Liberec přetlačil Kometu gólem v poslední minutě, Třinec zdolal Chomutov

25. 10. 2015 17:53
Extraligový kolotoč pokračoval dalším kolem, ve kterém přivítaly Karlovy Vary nedalekou Plzeň. Na Moravě se představil Litvínov se Spartou, kteří přijeli do Zlína respektive Olomouce. Zatím bez bodu pod Richardem Králem hrající Pardubice přivítaly nedalekou Mladou Boleslav. Třinec zavítal do Chomutova a Kometa vyjela pod Ještěd do Liberece.
Jakub Valský zajistil Liberci tři body gólem tři vteřiny před koncem.
Jakub Valský zajistil Liberci tři body gólem tři vteřiny před koncem. | Foto: Milan Kammermayer

Karlovy Vary - Trápení karlovarské Energie nekončí. Na domácím ledě podlehly Vary Plzni 6:0. A prodloužily nelichotivou sérii bez bodu na čtyři utkání. Třemi body se v zápase blýskl plzeňský Američan Johnson.

Zápas ve Zlíně, kde domácí berani hostili Litvínov dospěl až do samostatných nájezdů. V dovednostní soutěži se nakonec radovali zásluhou Filipa Čecha domácí, kteří zvítězili 3:2 a ukončili litvínovskou neporazitelnost právě v nájezdech.

Souboj týmů z čela tabulky viděli diváci v Olomouci, kde vyprodaná aréna přivítala pražskou Spartu. Ve velké formě hrající domácí, ale dnes na svého soka z Prahy nestačili. Vítězství Pražanů 3:1 pečetil Hlinka.

Nový trenér Pardubic Richard Král se konečně dočkal. Perníkáři zásluhou čtyř využitých přesilovek roznesli na domácím ledě Mladou Boleslav 5:1. Velmi produktivní byl dnes pardubický Nahodil.

Třinec po debaklu v Olomouci vyjel do Chomutova, který naopak v minulém kole přestřílel Plzeň. Hosté po druhé třetině vedli o tři branky, ale ani takový náskok jim na tři body nestačil. Alespoň  o dva se v prodloužení postaral Irgl. Oceláři vyhráli 5:4.

V posledním dnešním zápase se v Liberci představila brňenská Kometa. Vyrovnané utkání rozhodl čtyři vteřiny před koncem zápasu gólem na 3:2 domácí Valský, který zajistil Tygrům tři body.

Oremus stále čeká na první body

V západočeském derby byla od úvodního vhazování aktivnější a sebevědomější Plzeň. Svou aktivitu v úvodním dějství zúročil Kubalík v 18. minutě při vyloučení Rohana, kdy zužitkoval přihrávku Indráka po rychlé akci na jeden dotek.

Při vyloučení Tomáše Rachůnka využil početní výhodu ve 29. minutě Johnson po nezištné nahrávce Lva. Ve 39. minutě se skóre ve prospěch Škody znovu měnilo. V přečíslení dvou na jednoho po Preisingerově příhře dotlačil puk za brankovou čáru Hossa. Rozhodčí si ještě nechali trefu posvětit od kolegy u videa.

Kratěna vstřelil 300 ligových branek

Ve 43. minutě využili plzeňští přesilovku pět na tři, kterou už po půlminutě využil Johnson. Na ledě v tu chvíli existovalo již jenom jednou mužstvo. Jediné dílčí vítězství na ledě dosáhl Haščák, který v pěstním souboji ve 48. minutě položil na led Jeřábka. Další branku - dokonce v oslabení - vstřelil Kratěna, který tím dosáhl na 300. branku v extralize.

Poslední Karlovy Vary si kalich hořkosti vypily v 59. minutě, kdy svůj druhý a celkově šestý gól v zápase dal před brankou zcela osamocený Kratěna. Výrazně nespokojení domácí diváci vyprovodili svůj tým při odchodu do šatny hromovým pískotem a urážkami.

Zlín doma konečně vyhrál

Litvínovští nezačali zápas úplně šťastně, při rozehrávce ve třetí minutě totiž "namazali" Kubišovi a s jeho střelou pod horní tyč nemohl Janus nic dělat. Vzápětí mohli Severočeši srovnat při přesilovce, Marušák ale skočil do gólové střely do prázdné branky. Zanedlouho už však Kašík kapituloval, když Gerhát našel u tyčky neomylného Smolku.

Zpět vedení si mohli domácí vzít při čtyřminutové přesilovce, avšak únik Ondráčka zastavila tyč. Poté se už hrál hokej hlavně od obran, přesto se chvíli před první pauzou prosadil bek Frolo, jenž dokonale usadil nenápadnou střelu do horního růžku.

