reklama

Skákaly nám puky, chyběla lehkost, mrzelo třineckého obránce Rotha po první domácí porážce

Vladimír Roth přidal k dosavadním osmi asistencím proti Olomouci také dva góly. Vladimír Roth přidal k dosavadním osmi asistencím proti Olomouci také dva góly. autor: Lukáš Filipec / HC Oceláři Třinec
Vladimír Roth si připsal první zásah v letošní extraligového sezoně a hned přidal druhý. Třinec na domácím ledě s Olomoucí dvakrát vedl, ale střeleckou převahu a množství přesilovek nepřetavil v pátou výhru před vlastním publikem. "Celkově nám to nešlo, poměrně dost skákaly puky. Porážka nás hodně mrzí," smutnil Roth, pro kterého byl podíl na všech gólech jen slabou náplastí. Olomouc vyzrála na Oceláře urputnou obranu, zaskvěl se i brankář Konrád.

Třinec - Třinečtí hokejisté přišli v osmém kole Tipsport extraligy o domácí neporazitelnost a podruhé v sezoně podlehli svému soupeři na nájezdy. Prvním mužstvem, které dokázalo odvézt ze Slezska alespoň dva body, se stala Olomouc. "Dneska nám to prostě nešlo, nenapadalo nám to tam a celý zápas jsme se trápili," hodnotil nejlepší hráč Ocelářů Vladimír Roth.

Nedvěd maloval power play marně, Sparta zase kouše trpkou prohru. Bitvu gigantů vyhrála Kometa Nedvěd maloval power play marně, Sparta zase kouše trpkou prohru. Bitvu gigantů vyhrála Kometa Prohlédněte zde

Sedmadvacetiletý obránce dostal cenu zaslouženě, jelikož dvě branky Třince vstřelil a tu třetí pomohl připravit. K dosavadním osmi asistencím tedy přidal další tři body, ale po zápase hovořil s hořkou příchutí hlasu. "Stálo to hodně sil, Olomouc perfektně bránila a mají výtečného gólmana," dodal Roth.

Vstřelil jste dvě branky a navrch přidal jednu asistenci. První domácí prohra vám ale radost zkazila, že?

Věděli jsme, jak Olomouc hraje, že je to vždy urputné. Když utečete o gól nebo dva, hraje se lépe. My jsme se ale trápili v přesilovkách, byl to takový zápas, kdy vám nic nejde. Jsou i taková utkání. V jednu chvíli už to vypadalo, že bychom je mohli zlomit, ale nepovedlo se. Nenapadalo nám to tam a nechci říct, že bychom hráli úplně v křeči, ale zkrátka nám chyběla lehkost.

Dělala vám problémy ta olomoucká urputnost?

Určitě. Stálo nás to hodně sil, Olomouc hrála skvěle dozadu. Mají tam silné kluky, takže to bylo těžké i pro naše útočníky, a navíc výtečného gólmana, což se všeobecně ví. Byl to obtížný zápas.

V předchozích zápasech vám přesilovky šly velmi dobře. Čím to, že to dneska v početní výhodě nešlo?

Těžko říct. Někdy to tak je, že to sehrajete dobře, neskáčou vám puky. Nám dneska poměrně skákaly puky, nejenom na přesilovkách, ale všem. Prostě jsme to nehráli dobře, i když těch přesilovek bylo dost.

Třinec padl s Olomoucí na nájezdy a utrpěl první domácí prohru, do čela se vyhoupla Plzeň Třinec padl s Olomoucí na nájezdy a utrpěl první domácí prohru, do čela se vyhoupla Plzeň Čtěte zde

Všechny tři góly Olomouce padly ze samostatných úniků. Dá se to považovat za velkou chybu?

Samozřejmě to není dobré, když soupeř chodí sám na kasu. Ale hokej je hra chyb a tohle se někdy stane, že vám tam někdo frnkne. Dneska jsme to bohužel dopustili vícekrát.

Nebyl to ale pouze případ dnešního zápasu…

Vyplývá to z herního stylu. Chceme hrát agresivní hokej po celém kluzišti, kolikrát takhle spoustu puků získáme a dáme góly, teď nám to nevyšlo. Ale samozřejmě by se to stávat nemělo.

Soupeř využil samostatné úniky ve hře, a potom vás ještě porazil v nájezdech…

No ano (úsměv). Padalo jim to tam. Je to tak, že někdy dáte z pěti pět, jindy zase z patnácti nájezdů ani jeden. Nic většího bych v tom nehledal.

Doposud jste měl osm gólových přihrávek, dneska jste poprvé v sezoně přidal i dva góly. Jak k tomu došlo?

Někdy to tam musí spadnout každému. Prostě jsem to trefil, byly to dvě střely. Netrefil jsem gólmana ani tyčku, ale spadlo to tam.

Mrzí vás ten výsledek kvůli tomu dvojnásob?

Jo, jasně. Ale ono celkově porážka doma hodně mrzí, nemá cenu si nic namlouvat.

Desítka. A ještě jedna. Plzeň se baví a extraliga takovou smršť nepamatuje Desítka. A ještě jedna. Plzeň se baví a extraliga takovou smršť nepamatuje Čtěte zde
reklama