reklama

Končí, jednomyslně. Růžička v Hradci novou smlouvu nedostal, vrací se Martinec

Vladimír Růžička Vladimír Růžička autor: Luboš Vácha
Hokejisty extraligového Hradce Králové již nebude trénovat Vladimír Růžička, kterému po sezoně končí smlouva. Na střídačku se vrací jeho předchůdce Tomáš Martinec. Očekávanou změnu dnes potvrdilo vedení klubu.

"Šlo o jednomyslné rozhodnutí," uvedl předseda představenstva východočeského klubu Miroslav Schön pro iSport.cz, který o změně jako první informoval. "Sezona bohužel nedopadla podle našich představ, proto se představenstvo klubu jednomyslně shodlo na tom, že Vladimír Růžička u týmu pokračovat nebude," řekl generální manažer Aleš Kmoníček hradeckému webu s tím, že s Růžičkou končí i jeho asistenti David Kočí a Daniel Branda.

Ztráta, která bolí. Kellnerovo úmrtí zarmoutilo Slavii i Bílé Tygry Ztráta, která bolí. Kellnerovo úmrtí zarmoutilo Slavii i Bílé Tygry Čtěte zde

Sedmapadesátiletý Růžička přišel do Hradce Králové v říjnu 2019, kdy doplnil Martince a utvořil s ním oficiálně rovnocennou dvojici hlavních trenérů. Pro aktuální sezonu bývalý reprezentační kouč převzal tým sám, nepodařilo se mu však splnit cíl v podobě postupu minimálně do semifinále. Mountfield skončil v základní části šestý, v předkole play off porazil Litvínov, ale ve čtvrtfinále nestačil na Liberec a prohrál hladce 0:4 na zápasy.

"Úkol byl jasný - dostat se do semifinále. Pro nás sezona skončila už ve čtvrtfinále, takže jsem úkol nesplnil. Každopádně jsem rád, že jsem mohl pracovat v klubu, jakým je Mountfield HK. Chtěl bych poděkovat všem spolupracovníkům, se kterými jsem tuhle sezonu působil. Od kolegů trenérů, přes vedoucího mužstva po celý management. Byla s nimi vynikající práce, podmínky jsme měli parádní. Pro mě to byla další obrovská zkušenost," uvedl Růžička na klubovém webu před dnešním rozhodnutím.

Sedmačtyřicetiletý Martinec zatím spojil celou svou trenérskou kariéru s Hradcem Králové, vedl mládež, působil jako asistent generálního manažera a v sezoně 2015/16 byl poprvé i asistentem hlavního trenéra u A týmu. Postupně spolupracoval s Peterem Draisaitlem, Vladimírem Kýhosem a Václavem Sýkorou. V roce 2018 byl oficiálně jmenován hlavním koučem, na začátku další sezony jej doplnil Růžička. V tomto ročníku byl šéftrenérem sportovního centra mládeže a vedle toho i asistentem u reprezentačního výběru do 18 let.

S kým bude Martinec spolupracovat, klub nyní řeší. "Máme představu, že by realizační tým působil v širším složení. Budeme ještě více spolupracovat s (prvoligovým) Kolínem a chceme, aby se jedna osoba této činnosti věnovala intenzivněji. Propojení by mělo být také s hradeckou juniorkou, čímž vznikne pomyslný trojúhelník A-tým - Kolín - junioři, aby byl přechod mladých hráčů do seniorského hokeje co nejplynulejší," uvedl Kmoníček.

reklama