reklama

Řepík se po nepovedeném angažmá v KHL vrací do extraligy. Místo Liberce ale bude hrát za Spartu

Michal Řepík Michal Řepík autor: Milan Kammermayer
Hokejová Sparta ohlásila ve čtvrtek večer zvučnou posilu. Do klubu se vrací odchovanec Michal Řepík. Sedmadvacetiletý útočník, který na jaře pomohl Liberci získat titul právě před Spartou, naposledy působil v Traktoru Čeljabinsk. "Jsem rád za tuhle šanci, vracím se po letech do známého prostředí,“ uvedl Řepík, který se do Sparty vrací po 11 letech. V letošní sezoně Řepík zatím odehrál kvůli zranění jen dvě utkání a také za Spartu bude moci nastoupit až na konci roku. "Do plné zátěže bych měl být připravený ve druhé polovině prosince,“ prohlásil Řepík na webu klubu.

Praha - Hokejisty Sparty posílí reprezentační útočník Michal Řepík, jenž hájil v extralize naposledy barvy Liberce a v této sezoně mu nevyšel návrat do Kontinentální hokejové ligy. Sedmadvacetiletý rodák z Vlašimi, který je sparťanským odchovancem, si však bude muset na ostrou premiéru v novém působišti počkat, neboť ho po operaci ramena čeká ještě několikatýdenní rekonvalescence.

Extraliga: Program, výsledky, tabulky Extraliga: Program, výsledky, tabulky Prohlédněte zde

"Jsem rád za tuhle šanci, vracím se po letech do známého prostředí a do Sparty se těším," uvedl Řepík pro klubový web. "Vždycky jsem Spartu sledoval, protože je to klub, který mě hokejově vychoval, a byl jsem tu do svého odchodu do Severní Ameriky. Hrát tady je pro každého hokejistu velká čest, jedná se o jeden z nejslavnějších klubů v Evropě," dodal Řepík.

Účastník letošního světového šampionátu, na jehož kontě je i 72 startů v NHL s bilancí 20 bodů (9+11), využil po minulém ročníku, který zakončil ziskem titulu s Libercem ve finále právě proti Spartě, takzvanou výstupní klauzuli ve smlouvě. Upsal se Čeljabinsku a vrátil se do KHL, v níž působil v letech 2012 až 2014 jako hráč Lva Praha. Jenže si hned na startu soutěže poranil rameno a stihl jen dva starty.

"Musel jsem na operaci, tak jsme se dohodli s klubem na rozvázání smlouvy," uvedl Řepík. Proces uzdravení ale probíhá podle plánu. "Do plné zátěže bych měl být připravený ve druhé polovině prosince. Nechci ale nic uspěchat, je to zranění, které si vyžádá svůj čas. Pokud bych nebyl stoprocentně doléčený a připravený, ani bych nemohl být prospěšný týmu tak, jak se ode mne čeká a jak sám chci," prohlásil Řepík.

"O Michalově zdravotním stavu jsme samozřejmě věděli. Je důležité, aby se nejprve řádně uzdravil a následně dostal do tréninkové formy a pohody. Pak s ním pochopitelně počítáme do základní sestavy," nastínil hlavní kouč a zároveň i sportovní manažer Jiří Kalous.

Hradec ovládl východočeské derby, Třinec je po výhře ve Varech první Hradec ovládl východočeské derby, Třinec je po výhře ve Varech první Čtěte zde

"Věřím, že tato investice se nám vyplatí. Jedná se o výborného bruslaře a šikovného útočníka, kterého velmi dobře znám ze společného působení v pražském Lvu a také v reprezentaci," připomněl Kalous. "Navíc je to hráč, který vyrostl ve Spartě a nejde do neznámého prostředí. To je v rozjeté sezoně také důležitý faktor. Jsem přesvědčen, že pro nás bude velkou posilou," dodal Kalous.

Řepík byl jednou z hlavních postav Bílých Tygrů během jejich úspěšného tažení za historicky prvním titulem. Ve 40 utkáních základní části si připsal 35 bodů za 18 branek a 17 nahrávek, v play off přidal ze 14 duelů 10 gólů a čtyři asistence. Ve vyřazovacích bojích byl společně se svým novým spoluhráčem Jaroslavem Hlinkou nejlepším kanonýrem.

reklama