Ve 33. minutě už byl ale stav znovu nerozhodný: Vlach našel před brankou volného Ondráčka, který bez přípravy skóroval. Otočit vývoj mohl Kubiš, puk ovšem poslal jen do lapačky hostujícího gólmana.

Verva byla ve třetí dvacetiminutovce lepším celkem, avšak proti byl Kašík. A to i při ráně Lukeše. Světlý moment Beranů předvedl opět sólo akcí Říčka, při koncovce však správně nezacílil.

V prodloužení mohl rozhodnout Kubiš, nedokázal ale dostat kotouč do zcela odkryté klece. Na druhé straně měl dobrou příležitost Trávníček, avšak neproměnil a navíc ho fauloval Hanzl. Do následných nájezdů tak zasáhnout nemohl. Zlínští v nich byli nakonec úspěšnější, skóroval Čech a Čachotský, Kašík neinkasoval.

Olomoučtí ukončili bodovou sérii

V páté minutě šli do vedení Kohouti. Ondrušek se protáhl podél mantinelu, bekhendem vystřelil a Lukášův beton našel volného Hermana, který v pohodě dorazil. V 16. minutě Sparta vyrovnala. Střela Emingera od modré čáry byla tečovaná a Konrád neměl šanci.

Druhá část začala stejně jako první, tedy šancí Buchteleho. Konrád jeho ránu vyrazil maskou. Ve 34. minutě byli dva Kohouti před Lukášem, ale Kafka místo přihrávky na volného Mikúše zvolil sólo zakončení a Lukáš mu střelu chytil.

Ve 37. minutě střílel Laš do odkryté branky a Lukáš posunul branku, za což inkasoval menší trest. Kohouti hráli v závěru druhé třetiny dvě početní převahy, jenže gól z nich nevytěžili.

Třetí dějství začalo dobrou příležitostí Hanáků, když po Kucharczykově střele dorážkou přestřelil odkrytou branku Herman. Na druhé straně se naopak prosadil ranou od modré Hrbas a Sparta vedla 2:1.

V 53. minutě mohli Kohouti vyrovnat, ale Mikúš trefil jen tyč. Dvě minuty před koncem po chybě domácí obrany ujeli Přibyl s Hlinkou a ten rozhodl o tom, že Olomouc zůstala po dlouhé době bez bodu.

Pardubice trestaly z přesilovek

Dynamo v úvodu utkání dostalo k dispozici tři přesilovky a všechny využilo. Ve druhé minutě potrestal Rittichovu špatnou rozehrávku střelou do prázdné branky Nahodil. Nejistý start mladoboleslavského gólmana pak využil i bekhendovou střelou Tybor. Perfektní nástup dokonaly Pardubice v čase 7:27, když se zblízka podruhé trefil Nahodil.

Druhou část začali lépe hosté a do šance se tlačil Jarůšek, ovšem mířil jen do Maxwella. Snaha Středočechů přinesla výsledek v polovině zápasu, když se po dlouhém obléhání pardubické branky prosadil důrazný Pabiška.

Ve 37. minutě skončil zápas pro Látala, který kolenem nešetrně fauloval Tybora. Pardubice si v pětiminutové přesilovce dlouho nevěděly rady, o její část se navíc připravily vlastním přestupkem. Až v závěru druhé části trefil Rolinek tyč.

Dynamo dlouhou výhodu nakonec přece jen využilo na začátku třetí třetiny. Pomohl jim k tomu další faul hostů a přesilovka pět na tři. Po střele Štajnocha a odrazu puku od zadního mantinelu se nejrychleji zorientoval Redenbach.

Pátou branku domácích a poslední v utkání přidal Štajnoch, který se vracel na led z trestné lavice, a zakončil únik ranou mezi Rittichovy betony.Pardubice závěrečné minuty kontrolovaly a držely hru daleko od své branky. Nový trenér Král si tak připsal první úspěch.

Valský rozhodl 4 vteřiny před koncem

Tygři byli od začátku lepším týmem. Do vedení se dostali v deváté minutě, kdy po překvapivé Valského zpětné přihrávce překonal Čiliaka Krenželok.

Skóre se znovu měnilo až po 31 sekundách druhé třetiny, kdy se puk po nevydařené Řepíkově přihrávce dostal k Birnerovi, jenž neměl problém usměrnit jej do odkryté branky.

Kometa nebyla v Liberci v ofenzivě dlouho příliš nebezpečná, ve 26. minutě se jí ale podařilo snížit, když se po závaru před Schwarzem prosadil důrazný Svoboda a připsal si tak premiérovou trefu v sezoně. Brňané následně ožili, Liberec však po chvilce opět převzal režii zápasu zpět na své hokejky.

