reklama

Rivalové Sparta a Kometa rozehrají malé finále. V tom velkém půjde i o peníze

Sparta bude při boji o titul sázet na silnou ofenzivu. Sparta bude při boji o titul sázet na silnou ofenzivu. autor: Milan Kammermayer
Ve finále hokejové extraligy se budou rozdávat finanční odměny, ale ne tak vysoké, aby přebily sportovní motivaci. První žhavou bitvu přinese už čtvrtfinále mezi pražskou Spartou a brněnskou Kometou.

Praha - Pražská Sparta zakončila základní část extraligy porážkou s Plzní, přesto asistent trenéra soupeře Jiří Hanzlík prohlásil: "Když jsem teď Spartu viděl, musím říct, že má zkušenosti, velké hráče, hraje výborně fyzicky. Pro mě je největším favoritem na titul." Podle sázkových kanceláří má stejnou šanci Třinec, o píď větší Liberec.

Dohráno: Kometa získala mistrovský titul, Jihlava hlásí návrat do extraligy a Vary sestupují Dohráno: Kometa získala mistrovský titul, Jihlava hlásí návrat do extraligy a Vary sestupují Prohlédněte zde

Nejtěžší váhy však musí čekat, čtvrtfinále vypukne až 13. března. Nejprve je na programu rychlé předkolo. Boleslav narazí na Chomutov, Vítkovice vyzvou Plzeň.

Bez ohledu na postupující je jasné, že hitem čtvrtfinále bude sledovaný souboj mezi Spartou a Kometou. Podle letních nákupů by jeden tipoval, že nesmířliví rivalové na sebe narazí až ve finále, jenže Brno po senzačním startu spadlo do průměru. Šestým místem jednoznačně zklamalo.

Když Pražany potkalo před dvěma týdny, padlo jasně 0:4. Vítězové přesto mohli načerpat ponaučení. Brankář Tomáš Pöpperle dostal trest do konce utkání za to, že protivníkova kapitána Leoše Čermáka bodl hokejkou.

Sparta sází na útočný arzenál

Ve vyřazovací části nebude na excesy místo. Stejně jako na podcenění soka. Sparťanům stačí rychlý pohled do nedávné minulosti. V roce 2012 nestačili na Kometu coby velcí favorité ve čtvrtfinále, o dva roky později zažili podobnou ránu v semifinále.

Největší favorité na titul

Tipsport: Liberec (3,7), Třinec (4,5), Sparta (4,6), Kometa (7,7)

Fortuna: Liberec (3,8), Sparta (4,5), Třinec (4,7), Kometa (7,5)

Synot-Tip: Liberec (3,8), Sparta (4,6), Třinec (4,6), Kometa (7,8)

Více ZDE.

Od té doby, konkrétně loni, pronikli do kýženého finále, ale chtějí víc.

Pod novým koučem Jiřím Kalousem skončili v základní části "až" třetí, ovšem postoupili do finále Ligy mistrů, konečně měli nejvyšší návštěvnost v soutěži (průměr přesahoval osm tisíc lidí) a prokázali nesmírnou vyrovnanost.

Zatímco Kometa časem vyhasla, Třinec ztratil lesk a Liberec rozpačitě odstartoval, Sparta neprožila zásadní krizi. Na titul může pomýšlet hlavně díky skvělé ofenzivě, v níž o pozornost fanoušků soutěží Michal Řepík, Petr Vrána, Jaroslav Hlinka, Jan Buchtele, Jan Hlaváč nebo vítěz bodování Lukáš Pech, který největší individuální úspěch kariéry extra neprožívá: "Ke stoprocentní spokojenosti je potřeba získat pohár."

Ve finále půjde o milionovou prémii

Na něj má ale podle kurzů větší šanci Liberec, který z mistrovské kocoviny rychle vystřízlivěl. Jako první klub od roku 2007 obhájil Prezidentský pohár pro vítěze základní části, byť nepředvedl tak dominantní jízdu.

"Každý se na nás chtěl vytáhnout," vysvětloval novinářům kapitán Branko Radivojevič. "Navíc nám před sezonou odešlo hodně hráčů. Je ale vidět, že když někteří odejdou nebo se zraní, dokážeme je nahradit."

Finále TELH Sparta-Liberec: Lukáš Pech - Tomáš Mojžíš Loňské finále mezi Spartou a Libercem nabídlo strhující podívanou. Foto: Milan Kammermayer

Bílí Tygři nemůžou při obhajobě titulu sázet na drtivou ofenzivu, mají ovšem zajímavou obranu v čele s Radimem Šimkem a výbornou brankářskou dvojici Roman Will - Ján Lašák. "Je nejlepší v lize," myslí si Radivojevič.

Nebylo by překvapení, kdyby do rozhodující bitvy o Masarykův pohár znovu propluli hráči Sparty a Liberce. Zatím je jisté, že letošní finalisté budou oproti dřívějšku bohatší. Vítězové získají od společnosti Tipsport milion korun, poražení polovinu.

Jde především o jistou kompenzaci zvýšených nákladů, sportovní motivace pro zisk titulu pořád zůstává na prvním místě.

reklama