek (Cardwell, Wishart) - 2. Žalčík (J. Zdráhal), 15. R. Hubáček (De la Rose), 37. F. Seman (Jiránek, De la Rose), 42. Diviš (Žálčík, Anděl), 58. Rys. Rozhodčí: R. Svoboda, Hribik - Frodl, Komárek. Vyloučení: 8:9. Využití: 2:0. Diváci: 7277.

Pardubice: Kacetl - Wishart, Cardwell, Trončinský, Čáslava, Hunkes, Mojžíš, Holland - J. Sýkora, Dušek, Rolinek - M. Kaut, Tomášek, S. Treille - P. Sýkora, Bojko, Perret - Vondráček, Poulíček, M. Beran. Trenéři: Holaň, Marek a Janecký.

Jihlava: Škarek - De la Rose, Suchánek, Šidlík, Bryhnisveen, J. Zdráhal, D. Kajínek, Váňa - T. Kubalík, R. Hubáček, Jiránek - Čachotský, F. Seman, Rys - Žálčík, M. Hlinka, Anděl - Macík, Diviš, Protasenja. Trenéři: Vlk a F. Zeman.