Na začátku třetí části hosté nevyužili přesilovou hru, ve 45. minutě však přece jen dosáhli na vyrovnání. Za Schwarzovými zády skončila zřejmě tečovaná Svobodova střela od modré čáry. Vzápětí mohl Liberci získat vedení zpět Radivojevič, Čiliak však skvělým zákrokem jeho střelu po přečíslení zlikvidoval. Liberec byl i nadále aktivní a vyplatilo se mu to. O výhře domácích rozhodl v samotném závěru Valský.

Chomutov mocně dotahoval

Úžasnou efektivitu ukázali Třinečtí v prvních osmi minutách. Třikrát vystřelili na chomutovskou branku a byly z toho tři góly. U první trefy chyboval domácí brankář Kopřiva, který si bruslí srazil přihrávku Orsavy zpoza brány do sítě. Druhou branku přidal bekhendovou střelou Rákos a na 0:3 zvýšil Polanský, který v samostatném úniku bekhendovou kličkou překonal Kopřivu, kterého následně vystřídal Strmeň.

Severočeši snížili necelé tři minuty před koncem úvodní části, kdy přihrávku Szathmáryho zužitkoval Tomica.

I druhou část vyhráli hosté. Irgl zavezl puk do útočného pásma, našel před brankovištěm Polanského a pro něhož již nebyl problém dopravit kotouč za brankovou čáru.

V poslední třetině domácí začali své příležitosti proměňovat a ze zápasu udělali drama. Hned po 74 sekundách snížil Sklenář, jenž tělem změnil směr Rýglovy střely od modré čáry.

Po odehrané polovině třetí části stihli Piráti během 47 sekund dva góly a bylo vyrovnáno. Nejdříve Pospíšil zakončil střelou pod horní tyč únik dvou na jednoho a pak Červenka tečoval za Hamerlíkova záda Hovorkovo nahození.

V nastavené pětiminutovce rozhodl o druhém bodu pro Třinec Irgl. Chomutov ztratil puk ve středním pásmu a Třinec jel v přečíslení na jednoho obránce. Orsavovu přihrávku poslal Irgl snadno do odkryté branky.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o extralize 2015/16

Tipsport extraliga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Tipsport extraligy

Zdroj: Sport

14. kolo hokejové extraligy:

HC Energie Karlovy Vary - HC Škoda Plzeň 0:6 (0:1, 0:2, 0:3)

Branky a nahrávky: 18. Kubalík (Indrák, J. Jeřábek), 29. Johnson (Lev), 39. Hossa (Preisinger), 43. Johnson (Lev, Kadlec), 49. Kratěna, 59. Kratěna (Johnson). Rozhodčí: Hodek, Hejduk - Frodl, Belko. Vyloučení: 9:7, navíc Hossa (Plzeň) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 5153.

Karlovy Vary: Habal - J. Tomeček, Bičánek, Benák, Sičák, Harant, Rodney, Weinhold - T. Rachůnek, Marosz, I. Rachůnek - V. Tomeček, Bulík, Haščák - Koblasa, Zadražil, Vachovec - Gorčík, Kverka, T. Rohan. Trenéři: Oremus a Mlejnek.

Plzeň: Machovský - J. Jeřábek, Moravčík, Kadlec, D. Sklenička, Kubka, Pulpán - Indrák, Kracík, D. Kubalík - Kratěna, Bližňák, Johnson - Schleiss, Preisinger, Hossa - Hollweg, Lev, Poletín. Trenéři: M. Straka a Čihák.

PSG Zlín - HC Verva Litvínov 3:2 po sam. nájezdech (1:2, 1:0, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 3. Kubiš, 33. Ondráček (Roman Vlach, Marušák), rozhodující sam. nájezd F. Čech - 6. Smolka (Gerhát, Kubát), 19. Frolo (Hübl, Lukeš). Rozhodčí: Hradil, Hribik - Jindra, Zíka. Vyloučení: 5:7. Bez využití. Diváci: 4380.

Zlín: Kašík - Kotvan, O. Horák, Matějíček, Žižka, Marušák, Řezníček - Čachotský, Cibák, Kubiš - Okál, P. Holík, Říčka - D. Šťastný, Roman Vlach, O. Veselý - Ondráček, Sedláček, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

Litvínov: Janus - Chaloupka, Kubát, F. Pavlík, Frolo, Gula, T. Pavelka, Z. Sklenička - Jánský, Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Trávníček - Jurčík, Piroš, M. Hořava - Kučera, Smolka, Gerhát. Trenéři: Rulík a Weissmann.

HC Olomouc - HC Sparta Praha 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 5. Herman (Ondrušek, Kucharczyk) - 16. Eminger (Cingel, Hamilton), 44. Hrbas (J. Hlinka, Přibyl), 59. J. Hlinka (Přibyl). Rozhodčí: Mrkva, Šír - Tošenovjan, Hlavatý. Vyloučení: 1:4. Bez využití. Diváci: 5500 (vyprodáno).

Olomouc: Konrád - Rašner, Vyrůbalík, Valenta, Jaroměřský, Staněk, Ondrušek, Houdek - Buc, J. Knotek, Laš - Kafka, Zeman, T. Mikúš - Eberle, Řípa, Vodný - Kucharczyk, Herman, Pekr. Trenéři: Venera a Tomajko.

Sparta: Lukáš - Čajkovský, Barinka, Eminger, Polášek, Hrbas, J. Mikuš - Sabolič, Pech, Kumstát - Přibyl, J. Hlinka, Buchtele - Hamilton, Cingel, Klimek - A. Kudrna, Černoch, Dragoun. Trenéři: Jandač a Moták.

HC Dynamo Pardubice - BK Mladá Boleslav 5:1 (3:0, 0:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 2. Nahodil, 6. Tybor (Moučka, Štajnoch), 8. Nahodil (Poulíček, Rolinek), 41. Redenbach (Štajnoch, Čáslava), 45. Štajnoch (Nahodil, Maxwell) - 31. Pabiška (Voráček, Jarůšek). Rozhodčí: Horák, Pešina - Barvíř, Skopal. Vyloučení: 8:8, navíc M. Látal (Mladá Boleslav) 5 min. a do konce utkání. Využití: 4:0. Diváci: 6844.

Pardubice: Maxwell - L. Havlík, Štajnoch, Čáslava, Nedbal, Bokroš, Ščotka - Tybor, Marcinko, J. Svoboda - Poulíček, Redenbach, Rolinek - Moučka, Nahodil, Voženílek - Tomášek, Kaut, Starý. Trenéři: R. Král a Zadina.

Mladá Boleslav: Rittich - Voráček, Stříteský, Holub, Trončinský, Robar, Ovčačík, Kučný - L. Pabiška, D. Výborný, Jarůšek - Pacovský, Urban, M. Látal - Bárta, Žejdl, R. Hruška - Lenc, Musil, Ďurač. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.

Piráti Chomutov - HC Oceláři Třinec 4:5 v prodloužení (1:3, 0:1, 3:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 18. Tomica (Szathmáry), 42. Sklenář (Rýgl, Červenka), 51. Pospíšil (V. Růžička ml.), 52. Červenka (Hovorka) - 4. Orsava (Linhart), 7. Rákos (Matuš, Hrabal), 8. Polanský (Irgl), 25. Polanský (Irgl, Adamský), 62. Irgl (Orsava). Rozhodčí: Souček, Šindler - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 2:5. Bez využití. Diváci: 4702.

Chomutov: M. Kopřiva (8. Strmeň) - Rutta, Drtina, Rýgl, Dlapa, Szathmáry, Jánošík, Blaha, Trefný - Hovorka, Červenka, Sklenář - Pospíšil, V. Růžička ml., Vondrka - L. Květoň, Kämpf, Tomica - D. Kaše, Dušek, Hřebejk. Trenéři: V. Růžička st., B. Kopřiva a J. Šťastný.

Třinec: Hamerlík - Roth, Klesla, M. Doudera, Hrabal, Nosek, Linhart, L. Doudera - Klepiš, Plíhal, Dravecký - Irgl, Polanský, Adamský - Hrňa, M. Růžička, Orsava - Rákos, Matuš, Meidl. Trenéři: Kalous a Varaďa.

Bílí Tygři Liberec - HC Kometa Brno 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 9. Krenželok (Valský, P. Jelínek), 21. Birner (Řepík), 60. Valský (Krenželok, Ševc) - 26. T. Svoboda, 45. T. Svoboda (Hanzlík). Rozhodčí: Fraňo, Lacina - L. Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Diváci: 5093.

Liberec: Schwarz - Ševc, Šimek, Ulrych, Derner, D. Kajínek, Výtisk, Havlín, Vitásek - Řepík, Vampola, Birner - Bakoš, Bulíř, Radivojevič - Valský, P. Jelínek, Krenželok - Stránský, Lakatoš, J. Vlach. Trenéři: Pešán a V. Čermák.

Brno: Čiliak - Spang, T. Kaberle, Kováčik, Hanzlík, Stehlík, Malec - V. Němec, J. Hruška, Ostřížek - Vondráček, H. Zohorna, J. Káňa II - T. Svoboda, L. Čermák, Burian - R. Zohorna, Dočekal, Mrázek. Trenéři: Hadamczik, K. Beran a Pokorný.